לירות המגזין 2019
הרשמו לניוזלטר המשובח שלנו
אלפי קוראים כבר הצליחו לחסוך הון בזכותו
אנחנו מבטיחים לא להעביר את המייל שלכם לאף אחד בהתאם למדיניות הפרטיות שלנו.
הרשמה לניוזלטר
הלוואות-לקופת-גמל

שתפו את הכתבה:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

שווה בדיקה – צריכים הלוואה? יתכן ותוכלו לקבל תנאים עדיפים דרך הגופים המוסדיים

משקיעים רבים לא מנצלים את מלוא פוטנציאל הכסף שלהם. מעבר לתשואות וקצבת פנסיה, כספי קופות הגמל וקרנות ההשתלמות יכולים לסייע לכם לקבל הלוואה בתנאים מועדפים.

שוב ושוב אני מופתע בכל פעם כאשר לקוחות פונים לבנק או לחברות האשראי ללקיחת הלוואה מבלי לדעת שהם יכולים ליהנות מהלוואות זולות כנגד מוצרי החיסכון הפיננסי או הפנסיוני שלהם.

אחד היתרונות הגדולים שטומנים בחובם קופות הגמל, ההשתלמות, הפנסיה ומוצרי החיסכון הפיננסי בחברות הביטוח היא האפשרות לשעבוד נכס החיסכון לטובת לקיחת הלוואה בתנאים עדיפים מהנהוג בשוק.

מי זכאי ומה הם תנאי ההלוואה?

כל מי שבחזקתו מוצר פיננסי או פנסיוני באחד מהגופים המוסדיים רשאי לבקש הלוואה כנגד המוצר המנוהל בחזקתו, סכום ההלוואה נקבע בהתאם לסוג הקופה, הצבירה ולסטאטוס הנזילות שלה.

במרבית הגופים במוצרים נזילים ניתן לקבל הלוואה של כ-80% משווי הצבירה ובמוצרים שאינם נזילים ההלוואה שתינתן תעמוד על בין 30% ל 50% משווי הצבירה.

בהתאם לבחירת הלקוח ולדרישות הרגולציה ישנה אפשרות ללקיחת הלוואה לתקופה שלא תעלה על 7 שנים.

הלווה יוכל לבחור האם החזרי הריבית יבצעו בתצורת שפיצר כלומר תשלום הקרן + הריבית מידיי חודש כך שבסוף תקופת ההלוואה החוב יחוסל או בהלוואות גרייס ובלון כך שבחלק מתקופת ההחזר או בכולו תשולם הריבית בלבד והתחשבנות לגבי החזר הקרן יבוצע בסוף התקופה או במהלכה.

במידה ובחר הלווה בשיטת ההחזר המכונה "בלון" יוכל לבצע החזר של הקרן בסוף התקופה מהצבירה הנזילה בחסכונו או מחשבון העו"ש הפרטי.

תהליך הבדיקה והבקשה הינו פשוט במרבית גופי הניהול משום שבפועל משעבד הגוף המוסדי נכס שהוא החיסכון עצמו לטובת מתן ההלוואה ולכן אין צורך בבחינת אשראי קפדנית, לרוב על הלווה למלא טופס בקשה בלבד ולפתוח הוראת קבע בבנק לטובת ההחזר החודשי.

מהן הריביות הצפויות?

נושא הריבית משתנה מגוף לגוף ונע בין ריבית שנתית של פריים – 0.5 עד לפרייס + 0.5.

ריביות אלו אינן הולכות לגופים המנהלים עצמם אלא מהוות חלק מתמהיל ההשקעה במסלולי הניהול עצמם וחוזרות לקופות כחלק מרווחי ההשקעה, ישנם מקרים בהם מופסקת באופן זמני האפשרות ללקיחת הלוואה במסלול ספציפי כאשר סך ההלוואות בתמהיל ההשקעה גבוה משנקבע במדיניות החברה.

הלוואה כשימור לקוחות  

עבור גופי הניהול מתן הלוואות ללקוחות הקופה יהווה תחליף לפדיון ויגדיל את יכולות שימור הלקוחות של הגוף, כלומר, ללקוח שפונה לגוף המוסדי בבקשה לפדות כספיו תוצע האפשרות לשמור על המשך ניהול נכסיו במוצר איכותי ופטור ממס תוך לקיחת הלוואה לצרכיו בתקווה שריבית ההלוואה תהיה נמוכה מרווחי החיסכון לאורך זמן.

עבור הגופים המנהלים היתרון הוא כפול, הראשון הינו שימור הקופה תוך גביית עלויות הניהול ובנוסף, שיעבוד החיסכון כך שהחוסך הלווה לא יוכל לבצע מעבר לניהול בגוף אחר כל עוד לא פדה הלוואתו.

הלוואה כאמצעי למינוף

מצבים בהם לקיחת ההלוואה מתבצעת במטרה ליהנות מהמרווח שבין תשואת הקופה לריבית ההלוואה נקרא מינוף, הרחבה על נושא מינוף

יש לשים לב, לקיחת הלוואה לא תתאפר למי שנמצא במסלול מנייתי בשל התנודתיות שקיימת במסלולים אלו ומי שהשקעתו היא לטווח ארוך ובחר במסלול מנייתי יאלץ להעביר השקעתו למסלולים בעלי רמות חשיפה כלליות ומטה.

חשוב לדעת, תנאי ההלוואה והריבית נקבעים בכל גוף בהתאם למדיניות החברה, במידה ותרצו לבצע בדיקה אישית לגבי תנאי ההלוואה וזכאותכם נשמח לעמוד לשירותכם…

אפשר לעזור לכם להרוויח יותר?

ממחזרים הלוואות ומוזילים את הריביות !
מאות קוראי לירות הצליחו בעזרתנו למחזר הלוואות קיימות ונהנים כיום מגובה ריבית נמוכה משמעותית

אני מאשר שקראתי והסכמתי לתנאי השימוש באתר ומדיניות הפרטיות.

אולי יעניין אותך לקרוא:

Don`t copy text!
Asset 2
הרשמה לניוזלטר
מצטרפים לניוזלטר שלנו ונהנים מהטבות והצעות בלעדיות
זמן מוגבל
חינם לזמן מוגבל בלבד!
חוברת תכנון פיננסי 2020
תכנון פיננסי אישי ומנצח במתנה!

ההטבה המבוקשת ביותר שלנו ממשיכה גם לשנת 2020 ואתם המרוויחים הגדולים. מהרו להזמין חוברת תכנון פיננסי אישי לפני שההטבה תגמר.

זמן מוגבל
חינם לזמן מוגבל בלבד!
חוברת תכנון פיננסי 2020
תכנון פיננסי אישי ומנצח במתנה!

ההטבה המבוקשת ביותר שלנו ממשיכה גם לשנת 2020 ואתם המרוויחים הגדולים. מהרו להזמין חוברת תכנון פיננסי אישי לפני שההטבה תגמר.