איך מנצחים את 2019 ?
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

שנת 2018 תפסה אתכם לא מוכנים? כך תנצחו את 2019!

אין כמעט משקיע אחד שלא חווה הפסדים ב2018, אך משקיע שישאר אדיש גם 2019, עלול להגדיל את ההפסדים בתיק שלו עוד יותר. בצעו את הצעדים הללו בתיק שלכם והיו רגועים.

שנת 2018 שפרצה כשנה חיובית, הסבה לנו מעט מאוד נחת ואילו לקראת סוף השנה החלה תנודתיות גבוהה בשווקים ובסופו של דבר גרמה למחיקת כל התשואות של 2018 ואף הפכה את הקערה על פיה לתשואות שליליות.

אז רבים טענו כי שנת 2019 הינה שידור חוזר של 2008 , וזאת טענה הגיונית מנקודת מבטו של המשקיע אז חווה ירידות בשווקים, אך נתוני מקרו כלכלה מראים פערים מהותיים בין הסיבות לירידות בשווקים ב-2008 לבין התנודתיות שהתרחשה בשווקים בסוף שנת 2018. ולכן כל השוואה לנושא עלולה להטעות ולגרום לנו כמשקיעים לקבל החלטות שגיות.

אז מה הכי חשוב לבדוק?

ראשית, חשוב להבין כי קיימים מנהלי השקעות שלאורך שנים מראים יכולות ניהול גבוהות ואיכותיות בתקופות של עליות , ואילו בתקופות של ירידות או תנודתיות מצליחים להחזיק את הראש מעל המים.

חודש דצמבר 2018 שפך הרבה אור על בהלת המשקיעים של השנה, ילין לפידות שספגה פדיונות רבים השנה כתוצאה מכוכבים תורנים אחרים, עמדה במקום הראשון ונכון לרגע הכתיבה הזה, ממשיכה במגמה חיובית.

בנוסף ל-ילין לפידות, גם אלטשולר שחם מוצא את דרכו חזרה למקומות הראשונים לאחר שנה מאתגרת ומלמד אותנו המשקיעים שלפעמים כוכב תורן הוא רק, כוכב תורן.

מיטב דש ואנליסט אשר משכו את תשומת לב המשקיעים במהלך השנה, סיימו אותה במקומות נמוכים יותר מאלטשולר שחם וילין לפידות.

משקיעים רבים אשר מיהרו לנטוש את בתי ההשקעות החזקים הללו לטובת הכוכבים התורנים, בוודאי מרגישים תחושת החמצה.

אז איך מתכוונים ל2019 והאם יש מקום לשינוי מהותי?

שוק ההון אינו מבטיח תשואה ולכן משקיע אשר מחליט לבצע השקעה מסוג זה צריך להיות מודע לסיכונים , כמובן שככל שהסיכון גבוה יותר כך גם הפוטנציאל לרווח.

בעת בחירת השקעה חשוב לבדוק מספר פרמטרים כמו ביצועי עבר, איכות הניהול , גודל מנהל ההשקעות , ותק, מדד שארפ ודמי הניהול – אל תתביישו להתווכח על דמי ניהול אבל אל תתפשרו בבתי השקעות לא איכותיים רק לטובת דמי הניהול.

לאחר בדיקה קיימת סבירות גבוהה שתמצאו את אלטשולר שחם וילין לפידות מובילים את המסלולים השונים, ולאחר בדיקה נוספת תמצאו גם את אקסלנס המציגה תשואות בשלישיה הפותחת ב3 ו5 שנים אחרונות.

מגיע לך להרוויח הרבה יותר!
הצטרפו ל- 24,817 קוראים אשר הגדילו בעזרתנו את פוטנציאל התשואה שלהם והוזילו את דמי הניהול בקלות!

אז איך בונים תיק נכסים טוב ל2019?

כמו שבונים בית, לבנה אחר לבנה, הלבנה הראשונה והשנייה יהיו בתי ההשקעות שמציגים יציבות לאורך שנים, לאחר מכן חפשו מנהל השקעות שמציג תשואות גבוהות בשנים האחרונות, לא צריך ללכת רחוק מ3 שנים, בהמשך הוסיפו לבנה של מנהל השקעות שמחזיק נכסים לא סחירים בכמות גדולה לטובת פיזור סיכונים בריא, לתיק הזה תוסיפו מנהל השקעות רק בעולם השקעות אלטרנטיביות.

מנהלי השקעות נכונים יהוו את השלד והמבנה לתיק הנכסים שלנו, כעת נוסיף שכבה של הטבות מס וקורולציה של מיסוי לעומת חשיפה נכונה למניות.

הטבות מס פופולאריות כגון: סעיף 125 ד', תיקון 190 הינם כמעט בגדר הכרח למשקיעים אשר זכאים להטבה הזו.

אך גם משקיעים צעירים יותר נדרשים לבצע איזון מיסוי לחשיפה למניות, שזהו גורם מכריע ויכול להשפיע על גובה הפנסיה שלהם בעשרות אחוזים.

אז איך נפתחה השנה עד כה?

ינואר 2019 מציג תשואות גבוהות, הבורסה באסיה מקבלת המון עזרה מהממשל על מנת לעמוד על הרגליים ואילו בורסת ארצות הברית מגיבה באופן חזק.

גם הבורסה בארץ מצליחה להציג תשואה חיוביות ונראה שהדברים מסתדרים, זה לא הזמן להיות אדישים, נזכור כי קיימים איומים כמו האטה כלכלית, מלחמת הסחר שעתידה להגיע לפתרון לקראת מרץ, עליית ריבית שתפגוש אותנו בעתיד הקרוב רחוק ועל כל מרכיבים אילו ניתן לראות אור בקצה המנהרה.

העצה שלנו, וודאו שתיק הנכסים הקיים שלכם בנוי בצורה יציבה וחכמה, אל תחששו לבצע שינויים ביחוד בחודש כמו ינואר שמחק כמעט לגמרי את הפסדי 2018 ונותן למשקיעים אוויר לנשימה לבצע תכנון מחדש.

אנחנו כאן בשבילכם לכל שאלה ועזרה, נשמח לסייע לכל קורא אשר שואף לסיים את 2019 במקומות הראשונים. שיהיה לכולנו שנה מצויינת ובהצלחה!

מגיע לך להרוויח הרבה יותר!
הצטרפו ל- 24,817 קוראים אשר הגדילו בעזרתנו את פוטנציאל התשואה שלהם והוזילו את דמי הניהול בקלות!
מגיע לך להרוויח הרבה יותר!
Don`t copy text!
הרשמה לניוזלטר
מצטרפים לניוזלטר שלנו ונהנים מהטבות והצעות בלעדיות
אנחנו מבטיחים לא להעביר את המייל שלכם לאף אחד בהתאם למדיניות הפרטיות שלנו.
הרשמו לניוזלטר המשובח שלנו
אלפי קוראים כבר הצליחו לחסוך הון בזכותו
אנחנו מבטיחים לא להעביר את המייל שלכם לאף אחד בהתאם למדיניות הפרטיות שלנו.
24,817 קוראים הגדילו כבר את פוטנציאל התשואה שלהם. מה איתך?
חוברת תכנון פיננסי 2021 ראשי
מהדורה מוגבלת
תכנון פיננסי במתנה
הטעות היחידה שלכם תהיה, לא להזמין את החוברת שלנו