ילין לפידות
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

ילין לפידות : סקירת בית ההשקעות מנקודת המבט שלנו

ילין לפידות , בית השקעות יוצא דופן בביצועים ובתשואות לאורך שנים, הגיע הזמן לצלול פנימה ולהבין קצת מעבר לתשואות , כיצד התחילו, מהם מציעים ולאן פניהם מועדות

ילין לפידות הוא אחד מבתי ההשקעות הגדולים והמוצלחים יותר בענף השקעות בשוק ההון, ניהול קופות גמל וקרנות השתלמות ובשנים האחרונות גם פוליסות חיסכון.

מאחורי ילין לפידות עומד סיפור הצלחה מיוחד ולא מוכר כל כך בשטח. כיום אין שום בית השקעות שגדל לנפחים שילין לפידות גדל ללא רכישה או מיזוג. את האמרה המוכרת " טוב שם טוב משמן טוב" הצליחו בבית ההשקעות ילין לפידות ליישם ולהציג כיצד מי שיודע לעשות את העבודה שלו , לא זקוק לעזרים חיצוניים. כל הפעילות שמנוהלת כיום בילין לפידות הינה פעילות אורגנית של לקוחות מרוצים שהגדילו את ההשקעות בילין לפידות או המליצו על ילין לפידות למעגל החברים שלהם.

ילין לפידות הוקם בשנת 2004 על ידי דב ילין ויאיר לפידות. שניהם רואה חשבון ומנהלי השקעות בהכשרה שלהם.

דב ילין מחזיק מעל 30 שנים של ניסיון בניהול כספים בשוק ההון. בעברו ניתן למצוא את ההקמה וניהול קופות הגמל של דש. כיום הוא שותף מנהל בילין לפידות ומציג יכולות מרשימות.

יאיר לפידות תפקד בראש מחלקת ייעוץ של בנק לאומי וכרואה חשבון בחברות המובילות במשק, הוא שימש  כמנכ"ל בחברת נשיונל קונסלטנס ובמספר תפקידים בכירים במשק.

אז איך הכל התחיל בילין לפידות ?

בשנת 2004 חברו דב ילין ויאיר לפידות לטובת הקמת ילין לפידות בית ההשקעות ,

בשנת 2006 מכרו השניים  50%  מילין לפידות לטובת אטראו ניהול נכסים פיננסים שמוחזקת על ידי אטראו שוקי הון , עבור 15 מיליון ₪ בלבד. בפועל החלוקה בבית ההשקעות הינה 50% מהמניות בחברה עומדים לרשות אטראו ואילו דב ילין ויאיר לפידות מחזיקים כ25% כל אחד. תחת הכותרת ילין לפידות קיימות 4 חברות:

1) ילין לפידות קופות גמל בע"מ.
2) ילין לפידות ניהול קרנות נאמנות בע"מ.
3) ילין לפידות ניהול תיקי השקעות בע"מ.
4) ויי.אל לקוחות כשירים בע"מ.

בכל אחת מהחברות הבית מבנה האחזקות זהה.

נקודת ציון התקיימה כבר ב2007 כאשר בשלב זה ילין לפידות ניהל מעל 7 מיליארד שווי נכסים וזאת על ידי צמיחה אורגנית בלבד. נתון זה נדיר וזר בנוף בו כולם עוסקים במיזוגים ורכישות. ילין לפידות הולך את הדרך העצמאית הזאת לבד ובהצלחה שאף אחד לא מצליח להתחרות בה.

בשנים הראשונות ילין לפידות הציגו את ניהול תיקי ההשקעות שלהם, קופות הגמל וקרנות ההשתלמות. היה ניתן לזהות את המגמה הנהדרת שהציגו מבחינת הביצועים ואף בשנת 2008 בעת משבר הסאב-פריים נראה כי ילין לפידות ידעו להגן על המשקיעים שלהם טוב ביותר אל מול המתחרים.

שנת 2015 ילין לפידות מרימה את הכפפה ומחליטה לפתוח לקהל את הלקוחות את האופציה לניהול פוליסת חיסכון תחת המעטפת של הכשרה בסט אינווסט.

רף הכניסה של ניהול תיקי ההשקעות בילין לפידות הינו כחצי מיליון ₪ ולכן משקיעים רבים לא הצליחו ליהנות מהניהול האיכותי של ילין לפידות, ואילו ביולי 2015 פוליסת החיסכון של ילין לפידות נפתחה לקהל הרחב, כבר באותה שנה קטפו ילין לפידות את המקום הראשון בתשואה והמשיכו להציג תשואות גבוהות שנה לאחר שנה .

אז איך ילין לפידות נראית כיום ?

כיום ילין לפידות מונה כ300 עובדים, היא נמצאת במגדל דיזנגוף בתל אביב ומשתרעת על מספר קומות. באמצעות ילין לפידות מנוהלים היום למעלה מ100,000,000 מיליארד ₪ ובכל תחום ילין לפידות נמצאת במקומות הראשונים וממשיכה להוביל לאורך שנים. נראה שילין לפידות הצליחה לייעל את המערכת בצורה הטובה ביותר כשאר כל חלק במערכת יודע את תפקידו וזה מצליח להגיע לידי ביטוי בעיקר כאשר לקוח הקצה מרוצה .

אז למה לא לחדש בילין לפידות ?

לפעמים כשאתה עושה משהו טוב, כמו שילין לפידות עושים את ניהול קופות הגמל, קרנות ההשתלמות, פוליסת חיסכון , קרנות הנאמנות ותיקי ההשקעות ברמה פרטית ולמוסדות השונים אין צורך לנסות ולהמציא את הגלגל מחדש.

ילין לפידות מוכיחה כל שנה שעל איכות לא מתפשרים ומכאן ניתן להניח כי ההצלחה של ילין לפידות תמשיך לאורך השנים.

אז מה לא משתנה וחשוב לבדיקה ?

מדד השארפ של ילין לפידות הוא המדד הגבוה והיציב ביותר בכל הענף. המדד מציג ומראה כי ילין לפידות שומר על יציבות לאורך תנאי השוק המשתנים ודואג למשקיעים שלו בצורה העוטפת והאחראית ביותר.

אבן יסוד , זאת הדרך להדגיש כמה ילין לפידות חשובים בנוף ניהול ההשקעות ,בעת בניית תיק נכסים כללי של משקיע בנוי , ילין לפידות היא בהחלט מרכיב שחובה בכל תיק נכסים, אין ספק שילין לפידות איתנו כדי להישאר לעוד הרבה זמן.

המצטיין של העשור:

ילין לפידות נבחר לבית ההשקעות המצטיין של העשור לפי כל מדד, מחזיק את קרן ההשתלמות עם התשואה הגבוהה ביותר בעשור האחרון. זאת בהחלט גושפנקא להצלחה שאין לה קנה מידה מוכר בתעשיית מנהלי הכספים המוסדיים בישראל.

מגיע לך להרוויח הרבה יותר!
הצטרפו ל- 24,817 קוראים אשר הגדילו בעזרתנו את פוטנציאל התשואה שלהם והוזילו את דמי הניהול בקלות!
מגיע לך להרוויח הרבה יותר!
Don`t copy text!
הרשמה לניוזלטר
מצטרפים לניוזלטר שלנו ונהנים מהטבות והצעות בלעדיות
אנחנו מבטיחים לא להעביר את המייל שלכם לאף אחד בהתאם למדיניות הפרטיות שלנו.
הרשמו לניוזלטר המשובח שלנו
אלפי קוראים כבר הצליחו לחסוך הון בזכותו
אנחנו מבטיחים לא להעביר את המייל שלכם לאף אחד בהתאם למדיניות הפרטיות שלנו.
24,817 קוראים הגדילו כבר את פוטנציאל התשואה שלהם. מה איתך?
חוברת תכנון פיננסי 2021 ראשי
מהדורה מוגבלת
תכנון פיננסי במתנה
הטעות היחידה שלכם תהיה, לא להזמין את החוברת שלנו