חיסכון פנסיוני

אנחנו באתר לירות המגזין עושים כל שביכולתנו על מנת להציף ולשתף את קהל הקוראים שלנו בכל המידע הרלוונטי לכסף שלהם. יחד עם זאת, במידה ויש קורא המעוניין בעזרה אישית יותר הוא מוזמן להשאיר את הפרטים שלו באחד מהטפסים באתר. על מנת להבטיח לכם שמירה על הפרטיות, אנחנו מזמינים אתכם לקרוא את מדיניות הפרטיות שלנו הנוגעת לפרטים האישים שלכם. 

קרנות פנסיה במשבר הקורונה
קרנות הפנסיה ומשבר הקורונה

משקיעים רבים נלחצו במשבר הקורונה ודאגו לכספים המנוהלים שלהם בפנסיה, אם כך בראיה לאחור, האם קרן פנסיה עדיין עדיפה לכל חוסך?

החשיבות של מתכנן פיננסי
החשיבות של מתכנן פיננסי בשגרה ומחוץ לה

מהו תפקידו של מתכנן פיננסי ומדוע הדיון בחשיבותו אינו חד משמעי בעיני הציבור? ריכזנו את הנקודות החשובות שקיבלנו מלקוחות מרוצים בנוגע לחשיבות של מתכנן הפיננסי שלהם בעבורם.

חלת
שמירה על זכויות פנסיוניות ביציאה לחלת

משבר הקורונה משפיע על כל תחום בחיינו, בימים אלו אנו עדים למאות אלפי עובדים אשר מפוטרים או יוצאים לחופשה כפויה ללא תשלום (חלת). מה חשוב לדעת בתקופה זאת?

מסלול הלכה
מהו מסלול הלכה (כשר) ולמי הוא מתאים?

מסלולי הלכה מתייחסים לאפיקי השקעה אשר שומרים על כללי כשרות מסויימים. חשוב לבחון מהם המסלולים הרלוונטים עבורכם בהתאם לרמת החומרה הדתית שאתם מקפידים עליה

תיקון 190 + סעיף 125 ד'
2 הטבות מס משולבות – פטור מקסימלי ממס רווחי הון!

קהל המשקיעים הוותיק שלנו, בין אם מתקרב לפנסיה ובין אם עבר אותה, זכאי על פי חוק של מדינת ישראל לפטורים והקלות בתשלום מס רווחי הון. מס הכנסה מצידו אינו יוצא במסע פרסום רחב ולכן חובת מימוש הפטור נמצאת על המשקיע. אנחנו כאן על מנת לוודא שתקבלו כל שקל שמגיע לכם.

דמי ניהול בפנסיה
מהם דמי הניהול מפנסיה ?

דמי הניהול בקרן פנסיה הינו גורם קריטי ומכריע בקביעת גובה קצבת הפנסיה העתידית שלכם, בדיקה מוקדמת של גובה דמי הניהול שלכם יכול לחסוך להם הון בעתיד

פאסיבי-או-אקטיבי
פאסיביים או אקטיביים? קופות גמל מחקות מדד

בשנים האחרונות בתי ההשקעות השונים הציגו בקופות הגמל מסלולים מחקי מדד לאלו מכם שאוהבים ניהול פסיבי , האם זוהי האופציה הטובה יותר אל מול הניהול האקטיבי?

כספי פיצויים
כספי פיצויים – נסו לא למשוך אותם.

כספי פיצויים בעבר היו משולמים כמזומן בהתחשבנות עם בעל העסק, אך מאז הרפורמה האחרונה, כספי הפיצויים מועברים למוצרים פנסיונים ודורשים התייחסות פרטנית

להמיר קרן פנסיה לקופת גמל
איך להמיר את קרן הפנסיה בקופת גמל ?

קרן פנסיה הוא מוצר פנסיוני שכיח אך האם זהו החיסכון הפנסיוני הנכון ביותר עבורכם? כיום חוסכים רבים עוברים מקרן פנסיה לקופת גמל, כך תדעו האם זה נכון עבורכם?

פרישה מוקדמת
פרישה מוקדמת – מי זכאי? מה חשוב לדעת?

חושבים לפרוש מוקדם? גלו מהם הדרישות ומי זכאי לפרוש לפני גיל הפרישה הנקוב בחוק. ריכזנו עבורכם את כל מה שחשוב לדעת לפני ששוקלים פרישה מוקדמת .

מודל צ'יליאני
המודל הצ'יליאני – מודל תלוי גיל

המודל הצ'יליאני (מודל הגבלת תשואה לפי גיל) הינו תוצר של חקיקה פנסיונית אשר נועדה לשמר את החיסכון הפנסיוני הקיים לפנסיה, אך לעיתים פוגעת בפוטנציאל התשואה של החוסך

קרן פנסיה לידועים בציבור
קרנות פנסיה לזוגות ידועים בציבור

זוגות אשר חיים יחד כ-ידועים בציבור עד כה היו מקופחים בכל הנוגע לקרנות הפנסיה ולביטוחים המובנים בקרן. עדכון בתקנון קרן הפנסיה נועד לתקן את המצב הקיים.

הטבת מס למשקיע וגם לירושים
הטבת מס כפולה למשקיע וליורשיו

בעזרת כמה סעיפים קטנים בספרי החוקים של מס הכנסה ניתן לבצע שימוש חכם ולהעניק לחוסכים רבים הטבות מס ללא תקרה שיכולים להגיע גם למאות אלפי שקלים. קראו כיצד

קיצבתי והוני
כסף קצבתי וכסף הוני – מה ההבדלים בניהם ?

בכל מוצר פנסיוני ישנה חלוקה פנימית בתוך הקופה בין כספים הוניים לכספים קצבתיים, גלו מה הזכויות של כל אחד מהכסף הללו , מה תוכלו למשוך ומה גובה המס שתשלמו?

קרן פנסיה לעצמאים
עצמאי? מדוע חשוב שתפקיד לפנסיה

פנסיה חובה לעצמאים יכולה לשרת אתכם בהטבות מס גבוהות , במקביל הימנעות מהפקדה עלולה לגרור קנסות. לכן בדקו כיצד פנסיה חובה לעצמאים יכולה לסייע לכם

רצף זכויות בביטוח מנהלים
רצף קצבה בביטוח מנהלים – מדוע הוא כל כך חשוב ?

במידה ואתם בני 50 ומעלה, סביר להניח שהפקדתם סכום מסויים לביטוח מנהלים ישן, בסבירות גבוהה שיש ברשותכם מוצר פנסיוני מצויין אשר לא ניתן לשווק היום. גלו מהם הזכויות שלכם ויותר חשוב, כיצד לשמור עליהם!

החיסרון בפדיונות ומדד השארפ
החיסרון בפדיונות והחשיבות של מדד השארפ

אם אתם כמו שאר המשקיעים בוודאי בחרתם במנהל השקעות שמציע את דמי הניהול הנמוכים ביותר, אך הצעד הזה יכול דווקא לפגוע בהשקעה שלכם? גלו מה חשוב לבדוק לפני בחירת מנהל השקעות.

ניוד קופות גמל
ניוד של קופת גמל : מה באמת קורה מאחורי הקלעים ?

בוודאי שמעתם לא מעט על הצעות להעביר את כספי הפנסיה או הגמל שלכם בין בתי השקעות שונים, אך האם אתם יודעים מה באמת קורה שם מאחורי הקלעים? כיצד הטופס שחתמתם עליו הופך להעברה בפועל של הכסף? כל הפרטים לפניכם

קצבה מוקדמת גיל 60
מושכים קצבה מגיל 60 ומקבלים הרבה יותר!

עד היום היינו בטוחים שגיל הפרישה האידיאלי הוא 67, אך האם יש אפשרות לקבל קצבה מוקדם יותר? ובנוסף להרוויח יותר כסף במצטבר מחברת הביטוח? בהחלט כן.

הלוואה מקרן השתלמות
הלוואה מקרן השתלמות – איך? למה? וכמה?

כאשר אנחנו חושבים על הלוואה, קרן ההשתלמות שלנו היא כנראה המקור האחרון שנחשוב עליו כאופציה וזאת טעות!. הלוואה מקרן השתלמות יכולה להיות מאוד ריווחית עבורנו.

הפניקס מסלול זמן פרישה
המדריך השלם לפניקס מסלול לזמן פרישה

במידה ואתם מתקרבים לגיל פרישה ומעוניינים לשריין לעצמכם את גובה הקצבה, אפיק החיסכון "הפניקס מסלול זמן לפרישה" הוא בהחלט אופציה מעולה.

לא משאירים כסף בחברת הביטוח
כך תדאגו שכספכם לא יישאר בחברות הביטוח

אין אדם שחסך כל החיים ואינו חושש שלבסוף בדרך כלשהי, הכספים שחסך יועברו לרשות חברות הביטוח או בית ההשקעות. כך תדאגו שהכסף שלכם יעבור ליורשים שלכם בוודאות.

החשיבות של מקדם קצבה
מקדם קצבה , כמה זה באמת חשוב לנו?

בזמן שאנו מנהלים משא ומתן על 0.1% בדמי הניהול שלנו, גובה הפנסיה שלנו צונח בעקבות עליית המקדם קצבה שלנו. כיצד ניתן לקבע ואף להקטין את המקדם שלנו?

הפניקס ו אקסלנס - המיזוג שהצליח
אקסלנס והפניקס – המיזוג שדווקא הצליח!

אקסלנס גמל אשר נרכשה על ידי חברת הביטוח הפניקס עברה את אחד המיזוג המוצלחים בעולם הפיננסים והביטוח ועברה להוביל את דירוג התשואות במרבית המסלולים. כל הפרטים

חברי קיבוץ ? גלו כמה כוח פיננסי יש לכם
חברי קיבוץ ? גלו כמה כוח יש לכם בעולם הפיננסי!

ישנם מועדוני צרכנות רבים בארץ כגון: חבר, הסתדרות המורים ועוד.. אך הכוח הפיננסי הגדול ביותר נמצא אצל חברי הקיבוצים השונים. גלו כיצד תוכלו להיעזר בכוח הזה להשיג הטבות משמעותיות באפיקי ההשקעות השונים.

קופות גמל, קרנות ההשתלמות ומה שבניהם
קופות הגמל , קרנות ההשתלמות ומה שביניהם

כולנו מכירים את החיסכון הפנסיוני שלנו משורת החיוב בתלוש המשכורת שלנו. אך האם אנחנו באמת יודעים מה היתרונות של קופות הגמל וקרנות ההשתלמות שלנו?

כיצד אפשר לשדרג את הפנסיה שלי?
כיצד נוכל לשדרג את הפנסיה שלנו ?

רבים מהחוסכים מאמינים שהגדלת הפנסיה תלוי אך ורק בגובה השכר או בהפקדות המעסיק. לעומת זאת, ישנם גורמים רבים נוספים בהם כן נוכל לשלוט אשר ישפיעו לחיוב….

אקסלנס גמל
יתרונות גדולים מגיעים בקופות קטנות

עולם ההשקעות אינו סובב אך ורק סביב תשואה ודמי ניהול. האם יש חשיבות לגודל הקופה? האם קופה גדולה מתקשה לנווט בתנאי השוק הקשים? מסתבר שיש לא מעט יתרונות בקופות קטנות. גלו כמה מהם..

יועץ פנסיוני בבנק
הייעוץ הפנסיוני בבנקים, זה ממש לא מה שחשבתם.

רבים מאיתנו עדיין רואים בבנק גורם אמין, מפוקח ונורמטיבי לנהל את הכספים שלנו, להתייעץ עם הבנקאי שלי ולבטוח שהבנק עושה לטובתנו. אבל האם אנחנו זוכרים שהבנק הוא גוף פרטי כלכלי שיודע בעיקר לדאוג כמו כל תאגיד חי ונושם לעצמו? הרי אף בנק אינו פילנתרופ.

האם לגימלאים באמת יש הטבת מס?
האם אכן קיימת הטבת מס לגמלאים?

משרד האוצר כנראה לא יפנה אליכם ישירות במטרה לחסוך לכם במס רווחי הון, אך במידה ואתם גמלאים, ייתכן ואתם זכאים לפטור ממס רווחי הון! דעו כיצד לנצל אותו בחכמה.

ביטוח מנהלים
מהו ביטוח מנהלים? והאם הוא באמת עדיף מקרן פנסיה?

כל עובד במדינת ישראל חייב לקבל מהמעסיק שלו הפקדות לחיסכון אשר ישמש אותו בעת הפרישה. המוצר הכי פופולארי הינו קרן פנסיה אך בשנים האחרונות "ביטוח המנהלים" תפס תאוצה ופופולאריות כקרב עובדים שאינם מנהלים. אז מה הוא בדיוק מציע ואיך תוכלו גם אתם להנות ממנו

יועץ פרישה
חופשי זה לגמרי לבד? חמש סיבות טובות להיעזר בייעוץ פרישה

בתחומים רבים בחיינו אנו לא חוששים להיעזר באיש מקצוע. עורכי דין, רופאים, רואי חשבון ועוד. אם כך מדוע שימוש במומחה לפרישה אינו הפך לדבר "חובה" בקרב הפורשים? קראו כיצד תוכלו להרוויח הרבה יותר בעזרת מומחה לפרישה מקצועי.

כיצד לפרוש נכון?
לפרוש נכון: איך תמצו את כל זכויותיכם ביציאה לפנסיה?

פרישה הינה מבלבלת וגדושה ברגשות מעורבים. נוסף על כך אתם נדרשים לרדוף אחרי כספכם ולהילחם בבירוקרטיה המתישה של המוסדות במשרד האוצר. קראו כיצד תוכלו להמתיק את הגלולה ואפילו להפוך את החוויה כולה למהנה בעזרת כמה טיפים קלים!

יועץ-פנסיוני-או-סוכן-ביטוח
יועץ פנסיוני או סוכן ביטוח? אחת ולתמיד! במי תבחרו לנהל את כספכם?

שנים אוחזים בטלית, זה אומר שלי וזה אומר שלי.. כולנו מכירים את המשפט הזה אך מה אם אתם הטלית והאוחזים הם יועצים פנסיונים וסוכני הביטוח? איך נשאבנו למלחמה בניהם ועד כמה רחוק הם ילכו על מנת להשיג אותנו? הגיע הזמן לחשוף פרטים חשובים בנוגע ליועצים הפנסיונים וסוכני הביטוח על מנת להקנות לכם הקוראים את הכלים להחליט מי נכון יותר לנהל את הכסף שלכם.

מיי-גמל-נט
מיי גמל נט – אלטרנטיבה מצויינת לאתר גמלנט הממשלתי

מנהלים קופת גמל או קרן השתלמות? רוצים לדעת כיצד להשוואות אותה למתחרים ולוודא שאתם במקום הראשון?
חושבים לפתוח קופת גמל להשקעה ולא יודעים היכן? גלו כיצד תוכלו בקלות למצוא את בית ההשקעות המוביל בכל קטגוריה

גורם מתפעל
גורם מתפעל – מדוע זה כל כך חשוב לכם השכירים?

במידה ואתם עובדים שכירים בחברה, אתם וודאי רגילים לראות בתלוש המשכורת שלכם מגוון של ניכויים כגון: פנסיה, מס בריאות, קופת גמל, קרן השתלמות וכו' אך האם עצרתם רגע לשאול את עצמכם מה בעצם קורה מאחורי הקלעים? מי מעביר את הכספים לקופות הנכונות בפועל? ושל מי האחראיות?

סוף שנה בפיננסים - זה הזמן לעשות שינוי
סוף שנה בפיננסים! זה הזמן לעשות שינוי!

לא מרוצים מהתשואה שלכם היום? שאננים לגבי השינויים במצבכם הפיננסי? לאדישות יש מחיר. גלו מהו ההפסד האלטרנטיבי שלכם ואיך ניתן למנף את סוף השנה לטובתכם ולהשיג תשואות גבוהות ביחד עם דמי ניהול אטרקטיבים.

אינטרגמל בית ההשקעות מור
אינטרגמל – רעיון גאוני או ניסיון כושל?

אינטרגמל מציעה לחוסכים מסלולי השקעה מגוונים ובעלויות נמוכות וכל זאת במעטפת דיגיטלית רחבה. אינטרגמל מנסה להילחם בבתי ההשקעות הגדולים בעזרת דמי ניהול

שיוך כספים לפנסיה
שיוך כספכם לפנסיה – האם אתם בטוחים שכספכם יחכה לכם לעת זקנה?

כעובד שכיר לרוב מה שחשוב לנו זה לוודא ששילמנו לנו על השעות הנוספות, ימי מחלה ושאר בונוסים בתלוש המשכורת. אך האם כל מה שרשום בתלוש המשכורת נכון? האם סכום הפנסיה וההשתלמות שמצויינים בתלוש אכן מופקדים על פי חוק? אתם תתפלאו לגלות כמה כספים לא הופקדו השנה לעובדים שכירים במשק

תיקון-190-IRA
תיקון 190 בניהול IRA – לוקח את התיקון שלב אחד למעלה!

בוודאי שמעתם רבות על האפשרות לקחת את המושכות לידיים ולנהל את כספכם בשוק ההון. בין אם זה תיק השקעות או חשבון טרייד לניהול יומי ממונף, אין ספק שהשילוב של תיקון 190 בניהול IRA מציע לכל לקוח בכל רמה את האפשרות להנות מהטבות מס וניהול קל יחסית ובעלויות נמוכות. קראו כיצד תוכלו לקחת אחראיות על כספכם בקלות וביעילות.

קופת גמל להשקעה הסבר
קופת גמל להשקעה – הסבר פשוט וקצר

קופת גמל להשקעה מהווה אלטרנטיבה מצוינת לכל אפיקי ההשקעה לכספים נזילים, שילוב של נזילות והטבות מס הפכו את המוצר הזה לאטרקטיבי בקרב החוסכים.

עשרת דיברות לבחירת סוכן ביטוח מוצלח
עשרת הדיברות למציאת מתכנן פיננסי מוצלח!

חוששים להיפגש עם מתכנן פיננסי? יש לכם סוכן כבר תקופה אבל לא בטוחים לגביו? אל דאגה! אספנו עבורכם את עשרת הכללים הכי חשובים בבחירת מתכנן פיננסי. שמרו והדפיסו לפגישה הבאה.

תשואות בתי ההשקעות וחברות הביטוח
תשואות בתי השקעות – מדוע זה מרגיש סינית ואיך עושים סדר בנתונים?

מציגים לכם תשואות וזה מרגיש סינית? מבולבלים כבר מהדוחות השנתיים? הכנו עבורכם מדריך מלא לקריאת תשואות בתי ההשקעות, כל הטריקים והשיטות השיווקיות על מנת שאתם הלקוחות תוכלו לבצע החלטה נכונה, חכמה ומושכלת.

חברות ביטוח או בתי השקעות? מה לבחור?
חברות ביטוח או בתי השקעות – איפה כדאי לנו לנהל את קופות הגמל?

מה ההבדל בין פסגות לאלטשולר שחם? מלבד השם והתשואות? האם באמת קיים הבדל מהותי בניהול קופת גמל בגופים האלו? חברות הביטוח ובתי ההשקעות מציעות לנו הטבות שונות בעבור הזכות לנהל את המוצרים הפיננסים שלנו.

חישוב מקדם קצבה - לא קבעתם? הפסד שלכם!
לא קיבעתם את מקדם הקצבה שלכם? זה הפסד שלכם!

חוסכים כל החיים ועדיין אין לכם שליטה כמה תקבלו בפנסיה? כל פעם שמעלים את המקדם קצבה הפנסיה שלנו נופלת. מוצרים חדשים של חברות הביטוח מאפשרות לכם החוסכים לקבוע את גובה הפנסיה שתקבלו, זה פשוט וקל.

מרגיש שהסוכן שלך לא זמין יותר עבורך?
מרגיש שהסוכן שלך לא זמין יותר עבורך ? אתה לא לבד

חתמתם עם מתכנן פיננסי או סוכן ביטוח לאחרונה והיום מרגישים שאתם רודפים אחריו בשביל שירות? מתנהלים אך ורק מול הרפרנטית כל הזמן? אף אחד מאיתנו לא אוהב להיות לקוח שנלחם בעבור השירות שמגיע לו. אתם לא לבד, לצערנו מרבית הלקוחות לא מקבלים את השירות שמגיע להם. קראו מהם הסימנים המעידים שהסוכן שלכם כבר לא מתייחס אליכם ושמומלץ לכם לעבור סוכן.

שימור לקוחות אגרסיבי מאוד
בחרתם להעביר את הכספים שלכם לגוף אחר? קראו מה מחכה לכם!

העברת נכסים פיננסים בין בתי השקעות הינו דבר נפוץ, אך תהליך השימור אותו לקוחות עוברים הולך ונעשה קשוח יותר ויותר. לצערנו לקוחות רבים הפכו ללקוחות שבויים מכיוון שלא הצליחו להילחם בשימור, קראו על התהליך ועל הזכויות שלכם.

מוטבים או ירושה
מוטבים או ירושה? מי יותר חזק לדעתכם?

נושא הירושה הינו נושא רגיש לכולנו, אין דבר שנרצה יותר מאשר להנעים את תהליך זה כמה שניתן. לרוב נתרכז בכספים הנזילים שלנו ואולי נשכח מעט את כספינו הנמצא בקופת גמל או פוליסת חיסכון. חשוב לבדוק מה הם חוקי הירושה שמוצרים אלה, תופתעו לגלות כמה שהם שונים.

תיקון 190 - הטבת מס לגמלאים
תיקון 190 – הטבת מס שמחזירה לגמלאים את היתרון!

רובנו התרגלנו לשלם מס רווחי הון בגובה של 25% אך האם ידעתם שאפשר גם אחרת? לקוחות רבים מופתעים לגלות שיש להם את האופציה להשקיע את כספכם בקופת גמל מנוהלת על ידי טובי המנהלים במשק ולשלם מס רווחי הון מופחת.

הרשמו לניוזלטר שלנו

הצטרפו ל58,942 קוראים אשר מקבלים מאתנו ניוזלטר מעת לעת

מי אנחנו

מערכת אתר לירות מורכבת מאנשי מקצוע מנוסים ובכירים בתחומי הפיננסים, ביטוחים, פנסיה, פרישה והשקעות מגוונות. אנו פועלים מדי יום במטרה להעלות את המודעות לחשיבות של ניהול פיננסי נכון בקרב הקוראים שלנו באמצעות כתבות, חומר פרסומי, עלונים מקצועיים ואף סיוע וליווי אישי לכל קורא אשר יזדקק לכך.

Don`t copy text!
הרשמה לניוזלטר
מצטרפים לניוזלטר שלנו ונהנים מהטבות והצעות בלעדיות
אנחנו מבטיחים לא להעביר את המייל שלכם לאף אחד בהתאם למדיניות הפרטיות שלנו.
הרשמו לניוזלטר המשובח שלנו
אלפי קוראים כבר הצליחו לחסוך הון בזכותו
אנחנו מבטיחים לא להעביר את המייל שלכם לאף אחד בהתאם למדיניות הפרטיות שלנו.
חוברת תכנון פיננסי 2021 ראשי
מהדורה מוגבלת
תכנון פיננסי במתנה
הטעות היחידה שלכם תהיה, לא להזמין את החוברת שלנו