משיכת כספי פיצויים
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

משיכת כספי פיצויים – כך תמשכו את הפיצויים שמגיע לכם

במשך כל חייכם חסכתם ביחד עם המעסיק שלכם סכום כסף לא מבוטל אשר נועד לדאוג לכם בתקופות המעבר בין עבודות, אז איך באמת אפשר למשוך את כספי הפיצויים ללא אירוע מס?

מעסיק נדרש לפי החוק להפקיד סכום חודשי לחיסכון הפנסיוני עבור העובדים שלו. בנוסף כוללת ההפקדה הזו גם מרכיב של פיצויים. כך שבמידה והעובד יפוטר הוא יהיה זכאי לקבל את דמי הפיצויים הללו אשר המעביד חסך עבורו במהלך תקופת העבודה.

לדמי הפיצויים יש מטרה ברורה, והיא לאפשר לעובד להשתכר בכבוד עד אשר ימצא עבודה אחרת חלף זו שממנה פוטר. אך במציאות העכשווית הפיצויים הם חלק משמעותי מכל חיסכון פנסיוני של עובד. ואכן, יש עובדים שגם בשלב של פיטורין הם בוחרים שלא לפדות את דמי הפיצויים הללו, וזאת הודות לקבלת גמלאות כמו דמי אבטלה או הבטחת הכנסה.

אך במידה ואין לעובד מקור מחיה אחר, יומלץ לו לפדות את כספי הפיצויים שלו.

כיצד מבצעים משיכה של כספי הפיצויים?

טרם יפנה העובד לתהליך הטכני של המשיכה עליו לוודא כי אכן כספים אלו שייכים לו. כי יש מקרים מסוימים בהם עובד מאבד את הזכות שלו על כספים אלו בגין עבירה שוללת.

אם הכול תקין צריך העובד לקבל טופס שחרור לכספי הפיצויים מהמעסיק שלו. כמו כן צריך המעסיק למלא טופס רלוונטי לגבי הפרישה, וגם העובד מצדו צריך למלא את הטופס המתאים.

הטפסים כולם מועברים לרשות המיסים על מנת לבדוק את חבות המס על דמי הפיצויים. לאחר מכן הטפסים מועברים לחברה המנהלת את החיסכון הפנסיוני.

בשלב זה היא תורשה לבצע העברת כספים לחשבון הבנק של העובד.

מגיע לך להרוויח הרבה יותר!
הצטרפו ל- 24,817 קוראים אשר הגדילו בעזרתנו את פוטנציאל התשואה שלהם והוזילו את דמי הניהול בקלות!

כיצד לבצע את המשיכה?

על העובד לבצע מספר פעולות כדי למשוך את הכספים. תחילה עליו לפנות אל המעסיק כדי לקבל את כל המסמכים הרלוונטיים וכן לבקש את המסמכים שעליו למלא בעצמו.

את המסמכים יש להגיש לרשות המיסים על מנת לקבל הוראה בדבר המיסוי על כספי הפיצויים. יש מקרים בהם יהיה על העובד להפריש סכום משמעותי, במקרים אחרים הוא יהיה פטור ממס.

הדבר נקבע בהתאם לכל מקרה לגופו, לפי גובה הסכומים וכל הנתונים של העובד. לאחר מכן יש לפנות אל החברה המנהלת את כספי הפנסיה כדי להורות על העברת הכספים לחשבונו של העובד.

כיצד פונים אל החברה?

כאשר פונים אל החברה המנהלת את קרן הפנסיה יש להגיש שני טפסים. האחד הוא טופס שחרור כספי פיצויים מהמעסיק, והשני הוא הוראה של רשות המיסים באשר לניכוי המס בגין המשיכה.

אישור נוסף שעל העובד לספק הוא אישור על ניהול חשבון בנק או לחילופין צילום המחאה בנקאית המעידה כי החשבון המדובר הוא אכן חשבונו של העובד.

קבלת הכספים

לעובד המפוטר יש זכאות לקבל את כספי הפיצויים לאחר ארבעה ימי עסקים מיום הגשת הבקשה. אם כי הקופה תוכל לדחות את המועד אם מדובר על שלושת הימים הראשונים בחודש. במקרה כזה הקופה תדחה את ההפקדה ליום העסקים הרביעי בחודש.

מגיע לך להרוויח הרבה יותר!
הצטרפו ל- 24,817 קוראים אשר הגדילו בעזרתנו את פוטנציאל התשואה שלהם והוזילו את דמי הניהול בקלות!
מגיע לך להרוויח הרבה יותר!
Don`t copy text!
הרשמה לניוזלטר
מצטרפים לניוזלטר שלנו ונהנים מהטבות והצעות בלעדיות
אנחנו מבטיחים לא להעביר את המייל שלכם לאף אחד בהתאם למדיניות הפרטיות שלנו.
הרשמו לניוזלטר המשובח שלנו
אלפי קוראים כבר הצליחו לחסוך הון בזכותו
אנחנו מבטיחים לא להעביר את המייל שלכם לאף אחד בהתאם למדיניות הפרטיות שלנו.
24,817 קוראים הגדילו כבר את פוטנציאל התשואה שלהם. מה איתך?
חוברת תכנון פיננסי 2021 ראשי
מהדורה מוגבלת
תכנון פיננסי במתנה
הטעות היחידה שלכם תהיה, לא להזמין את החוברת שלנו