לירות המגזין 2019
הרשמו לניוזלטר המשובח שלנו
אלפי קוראים כבר הצליחו לחסוך הון בזכותו
אנחנו מבטיחים לא להעביר את המייל שלכם לאף אחד בהתאם למדיניות הפרטיות שלנו.
הרשמה לניוזלטר
השקעות-נדלן

שתפו את הכתבה:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

השקעות נדל"ן בחו"ל – נזהרים מהשקעות לא מפוקחות

בוודאי יצא לכם לראות פרסומים של השקעות נדל"ן לא מפוקחות אשר מציעות תשואה דו ספרתית. מה חשוב לבדוק לפני שקופצים פנימה להשקעה כזאת?

תוכן עניינים

תשאלו כל משקיע מתחיל ומנוסה גם יחד על אפיק השקעה נוח, כזה שמתאים למתחילים בסכומים נמוכים עם ידע מינימאלי אבל בהחלט מתאים גם למשקיעים כבדים שמצליחים להתפרנס ממנו וסביר להניח שאחת התשובות הראשונות אם לא היחידה שתקבלו היא השקעה בשוק ההון.

כיום השקעה מסוג זה כל כך מוכרת ושגורה בחיי היום יום, שכמעט ואין אחד שלא ניסה את מזלו באפיק זה.

אם לקחת בחשבון את העובדה שכספי הפנסיה וההשתלמות שלנו מושקעים בעולמות אלו דרך חברות הביטוח ובתי ההשקעות, יהיה נכון להגיד שאין אחד מאיתנו שלא מושקע בשוק ההון בצורה ישירה או עקיפה.

לפני 48 שנים כאשר הכריז הנשיא ריצ'רד ניקסון על ביטול ההצמדה של הדולר לזהב נוצר מצב שבו ההשקעות שלנו בשוק ההון לא באמת מחוברות לנכס בסיס אמיתי ולא פעם נשענות על מכשירים פיננסים מתוחכמים  שמאוד קשה לעקוב אחריהם. וכן גם התנודתיות וחוסר היציבות בשנים האחרונות הביאו משקיעים לחפש אפיקי השקעה שלא נשענים על שוק ההון.

למציאות הזאת נכנסו בשנים האחרונות חברות מסוג אחר

כמשקיע, הדבר החשוב לי הוא לייצר רווח על ההון הראשוני ובהתאם לרמת הסיכון שאני מעוניין לקחת על עצמי.

תוכנית הראליטי "הכרישים" נותנת דוגמא מאוד מוחשית לנושא הזה שכן לתוכנית מגיעים יזמים בעלי רעיון שיכול לייצר הון והם מחפשים משקיעים שיתנו להם את התנופה הראשונית.

בהקבלה לעולם ההשקעות החדש, כיום קיימים בעולם לא מעט חברות המציעות שותפות בהשקעה בנדל"ן במקומות שונים בעולם ולמטרות שונות.

גם בהשקעה הזו אנחנו המשקיעים נדרשים להשקיע סכום ראשוני שעליו נצפה לקבל תשואה במהלך השנים שתואמת את רמת הסיכון שאנחנו ניחשף אליה לאורך הזמן.

לא מעט מאותן חברות מבטיחות למשקיעים תשואות נאות לצד מצג של רמות סיכון מאוד נמוכות המגובות בנכס בסיס מוחשי.

אבל לפני כניסה להשקעה מסוג זה תמיד יש לשאול את השאלות הנכונות, אלו שבאמת יגדירו לנו מה היא רמת הסיכון האמיתית בהשקעה מסוג זה.

אפשר לעזור לך

להרוויח יותר?

מייצרים תשואה עודפת בהשקעות נדל"ן מפוקחות בלבד

אני מאשר שקראתי והסכמתי לתנאי השימוש באתר ומדיניות הפרטיות.

מה אני כמשקיע צריך לברר ?

לפני כניסה להשקעה בנדל"ן מסוג זה, חשוב שנבדוק מספר פרמטרים כגון:

  • מהי התשואה השנתית ביחס לסכום ההשקעה?
  • מה קצב עליית המחירים בשוק הנדל"ן באותו אזור?
  • מהו ההיצע והביקוש מבחינת שכירות ומכירה?
  • מה גורמי המימון שאני יכול להשתמש בהם?
  • מהם הסיכונים באותה מדינה או בחברות הניהול שאצטרך לסמוך עליהם שינהלו את הנכס עבורי? 

אלה רק חלק מאותן פרמטרים לבדיקה שעליכם לשאול לפני שתוכלו בכלל להסיק מסקנות לגבי אותה השקעה. אחת הסיבות העיקריות שישראלים מתפתים לבצע השקעות מסוג זה הינה העובדה שמחירי הדירות בחול זולים משמעותית מאלו שבארץ.

ב-70,000 $ כנראה נוכל לרכוש דירה בפלורידה שארצות הברית, אבל מעבר לרכישת הנכס, האם אנו בטוחים שהוא יוכל באמת להניב את התשואה המיוחלת?

כל זאת מתווסף לעובדה שהשקעה בנדלן בחול מצריכה תהליך בירוקרטי לא פשוט של הקמת עסק/חברה שתחזיק בנכס, בנוסף יש מיסוי מהשקל הראשון, תקלות או בעיות שיש לטפל בהם בנכס כגון בעיות צנרת וחשמל מפעם לפעם וכמובן מציאת שוכרים וגביית הכסף מהם.

כל המצבים האלו מקטינים את יכולת השליטה של הלקוח ולכן קיים הצורך בחברות ניהול שיטפלו בהן. הבעיה שנוצרת עקב כך היא התלות באותן חברות.

אז מה, לא לחפש השקעות מחוץ לשוק ההון ?!

שממש לא יעלה על דעתכם שזו כוונתי. השקעה ככלל צריך לבחון ב7 עיניים ולהיכנס אליה כאשר אנו מודעים לכל התרחישים האפשריים. ברגע שעשינו שיעורי בית, בהחלט אפשר לבחור את ההשקעה המתאימה לנו ביותר.

כן חשוב לי להוסיף שגם בארץ קיימות חברות המאפשרות השקעה אלטרנטיבית שלא כנגזרת של שוק ההון. שווה לא פעם לבדוק את האפשרויות הקרובות אילינו לפני שנרחיק למדינות זרות.

אפשר לעזור לכם להרוויח יותר?

מייצרים תשואה עודפת בהשקעות נדל"ן מפוקחות בלבד
אלפי קוראי אתר לירות הצליחו בעזרתנו למנף את כספם ולהנות מתשואה יציבה לאורך זמן

אני מאשר שקראתי והסכמתי לתנאי השימוש באתר ומדיניות הפרטיות.

אולי יעניין אותך לקרוא:

Don`t copy text!
Asset 2
הרשמה לניוזלטר
מצטרפים לניוזלטר שלנו ונהנים מהטבות והצעות בלעדיות
זמן מוגבל
חינם לזמן מוגבל בלבד!
חוברת תכנון פיננסי 2020
תכנון פיננסי אישי ומנצח במתנה!

ההטבה המבוקשת ביותר שלנו ממשיכה גם לשנת 2020 ואתם המרוויחים הגדולים. מהרו להזמין חוברת תכנון פיננסי אישי לפני שההטבה תגמר.

זמן מוגבל
חינם לזמן מוגבל בלבד!
חוברת תכנון פיננסי 2020
תכנון פיננסי אישי ומנצח במתנה!

ההטבה המבוקשת ביותר שלנו ממשיכה גם לשנת 2020 ואתם המרוויחים הגדולים. מהרו להזמין חוברת תכנון פיננסי אישי לפני שההטבה תגמר.