לירות המגזין 2019
הרשמו לניוזלטר המשובח שלנו
אלפי קוראים כבר הצליחו לחסוך הון בזכותו
אנחנו מבטיחים לא להעביר את המייל שלכם לאף אחד בהתאם למדיניות הפרטיות שלנו.
הרשמה לניוזלטר
משיכת כספי פיצויים

שתפו את הכתבה:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

משיכת כספי פיצויים – כך תמשכו את הפיצויים שמגיע לכם

במשך כל חייכם חסכתם ביחד עם המעסיק שלכם סכום כסף לא מבוטל אשר נועד לדאוג לכם בתקופות המעבר בין עבודות, אז איך באמת אפשר למשוך את כספי הפיצויים ללא אירוע מס?

מעסיק נדרש לפי החוק להפקיד סכום חודשי לחיסכון הפנסיוני עבור העובדים שלו. בנוסף כוללת ההפקדה הזו גם מרכיב של פיצויים. כך שבמידה והעובד יפוטר הוא יהיה זכאי לקבל את דמי הפיצויים הללו אשר המעביד חסך עבורו במהלך תקופת העבודה.

לדמי הפיצויים יש מטרה ברורה, והיא לאפשר לעובד להשתכר בכבוד עד אשר ימצא עבודה אחרת חלף זו שממנה פוטר. אך במציאות העכשווית הפיצויים הם חלק משמעותי מכל חיסכון פנסיוני של עובד. ואכן, יש עובדים שגם בשלב של פיטורין הם בוחרים שלא לפדות את דמי הפיצויים הללו, וזאת הודות לקבלת גמלאות כמו דמי אבטלה או הבטחת הכנסה.

אך במידה ואין לעובד מקור מחיה אחר, יומלץ לו לפדות את כספי הפיצויים שלו.

כיצד מבצעים משיכה של כספי הפיצויים?

טרם יפנה העובד לתהליך הטכני של המשיכה עליו לוודא כי אכן כספים אלו שייכים לו. כי יש מקרים מסוימים בהם עובד מאבד את הזכות שלו על כספים אלו בגין עבירה שוללת.

אם הכול תקין צריך העובד לקבל טופס שחרור לכספי הפיצויים מהמעסיק שלו. כמו כן צריך המעסיק למלא טופס רלוונטי לגבי הפרישה, וגם העובד מצדו צריך למלא את הטופס המתאים.

הטפסים כולם מועברים לרשות המיסים על מנת לבדוק את חבות המס על דמי הפיצויים. לאחר מכן הטפסים מועברים לחברה המנהלת את החיסכון הפנסיוני.

בשלב זה היא תורשה לבצע העברת כספים לחשבון הבנק של העובד.

אפשר לעזור לך

להרוויח יותר?

רוצה למשוך את כספי הפיצויים בלי בעיה?

אני מאשר שקראתי והסכמתי לתנאי השימוש באתר ומדיניות הפרטיות.

כיצד לבצע את המשיכה?

על העובד לבצע מספר פעולות כדי למשוך את הכספים. תחילה עליו לפנות אל המעסיק כדי לקבל את כל המסמכים הרלוונטיים וכן לבקש את המסמכים שעליו למלא בעצמו.

את המסמכים יש להגיש לרשות המיסים על מנת לקבל הוראה בדבר המיסוי על כספי הפיצויים. יש מקרים בהם יהיה על העובד להפריש סכום משמעותי, במקרים אחרים הוא יהיה פטור ממס.

הדבר נקבע בהתאם לכל מקרה לגופו, לפי גובה הסכומים וכל הנתונים של העובד. לאחר מכן יש לפנות אל החברה המנהלת את כספי הפנסיה כדי להורות על העברת הכספים לחשבונו של העובד.

כיצד פונים אל החברה?

כאשר פונים אל החברה המנהלת את קרן הפנסיה יש להגיש שני טפסים. האחד הוא טופס שחרור כספי פיצויים מהמעסיק, והשני הוא הוראה של רשות המיסים באשר לניכוי המס בגין המשיכה.

אישור נוסף שעל העובד לספק הוא אישור על ניהול חשבון בנק או לחילופין צילום המחאה בנקאית המעידה כי החשבון המדובר הוא אכן חשבונו של העובד.

קבלת הכספים

לעובד המפוטר יש זכאות לקבל את כספי הפיצויים לאחר ארבעה ימי עסקים מיום הגשת הבקשה. אם כי הקופה תוכל לדחות את המועד אם מדובר על שלושת הימים הראשונים בחודש. במקרה כזה הקופה תדחה את ההפקדה ליום העסקים הרביעי בחודש.

אפשר לעזור לכם להרוויח יותר?

רוצה למשוך את כספי הפיצויים בלי בעיה?
מאות קוראי לירות הצליחו בעזרתנו למשוך את כספי הפיצויים המגיעים להם ללא אירוע מס חריג

אני מאשר שקראתי והסכמתי לתנאי השימוש באתר ומדיניות הפרטיות.

אולי יעניין אותך לקרוא:

Don`t copy text!
Asset 2
הרשמה לניוזלטר
מצטרפים לניוזלטר שלנו ונהנים מהטבות והצעות בלעדיות
זמן מוגבל
חינם לזמן מוגבל בלבד!
חוברת תכנון פיננסי 2020
תכנון פיננסי אישי ומנצח במתנה!

ההטבה המבוקשת ביותר שלנו ממשיכה גם לשנת 2020 ואתם המרוויחים הגדולים. מהרו להזמין חוברת תכנון פיננסי אישי לפני שההטבה תגמר.

זמן מוגבל
חינם לזמן מוגבל בלבד!
חוברת תכנון פיננסי 2020
תכנון פיננסי אישי ומנצח במתנה!

ההטבה המבוקשת ביותר שלנו ממשיכה גם לשנת 2020 ואתם המרוויחים הגדולים. מהרו להזמין חוברת תכנון פיננסי אישי לפני שההטבה תגמר.