ניוזלטר
10215
קוראים כבר נרשמו
אנחנו מבטיחים לא להציק או לחפור
הישארו מעודכנים בנוגע לחיסכון הפיננסי שלכם...
אנחנו מבטיחים לא להציק או לחפור
ניוזלטר
10215
קוראים כבר נרשמו
אנחנו מבטיחים לא להציק או לחפור
הישארו מעודכנים בנוגע לחיסכון הפיננסי שלכם...
אנחנו מבטיחים לא להציק או לחפור
נט המשפט
זמן קריאה
זמן קריאה: 3 דקות

נט המשפט – מה זה ומה צריך לדעת לפני שמגישים תביעה

מרבית האזרחים במידה באו במגע כזה או אחר עם מערכת המשפט של ישראל. כעת בעזרת מערכת נט המשפט , נוכל לעקוב ולנהל תביעות ומשפטים רלוונטים בקלות וביעילות.

שתפו את הכתבה:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

נט המשפט היא מערכת שפותחה על ידי הנהלת בתי המשפט. מטרתה העיקרית היא לאפשר לנהל תיקים ותהליכים הקשורים לעבודת בית המשפט באופן אלקטרוני.

על אף שהמערכת משרתת את קהל עורכי הדין והדרגים השיפוטיים והמזכירותיים, כדאי לדעת כי היא גם מאפשרת לאזרחים לדעת אילו תיקים שלהם מתנהלים בבתי המשפט השונים, להגיש תביעה קטנה ואף להגיש כתב הגנה.

המערכת מנוהלת על ידי הרשות השופטת (כלומר, הנהלת בתי המשפט) בישראל, ומטרתה, בין היתר, היא לסייע לאזרחים לנהל את התיקים שלהם בצורה נוחה ומקוונת.

לפניכם כל מה שצריך לדעת בנושא.

למי מיועדת מערכת נט המשפט ואילו פעולות ניתן לבצע בה?

על אף שמטרתה העיקרית של המערכת היא לשרת עורכי דין ובעלי תפקידים בבתי המשפט, כל אזרח יכול להשתמש בה.

באמצעות המערכת, ניתן כאמור לצפות בתיקים פעילים המתנהלים בבתי המשפט, ואף לצפות בתיקים ישנים שהטיפול בהם כבר הסתיים.

בנוסף, ניתן לבצע מגוון של פעולות באמצעות המערכת, אשר אף עשויות לייתר את הצורך בעורך דין (בהתאם, כמובן, לסוג התיק ורמת המורכבות שלו). להלן הפעולות שניתן לבצע באמצעות המערכת:

 • צפייה ביומן הדיונים של בית המשפט.
 • איתור תיקים המתנהלים בבתי הדין ובבתי המשפט השונים.
 • תשלום אגרות או שוברים, כמו למשל תשלום עבור תביעות קטנות.
 • איתור ההחלטות בתיק.
 • עיון במסמכים ובתיקים, כמו גם הוספת מסמך או כתב טענה.
 • פתיחת תיקים.
 • מציאת פסקי דין.

כיצד ניתן לבצע פעולות במערכת נט המשפט ?

כל הפעולות שניתן לבצע במערכת דורשות הזדהות. את ההזדהות ניתן לבצע באמצעות כרטיס אלקטרוני (ניתן לרכישה), או לחילופין, באמצעות תעודת הזהות של המבקש (הזדהות ממשלתית):

 • כרטיס אלקטרוני – כרטיס המיועד בעיקרון לעורכי דין, אך ניתן גם לרכישה בחברות "פרסונל איי.די" ו"קומסיין".
 • הזדהות ממשלתית – הזדהות שניתן לבצע באמצעות האתר www.gov.il.

ישנם תיקים שפתוחים לציבור הרחב ואינם דורשים הזהות כלשהי. עם זאת, בתיקים אלה לא ניתן לבצע פעולות, והמידע היחיד שניתן יהיה לקבל במקרים כאלה הוא מועדי דיון, החלטות ופסקי דין. בנוסף, חשוב לדעת כי כל בתי המשפט ובתי הדין קיימים במערכת, פרט לבית המשפט העליון ולתיקי הוצאה לפועל.

בתי המשפט ובתי הדין המשתתפים במערכת: בית הדין האזורי והארצי לעבודה, בית הדין להגבלים עסקיים, בית המשפט המחוזי, בית משפט השלום, בית המשפט לימאות, בית הדין לחוזים אחידים, בית המשפט לענייני משפחה, בית המשפט לעניינים מנהליים, בית המשפט לעניינים מקומיים, בית המשפט לנוער, בית המשפט לענייני מים, בית המשפט לתביעות קטנות, בית המשפט לתעבורה ובית הדין לשכירות.

כניסה למערכת נט המשפט

על מנת להיכנס למערכת, יש להיכנס לאתר "נט המשפט": ולבחור באופציה המתאימה מצד ימין: בעל עניין (צד או גורם בתיק), בא כוח, בעל היתר עיון כללי, עובד חברת תמלול. מתחת לאופציות האלה, יהיה כפתור אשר יאפשר לכם לבחור בהזדהות ממשלתית או כרטיס חכם.

לאחר ההזדהות, יופיע תפריט מותאם, אשר באמצעותו תוכלו להגיש בקשות, לפתוח תיק, לעיין ביומן הדיונים ועוד. מתחת לכל התפריטים, ניתן יהיה לראות את התיקים שלכם – הן פעילים והן סגורים – אשר מתנהלים או התנהלו בבתי המשפט או הדין השונים.

בעת כניסה לתיקים, ניתן יהיה לראות את שם התיק, מספרו, פרטים כלליים עליו, בקשות, הוראות, כתבי טענות, חוות דעת, החלטות ועוד. ניתן לעיין בקבצים אלה באופן חופשי ואף להוריד אותם למחשב.

כדאי לדעת כי פרט לאתר, קיימת גם אפליקצייה ייעודית לטלפונים חכמים. האפליקציה, שנקראת " נט המשפט ", מיועדת לעורכי דין המחזיקים בכרטיס חכם וזמינה להורדה בחנות גוגל פליי (מכשירי אנדרואיד) או בחנות אפסטור (מכשירי אפל – IOS).

תביעות קטנות

מערכת "נט המשפט" היא מערכת טובה ויעילה למגוון של מטרות, אך העיקרית שבהן היא פתיחת תיק לתביעות קטנות. המערכת מאפשרת לכם לפתוח תביעה קטנה בסכום של עד ל- 33,500 ש"ח (נכון לשנת 2018). כך ניתן לעשות זאת:

 1. הזדהו והיכנסו למערכת.
 2. בחרו באפשרות "פתיחת תיק" ומלאו את הפרטים לפי ההנחיות. בין היתר, תדרשו לבחור את סוג התיק, בית המשפט וההליך, ולהגיש כתב תביעה ומסמכים רלוונטיים.

הגשת התביעה כרוכה בעלות של אחוז אחד מסכום התביעה (אך לא פחות מ-50 ש"ח). מרגע קבלת התביעה, לנתבע עומדים 15 ימים להגיש כתב הגנה.

אולי יעניין אותך לקרוא:
אפשר לעניין אתכם בניוזלטר מלא בכל טוב?
הצטרפו ל58,942 קוראים אשר מקבלים מאיתנו ניוזלטר מעת לעת
מרגיש שהסוכן שלך לא זמין יותר עבורך?
 • חיסכון פנסיוני ·
מרגיש שהסוכן שלך לא זמין יותר עבורך ? אתה לא לבד
חתמתם עם מתכנן פיננסי או סוכן ביטוח לאחרונה והיום מרגישים שאתם רודפים אחריו בשביל שירות? מתנהלים אך ורק מול הרפרנטית כל הזמן? אף אחד מאיתנו לא אוהב להיות לקוח שנלחם בעבור השירות שמגיע לו. אתם לא לבד, לצערנו מרבית הלקוחות לא מקבלים את השירות שמגיע להם. קראו מהם הסימנים המעידים שהסוכן שלכם כבר לא מתייחס אליכם ושמומלץ לכם לעבור סוכן.
All articles loaded
No more articles to load
תכנון פיננסי במתנה!
הזמן עוד היום חוברת תכנון פיננסי מפורטת ויסודית בחינם וללא התחייבות.
All articles loaded
No more articles to load
לא חייבים לצאת לפרישה לבד.
לירות המגזין מעניק תכנון פרישה במתנה לקהל הקוראים שלו
ביטוח משכנתא
 • ביטוחים ·
אל תקנו ביטוח משכנתא לפני שקראתם את זה!
מצב הנדל"ן בארץ לא פשוט, המחירים גבוהים ולכן כולנו זקוקים למשכנתא גדולה. הבנקים שאחראים על מתן ההלוואה החשובה ביותר בחיינו, מתנים את המשכנתא בקניית ביטוח משכנתא. קראו כיצד ניתן לקנות את הביטוח בצורה הנכונה ביותר.
All articles loaded
No more articles to load
מגיעה לכם הטבה מאיתנו,

חוברת תכנון פיננסי במתנה.

תכנון פיננסי במתנה
דילוג לתוכן