השקעות אלטרנטיביות

מגיע לך השקעה מצוינת.

שוק ההון אינו חסין מירידות ועלינו לשלב מוצרי השקעה אמידים ויציבים לאורך זמן על מנת לחזק את חוסן התיק שלנו.

כרטיסיות שמתארות קטגוריות השקעות אלטרנטיביות

השקעות אלטרנטיביות כוללות מוצרי השקעה לא נזילים, כלומר מוצרים שלא ניתן להשקיע בהם דרך הבורסה ועם טווח השקעה ארוך. בין היתר, המוצרים כוללים נדל"ן בישראל, בחו"ל, קרנות גידור, קריפטו, סחורות, חוב פרטי ועוד.

עולם ההשקעות האלטרנטיבי מהווה עוגן חיוני למשקיעים בתקופות בהן שוק ההון המסורתי תנודתי ואינו יציב. יחד עם זאת, השקעות אלטרנטיביות כוללות מגוון רחב של אפיקי השקעה, סוגי מוצרים, טווחי השקעה ורמות סיכון שונות. אסור לנו לטעות ולחשוב שמכיוון שההשקעה אינה קשורה באופן ישיר לבורסה, היא אינה חשופה לסיכונים.

משקיעים אשר מחפשים לשלב בתיק השקעות אלטרנטיביות נדרשים למשנה זהירות שכן כמעט כל השקעה, החל מהלוואה להקמת דוכן פיס ועד השקת מטבע דיגיטלי חדש, תחשב אמנם אלטרנטיבית אך לא בהכרח תהיה כפופה לאותן רשויות, שקיפות, פיקוח ורגולציה.

השקעות אלטרנטיביות לפי תחומים עיקריים

השקעות אלטרנטיביות מתפרסות על פני טווח אדיר של מוצרי השקעה, יחד עם זאת, אלו האפיקים העיקריים והפופולארים שחשוב להכיר.

קרן חוב

2 קרנות

קרן גידור

3 קרנות

קרן נדלן

3 קרנות

הלוואות P2P

2 קרנות

היתרונות של השקעות אלטרנטיביות

השקעות אלטרנטיביות מהוות תחליף במידה מסוימת לתיקי ההשקעות המסורתיים, לכן ניתן למנות את היתרונות הבולטים שיש בהן על פני החסרונות של תיקי ההשקעות. אך אפיקי ההשקעה האלטרנטיבים שונים בסוג ההשקעה, תנאים, רמות סיכון וחשיפה לשווקים גלובליים. על כן, נסתכל על היתרונות של עולם האלטרנטיבי כקבוצה מבלי לבחון את לעומק כל סוג עסקה.

יציבות ופיזור סיכונים: השקעות אלטרנטיביות לא נמצאות תחת השפעה ישירה מתנודות שוק ההון, לכן שילוב חכם של השקעה אלטרנטיבית כחלק מתיק השקעות יספק יציבות ופיזור נכון יותר. בנוסף, העולם האלטרנטיבי מאפשר השקעה בסקטורים אשר אינם מונפקים בבורסה, כלומר לא נגישות למשקיע המסורתי.

תנודתיות נמוכה: בשונה מנייר ערך קלאסי, השקעה אלטרנטיבית אינה נזילה באופן מיידי ולכן אין לה תמחור רציף אשר כפוף לשינוי מאקרו כלכליים. כלומר, במקרה של משבר, אין למשקיעים אפשרות להציע את הנייר שברשותם במחיר נמוך רק על מנת "להיפטר" ממנו ובכך מורידים את המחיר בשוק. בהשקעה אלטרנטיבית אין למשקיעים יכולת להשפיע בצורה כזאת שכן לא ניתן להיפטר מההשקעה באופן מיידי ובכך שומרת את ערכה גם בזמן משברים מקומיים או עולמיים.

תשואות: קשה לומר שטווח התשואות בעולם האלטרנטיבי בהכרח גבוה משוק ההון שכן אין באמת דרך לקבוע זאת. אך כן ניתן לומר שישנם סקטורים מסוימים המכוונים לצפי תשואה דו ספרתית, כזאת שניתן להשיג בשוק ההון רק בתקופות מוצלחות מאוד.

דיבידנדים שוטפים: בחלק מסוים מהשקעות אלטרנטיביות הכולל השקעה בחברות, הן באופן ישיר והן דרך קרנות הון סיכון, ישנה אפשרות לקבל דיבידנדים שוטפים כחלק מהצלחת החברה.

אפשרות בחירה: הגמישות בעולם האלטרנטיבי מאפשר לכל משקיע לבחור את הסקטור הנכון לו, אופי העסקה ורמת הסיכון. כל זאת אינו מדויק בהשקעה בבורסה שכן המשקיע כפוף להיצע ניירות הערך וכוחות השוק.

הצג עוד

השקעות אלטרנטיביות פופולאריות ומובילות

לפניכם מוצרי ההשקעה האלטרנטיבים הפופולארים והמבוקשים ביותר.

קרן נדל"ן מפוקחת

קרן חוב נדל"ן

הלוואות P2P

קרן חוב נדל"ן

הלוואות P2P

שאלות נפוצות השקעות אלטרנטיביות

תחום  ההשקעות האלטרנטיביות מעלה שאלות רבות בקרב משקיעים בגין סוגי ההשקעות, האפשרויות השונות ורמות הסיכון.

מה היתרון הבולט של השקעות אלטרנטיביות?

המוצרים הפיננסים המסורתיים כגון פקדון בנקאי, אג"ח או אפילו מניות, כוללים אפשרויות השקעה מוגבלות לבחור מהם. תחום ההשקעות האלטרנטיביות מאפשר למשקיעים להיחשף לעסקאות ותחומי השקעה אשר אינם פתוחים לכלל הציבור ויכולים לספק תשואה חלופית גבוהה, פיזור סיכונים, גידור השקעה אל מול שוק ההון ועוד.

זוהי למעשה השקעה אלטרנטיבית לבורסה אך מחמיאה לתיק ההשקעות הכללי של המשקיע. כל זאת במידה ואכן התיק נבנה בצורה חכמה.

הודות לאופי העסקאות בעולם האלטרנטיבי, אשר אינו כפוף לתמחור ולשיערוך של המוצרים הסחירים. ניתן להשיג פוטנציאל תשואה גבוה דווקא בעולם הלא סחיר, כגון נדל"ן יזמי וקרנות ריט. 

השקעה ישירה בתחומים לא סחירים לטווח ארוך, יכול לייצר פרופיל סיכון/סיכוי גבוה בהתאמה אישית לצרכי המשקיע.

העולם האלטרנטיבי בעצם כולל כל סוג השקעה שאינה נסחרת בבורסה. את מוצרי ההשקעה האלו, ניתן לחלק לסקטורים עיקריים ובניהם: נדל"ן, מטבעות דיגיטלים, סחורות, חוב פרטי, אמנות ועוד. 

הכל. באמת הכל. 

סקטורי השקעה שונים בענף האלטרנטיבי כפופים לרגולציה, אך ישנם סקטורים שאינם כפופים לבקרה או רגולציה ולכן נדרש מצד המשקיע להפעיל שיקול דעת ולבצע בדיקות יסודיות בכל התחומים. 

בשונה מהשקעות מסורתיות בהם ניתן "להניח" שבית ההשקעות פועל ביושר, מחזיק בכל הרישיונות, הביטוחים והערבויות. אך אסור לעשות את ההנחות האלו בעולם האלטרנטיבי. 

כפי שציינו, השקעות אלטרנטיביות מתבצעות מחוץ לבורסה ולכן אינן זמינות לכלל הציבור כמעט בכלל. יחד עם זאת, ישנה אפשרות לבצע השקעות באופן ישיר או דרך קרנות השקעה שונות.

נקודה שמרבית המשקיעים מתעכבים עליה, מכיוון שהשקעות אלה אינן נסחרות בבורסה, השווי שלהם משקף את ערכם בעסקה עצמה. 

כלומר במידה ומדובר ביחידת השתתפות לרכישת נכס נדל"ן, ניתן לגזור את העלויות והחלוקה בין המשקיעים. כך שמודל העסקה ישקף את התמחור וצפי התשואה. 

ניתן להסתכל על חוסר הנזילות בהשקעות מסוג זה כחסרון, שכן משקיע תמיד יבחר באפשרות למשוך את כספו בכל רגע שיצטרך אותו. 

אך יחד עם זאת, לרוב ביצוע פעולה פזיזה כגון מכירה או קנייה יכולה להוביל דווקא להפסדים ולכן העובדה שלא ניתן לבצע שינויים תדירים דווקא תגן על המשקיע. 

כתבות, חדשות וראיונות

  • קרן נדלן
  • 2 דקות
קרנות פרייבט אקוויטי מציעות אפיקי השקעה מתוחכמים למשקיעים...
מגיע לך השקעה מצוינת!

המציאות בשוק ההון הפכה את תחום האלטרנטיבי לאלמנט חובה בכל תיק השקעה, וודאו שבחרתם את ההשקעה הטובה ביותר שניתן.

כל הזכויות שמורות לאתר לירות
אלפי מבקרים כבר נרשמולניוזלטר המשובח שלנו

הרשו לנו לשלוח לכם מדי פעם עדכונים חשובים הנוגעים לכסף שלכם, בין אם בנושא פנסיה או השקעות מעבר לים.