ציון אמסלם בשיחה אישית על ניהול תיקי השקעות

התיישבנו לשיחה עם ציון אמסלם , מנהל קשרי לקוחות בבית ההשקעות ילין לפידות , גילינו אדם מקצועי , לבבי וסבלני שבהחלט חיזק את דעתנו על בית ההשקעות ילין לפידות

ילין לפידות בית השקעות

שיחה אישית עם ציון אמסלם מילין לפידות על ניהול השקעות

כנראה שאין היום משקיע אחד בארץ שלא שמע לפחות על בית ההשקעות "ילין לפידות", זהו בית השקעות אקסקלוסיבי אשר אינו מתפשר על יושרה, איכות ומקצועיות.

בית ההשקעות ילין לפידות הוקם בשנת 2004 על ידי רו"ח דב ילין ורו"ח יאיר לפידות וניתן לומר בבטחה שכמעט מרגע פתיחת הדלתות, נמצא בית ההשקעות ילין לפידות במקומות הראשונים ואף עמד במשך תקופה ארוכה במקום הראשון במרבית המוצרים והמסלולים השונים.

אחת הפעילויות המצטיינות של ילין לפידות הינה פעילות ניהול  תיקי השקעות, פעילות זו אמונה על ניהול אקטיבי של תיקי לקוחות, באמצעות ייפוי כוח בחשבון הבנק שלהם.

ציון אמסלם, דמות בכירה ומקצועית אשר אחראי על התקשורת העוברת בין לקוחות הקצה, מחלקת ניהול ההשקעות, סוכנים ומתכננים פיננסים.

נעים מאוד, ציון, אבא של דור ודניאל

חלק מהקוראים שלנו, כבר פגש את ציון במסגרת המקצועית מתוך כוונה לפתוח תיק השקעות או לבחון תיק קיים, אבל לאלו מכם שלא מכיר, כמה פרטים שחשוב לדעת על ציון:

בן 39, אבא לשתי בנות מקסימות בשם דור ודניאל ונשוי לקטיה.

ציון כלכלן בהכשרתו, לאחר שירות צבאי כקצין לוחם בגולני שבו נפצע במהלך מבצע חומת מגן, בחר בתחום לימודי כלכלה וסיים בהצלחה תואר ראשון בכלכלה וניהול, תואר שני במנהל עסקים ובעל רישיונות בתחום ההשקעות ובתחום הפנסיוני.  

ציון מגיע לפגישתנו במסעדת בהרצליה, אך כמה דקות לתוך הפגישה, נוכחנו לגלות איש מקצוע סבלני ונינוח אשר ענה לנו בחיוך על כל השאלות, תוך שהוא עונה לטלפון מעת לעת כי בכל זאת, הלקוחות ושוק ההון לא עצרו לצהריים ?

באתי מבית של עצמאים עם רקע כלכלי, תמיד הייתה לי משיכה למספרים.

הוריו של ציון היו עצמאים עם זיקה לכלכלה, אביו עצמאי ופעיל בתחום הנדל"ן וההשקעות, ואף ניהל תיק השקעות לאורך שנים, ציון היה מתלווה לאביו לפגישות עם בתי ההשקעות ותמיד גילה עניין רב ומעורבות בניהול ההשקעות ושוק ההון.

שנת 2008 תפסה בהפתעה את משפחתו של ציון, כפי שהפתיעה את טובי המשקיעים בארץ ובעולם  –

"חוויתי ברמה האישית בבית משברים בבורסה והפסדים בקרב המשפחה שלי בשנת 2008, הבנתי כמה חשוב שיש איש אמון, מקצועי שמסביר את הדברים בגובה העיניים …" "חוויתי בקרבה ראשונה את ההשפעה המנטלית של הפסדים בשוק ההון, הדיכאון, חוסר שינה וכו' ולמדתי עד כמה התמיכה הנכונה עושה את ההבדל (בעיקר בזמנים קשים)…"

בשלב זה ציון מתנצל על כך שהוא נדרש לענות לטלפון במהלך הארוחה אך אנחנו כבר מבינים לחלוטין ואפילו די שמחים לראות את מידת החשיבות שיש ללקוחות תיקי השקעות בילין לפידות.

"כיף לקום בבוקר ולעבוד בחברה שאתה יודע שיתנהגו בה בכבוד הראוי לעמיתים ולכספם…"

כחלק מתפקידו בילין לפידות, אחראי ציון על צוות של 8 אנשים אשר מרכיבים את מחלקת קשרי הלקוחות, במסגרת התפקיד מלווה ציון משקיעים באופן אישי ורציף לאורך הדרך.

"כיף לקום בבוקר ולעבוד בחברה שאתה יודע שיתנהגו בכבוד הראוי, בצורה הראויה לעמיתים ולכספם, יש תחושה של אחריות. מעבר לאחריות, הידיעה שבעלי הבית נותנים גיבוי מלא להחלטות מקצועיות שהן לטובת הלקוח על פני שיקולים אחרים, זה מאוד משמעותי…"

אנו כמשקיעים פוטנציאלים שוכחים לפעמים שבתי השקעות, חברות הביטוח ועוד מנהלי השקעות פרטיים באמת נוטלים אחריות כבדה על ניהול כספינו.

שאלנו את ציון, מה מיוחד בעיניו בילין לפידות מעבר למקום עבודה, כבית השקעות אשר מטרתו לנהל ולשרת את העמיתים המשקיעים בו?

"ניהול תיקי ההשקעות בילין לפידות הוא אישי, איננו עובדים בשיטת המודל הרוחבי המקובלת אצל המתחרים, גם על פני שיקולי נוחיות ושליטה, תמיד נבחר בהסתכלות של "מה טוב ללקוח?" זאת אומרת שנפעיל גם שיקולי חסכון במס לגבי רווחים או הפסדים צבורים ולגבי חסכון בעמלות, נבצע בחירה מושכלת למועד הביצוע  בשיקולי ההשקעות…."

לקוראים שלנו אשר לא ניהלו תיק השקעות בעבר, נסביר את כוונתו של ציון:

פתיחת תיק השקעות מנוהל על ידי בית השקעות כוללת תהליך מובנה של בירור צרכים, התאמת סיכונים, טווח השקעה ועוד מספר שלבים, שכוללים פרטים משתנים ואלה משפיעים על אופי בניית תיק ההשקעות: מטבע הבסיס של התיק, אחוז המניות, משך החיים הממוצע של אגרות החוב, רמת הביטחון בכל אגרת חוב, ועוד.

"כקצין בבה"ד 1 למדתי לקח משמעותי לחיים, כי כל תוכנית היא בסיס לשינוי…"

ניסינו להבין מציון איך מיישמים בפועל את הערכים של ילין לפידות , כלומר כיצד לקוח הקצה יכול להרגיש ולדעת שאכן בוצעה עבודה שהיא מעבר לגדר הרגיל.

"החלק הכי חשוב בפתיחת תיק השקעות, זה ההקמה שלו והמטרות שמגדיר הלקוח , לא פעם אני נפגש עם אנשים שאין להם הגדרה מדויקת לייעוד הכספים שלהם…"

להבדיל מאפיקי השקעה שונים כגון פוליסת חיסכון, קופת גמל וכדומה , בתיקי השקעות ישנה גמישות רבה ולכן חשוב לבצע התאמה  בין ציפיות הלקוח, רצונותיו ויכולותיו הפיננסיות לבין אופי ניהול ההשקעות.

על אדם לחלק את חסכונותיו לפי טווח הזמן אליהם יתכן שיזדקק להם, כספים המיועדים לצריכה בטווח זמן קצר משנה, כדאי שלא לסכן ולהשאיר בחסכון סולידי ואילו כספים לטווחי זמן בינוני וארוך ניתן להשקיע באסטרטגיות השקעה בסיכון גבוה יותר, מומלץ להסתכל על רמת הסיכון הכוללת של הנכסים, לרבות באפיקים הפנסיונים בהם קיימים יתרונות מיסוי לטווח הארוך.

למה חשוב שתהיה לכל לקוח תוכנית? 

"כקצין בבה"ד 1 למדתי לקח משמעותי לחיים, כי כל תוכנית היא בסיס לשינוים, עלינו לעשות תוכנית אמיתית כיצד ממקסמים את הכסף שלנו במסגרת הדברים הידועים לנו ולא להאחז בלא ידוע כתירוץ. כמובן שניתן לשנות תוכנית זאת, על התוכנית לאפשר לנו לקחת סיכונים בצורה מושכלת יותר ונכונה יותר בתקופת ההשקעה…"

ציון מוסיף ומסביר לנו שבניית תוכנית  הינו תהליך חשוב אך לא סופי, החיים שלנו דינמיים ולכן חשוב לשמור על גמישות ויכולת שינוי גם בניהול השקעות.

"שינוי המטרה צריך לבוא לידי ביטוי משינוי בצרכי הלקוח ולא במצב השוק (ירידות או עליות), החלטה כגון קניית דירה לבן או לבת, משמעותית יותר מאשר ירידה זמנית בבורסה.."

"הרבה אנשים נוהגים לקחת את התיק הבטוח ולאו דווקא הנכון עבורם ומאבדים לאורך זמן פוטנציאל ערך משמעותי עבורם…"

שאלנו את ציון את שאלת השאלות, איך מתזמנים את השוק? מתי הכי נכון להשקיע?

כמובן שאנחנו יודעים שאין דרך לתזמן את השוק, אך הסתקרנו לשמוע ממקור ראשון מהי השקפת העולם של ציון בנושא:  "כשאני נשאל על תזמון השווקים, אני ממליץ ללקוחותיי ראשית להשתתף במשחק ולפתוח תיק השקעות. את רמת הסיכון הפנימית בתיק קיים תמיד ניתן להגדיל או להקטין במהלך חיי ההשקעה, החלטה לגבי חלק מהנכסים לדעתי טובה יותר מאשר החלטה בינארית של אפס או אחת של להשקיע או לצאת מהשוק…"

קוראים רבים שלנו פונים אלינו בשאלות דומות, כי זוהי בהחלט השאלה הכי דרמטית בעולם ההשקעות כרגע. ציון דווקא חידד אותנו להפסד האלטרנטיבי הכרוך בזמן הרב של ההתלבטות האם להכניס את קצות האצבעות שלנו למים.

"סיכון זה דבר אמורפי…"

לסיום, ניסינו להבין מציון מה גורם לציבור להפקיד את כספו דווקא בפיקדונות הבנקאיים אשר כידוע לא מעניקים כיום ריבית משמעותית, אלא דווקא שוחקים את ערך הכסף, עם כל עליה של מדד המחירים לצרכן.

"סיכון זה דבר אמורפי, כאנשים אנחנו מבינים שיש סיכון בלחצות את הכביש, מאוד קשה לנו לכמת אותו למספר, אך ברור לנו מה הסיכון. כשאנחנו מגיעים לשוק ההון, מוצגת בפנינו בחירה בין רמות סיכון, אך קשה לנו להעריך מהו אותו הסיכון עליו מדבר איש המקצוע ביחס לסיכוי/סיכון. "

בכל דבר בחיים קיים סיכון מסוים, בין אם בעת חציית מעבר חצייה, טיסה, נסיעה ברכב. משום מה, כולנו מצליחים להתגבר על החשש ומסתכלים על האיזון בנוסחת הסיכון/סיכוי של המצבים הללו.

אם כך, מדוע הפחד מהשקעות משתק אותנו כל כך?

"בעולם ההשקעות עדיף לקחת חלק בסיכון מבוקר, מאשר להיכנע לפחדים ולהישאר בפיקדונות בנקאיים. בתוחלת החיים של אפיק ההגיוני, סיכויי ההצלחה לאורך זמן הם בדרך כלל לטובתכם, לכן אל תחששו…"

ילין לפידות מנהלים תיקי השקעות, קופות גמל, קרנות השתלמות, קופות גמל להשקעה, תיקון 190, קרנות נאמנות ועוד. כך שאנו בטוחים שכל לקוח יוכל למצוא מוצר אשר מתאים לצרכיו. (קופת גמל להשקעה היא עד 70 אלף ₪ לשנה לדוגמא)

"אשמח להיפגש עם קוראי האתר המעוניינים לשקול השקעה בילין לפידות.."

אנחנו מגיעים לסוף הארוחה ותפסנו את ציון בזמן הקינוח (טרמיסו למי שהתעניין..) וחשבנו כיצד נוכל להגדיל את העשייה שלו מעבר לראיון הזה, כך שגם הקוראים שלנו יוכלו להתייעץ ולשאול.

אז ככה, ציון הסכים לבקשתנו להגיע לפגישות רלוונטיות עם קוראי האתר אשר מעוניינים לפתוח או להעביר תיק השקעות לילין לפידות, אין ספק שזהו תחום עשיר ומורכב ולכן אנחנו שמחים שהצלחנו להעמיד לרשות הקוראים שלנו דמות בכירה.

במידה ואתם שוקלים לפתוח תיק השקעות או מנהלים תיק ורוצים עוד זוג עיניים, נצלו את ההזדמנות, אנו נעזור לכם לתאם פגישה עם איש מקצוע בכיר באחד מבתי ההשקעות הבכירים במשק.

כרגיל, במידה ויש שאלות אנחנו כאן בשבילכם ועד אז, בהצלחה !

אין באמור כדי להוות תחליף ליעוץ כלשהו, ובכלל זה: שיווק פנסיוני, שיווק השקעות, יעוץ מס, המבוצע בידי בעל רישיון עפ"י דין והמתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. אין בביצועי העבר כדי להעיד על ביצועי העתיד.

מה תמצאו בכתבה

כל הזכויות שמורות לאתר לירות
אלפי מבקרים כבר נרשמולניוזלטר המשובח שלנו

הרשו לנו לשלוח לכם מדי פעם עדכונים חשובים הנוגעים לכסף שלכם, בין אם בנושא פנסיה או השקעות מעבר לים.