דוח שנתי

שתפו את הכתבה:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

מגישים דוח שנתי אחרי הפרישה באופן עצמאי? לא בטוח שזה חכם עבורכם

לאחר הפרישה, רבים מהחוסכים מבקשים לצמצם את עלויות המחייה על מנת להנות מתקופת הפרישה, אך ייתכן שדווקא דוח שנתי מומלץ להכין יחד עם איש מקצוע.

תוכן עניינים

הגשת דוח שנתי למס הכנסה איננה כפי שרבים חושבים פעולה מחייבת רק עצמאים. במספר הקשרים, כגון מענק פרישה גבוה הפרוס על פני מספר שנים, הכנסות מפעילות בשוק ההון ועוד, גם פנסיונרים לאחר פרישה חייבים בהגשת דוח שנתי.

רבים מתוכם יעדיפו לכתוב ולערוך את הדוח בעצמם, מתוך כוונה לחסוך את עלותו של רואה חשבון. לאור העובדה שאינם כבר עובדים ועיתותיהם בידיהם, נשמע שלכאורה יש בכך היגיון. עם זאת, התשלום לרואה חשבון הוא סכום זניח ביחס לסכומי הכסף שניתן לחסוך ולקבל כ-החזר, כאשר בוחרים להיעזר ברואה חשבון המתמחה בדוחות שנתיים של לאחר גיל פרישה.

בהחלט ניתן לחשוב על התשלום לרואה חשבון לא רק במונחים של חיסכון בזמן, אלא במונחים של השקעה כספית משתלמת במיוחד. בשורות הבאות נסקור כמה מהנקודות הקשורות בהגשת דוח שנתי למס הכנסה אחרי גיל פרישה, המצריכות מומחיות על מנת להוציא בהקשרן את המיטב מבחינה כספית.

הטבות מס על קצבת הפנסיה

קצבת פנסיה הינה הכנסה חייבת במס על פי תקנות המס. עם זאת, חלות עליה מספר הטבות שלא חלות על הכנסות אחרות, כגון "קצבה מזכה" שהיא חלק מהפנסיה שאינו מחויב במס. מכל מיני סיבות, לעיתים הפטור הנ"ל לא מתבצע בפועל, כך שהפורש משלם מס הכנסה גבוה ממה שהוא צריך. בדוח השנתי ניתן לתקן זאת וכך לקבל החזרי מס.

מיסוי שכר דירה

מיסוי שכר דירה הוא אחד הנושאים הסבוכים ביותר בפקודות מס ההכנסה, כאשר מיסוי שכר דירה של דירה מסוימת עלול להיות רשום תחת מספר סעיפים שונים, באופן כמעט אקראי. לעיתים השאלה האם דירה מסוימת תיכתב בתור דירה שנתקבלה בירושה או פשוט כדירה בבעלותו של הנישום בלי להזכיר את מקור שייכותה אליו, יכולה להיות שווה מספר אחוזי מס. בדומה לשאלה זו, ניתן לשחק עם סעיפים ותתי סעיפים רבים הקשורים במיסוי שכר דירה, ובאופן זה להגיע לחיסכון משמעותי.

קיזוז הפסדים בשוק ההון

לא כל הפנסיונרים שמחליטים לכתוב בעצמם דוח שנתי למס הכנסה, מודעים לכך שניתן להשתמש בהפסדים כספיים בשוק ההון על מנת להתקזז עם הכנסות, וכך להוריד את שיעור המס הנגבה.

גם אילו שכן מודעים לכך, כמעט אף פעם לא ידעו כי קיימים כללי קיזוז מורכבים ביותר, שמאפשרים להזיז חלק מההפסדים בין שנה לשנה, ועוד אי אילו מניפולציות, על מנת למקסם את קיזוז ההפסדים ולהוביל למס הכנסה נגבה נמוך יותר.

זה בדיוק מסוג הדברים שרק מומחים למיסוי שוק ההון ונושאים חופפים יודעים לתת לו מענה מלא ששווה כסף רב ללקוחות.

מימוש הטבות מס לגמלאים

פקודת מס הכנסה מגדירה הטבות מס רבות לגמלאים, ולא כולן ממומשות באופן אוטומטי. גם בהקשר זה, נדרשת מודעות גבוהה והיכרות עומק עם הפרטים. שילוב הטבות אלה בדוח השנתי באופן נכון, יכול הן להקטין את תשלום המס והן להוביל לקבלת החזר מס.

כל אלו היו רק דוגמאות לאפשרויות הרבות לחסוך בתשלום המס בדוח השנתי עבור פורשים, אפשרויות המצריכות מומחיות גבוהה. לצד דוגמאות אלה ישנן הרבה אחרות, וכל אחת מהם יכולה להיות שווה חיסכון במס, או אפילו קבלת החזר מס בהיקף של אלפי שקלים.

השורה התחתונה היא שכל ניסיון לחסוך בתשלום לרואה חשבון, יכול לחסום ערוצי חיסכון משמעותיים בהרבה. דוח שנתי למס הכנסה עבור פורשים, אם כן, הוא מקרה מובהק בו ניסיון לחסוך מהווה גול עצמי מפואר, שמסתיים בתשלומי מס גבוהים בהרבה מכפי הצורך.

אפשר לעזור לכם להרוויח יותר?

מוודאים שתקבלו את הטבות המס והזכויות הפנסיוניות המגיעות לכם !
עוד לא מאוחר להיעזר באיש מקצוע ולנצל את הזכות שלכם לקיבוע זכויות.

אני מאשר שקראתי והסכמתי לתנאי השימוש באתר ומדיניות הפרטיות.

אולי יעניין אותך לקרוא:

Don`t copy text!
הרשמה לניוזלטר
מצטרפים לניוזלטר שלנו ונהנים מהטבות והצעות בלעדיות
אנחנו מבטיחים לא להעביר את המייל שלכם לאף אחד בהתאם למדיניות הפרטיות שלנו.
הרשמו לניוזלטר המשובח שלנו
אלפי קוראים כבר הצליחו לחסוך הון בזכותו
אנחנו מבטיחים לא להעביר את המייל שלכם לאף אחד בהתאם למדיניות הפרטיות שלנו.
זמן מוגבל
חינם לזמן מוגבל בלבד!
חוברת תכנון פיננסי 2020
תכנון פיננסי אישי ומנצח במתנה!

ההטבה המבוקשת ביותר שלנו ממשיכה גם לשנת 2020 ואתם המרוויחים הגדולים. מהרו להזמין חוברת תכנון פיננסי אישי לפני שההטבה תגמר.

זמן מוגבל
חינם לזמן מוגבל בלבד!
חוברת תכנון פיננסי 2020
תכנון פיננסי אישי ומנצח במתנה!

ההטבה המבוקשת ביותר שלנו ממשיכה גם לשנת 2020 ואתם המרוויחים הגדולים. מהרו להזמין חוברת תכנון פיננסי אישי לפני שההטבה תגמר.