לירות המגזין 2019
הרשמו לניוזלטר המשובח שלנו
אלפי קוראים כבר הצליחו לחסוך הון בזכותו
אנחנו מבטיחים לא להעביר את המייל שלכם לאף אחד בהתאם למדיניות הפרטיות שלנו.
סעיף 125 ד' + תיקון 190

שתפו את הכתבה:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

סעיף 125 ד' + תיקון 190 – השילוב המנצח של עולם הפיננסים!

שילוב פנטסטי בין השניים כמו כפפה ליד שיכול להגדיל עבורכם את התשואה האפקטיבית. סעיף 125 ד' ותיקון 190 נהגו לעבוד בנפרד והצליחו לחסוך לא מעט לאלפי חוסכים אך הגיע הזמן לעלות מדרגה ולמקסם את הטבות המס שלנו עוד קצת. מוכנים? מתחילים!

בהתאם לחוזר מס הכנסה מס' 02/2013 + 20/2002

כותרת מחייבת נכון? אל דאגה, אנחנו סבורים ובטוחים שגם אתם תסכימו אתנו מיד אחרי שתקראו את הכתבה הזאת. אנו נציג בפניכם את כל המידע אודות סעיף 125 ד' ותיקון 190, על השילוב בניהם וכמובן דוגמא מספרית מבוססת על תשואות 2017. אז בואו נתחיל ?

נפתח בחשוב לזכור: מדינת ישראל ורשות המיסים בפרט, אינה מנהלת קמפיין אקטיבי על מנת להעלות את מודעות הציבור בנוגע להטבות המס השונות המגיעות לכם על פי חוק ולכן אל תצפו מהם לפנות אליכם או "לשכנע" אתכם לממש את הטבות המס הללו. זה נכון גם לגבי הבנקים השונים, בכתבות הקודמות הסברנו שהבנקים הם לא יותר מאשר גוף פרטי הפועל למטרות רווח ולכן בוודאי שלא יסייע לכם לחסוך במס רווחי הון על פי סעיף 125 ד' או תיקון 190 מכיוון שזה יכלול הוצאת כספים מפיקדונות או תיקי השקעות של הבנק.

אז אחרי שהבנו שהאחריות למימוש הטבות המס היא בידיכם, אפשר להתחיל ?

אפשר לעזור לך

להרוויח יותר?

ברכותינו! אתם עומדים לחסוך עשרות אלפי שקלים בתשלומי מס!
קוראים רבים אשר השכילו להיעזר בנו, קיבלו החזרי ענק ממס הכנסה!

אני מאשר שקראתי והסכמתי לתנאי השימוש באתר ומדיניות הפרטיות.

ראשית נסביר מהו סעיף 125 ד'

ב-2003 הציג משרד האוצר תיקון לפקודת מס הכנסה אשר מעניק לזכאים לו פטור ממס רווחי הון בגובה מקסימלי של 16,700 ₪. (מוכר בשם סעיף 125 ד' )

מבלי להיכנס יותר מדי לפרטים, מקור הפטור הינו במגילת העצמאות ולמעשה מזכה את אלו אשר נולדו לפני הכרזת המדינה 1948 בפטור מריבית מוטבת בפיקדונות בנקאים.

במילים אחרות, כניסיון לעודד את הציבור להפקיד את כספו בבנקים ולסגור אותו בפיקדונות ארוכי טווח, הציע משרד האוצר פטור ממס רווחי הון על ריבית מוטבת אשר תתקבל בפק"ם.

לצערנו, כיום הריביות שהבנקים מציעים הינן אפסיות (על יתרות זכות), זוהי אולי הסיבה שהטבת המס הזאת לא הייתה פופולארית כל כך בשנים האחרונות. יחד עם זאת, לקוחות רבים המשיכו לחפש אלטרנטיבות לפיקדונות הבנקאים אשר דרכם כן יוכלו לממש את הטבת המס המגיעה להם בזכות!.

אל הצורך הזה הגיעה "פוליסת החיסכון", אפיק השקעה פנטסטי וגמיש אשר מנוהל על ידי בתי ההשקעות וחברות הביטוח השונות. פוליסת החיסכון כיום אינה כוללת מרכיב ביטוחי ולכן מתאימה לסעיף 125 ד', מה שהפך אותה לפופולארית מאוד בין לילה.

בהמשך נתאר בדיוק כיצד ניתן להצטרף ולנצל את ההטבה אך קודם, הסבר על תיקון 190.

אז מהו בעצם תיקון 190?

תיקון 190 לפקודת מס הכנסה הפך להיות שם דבר בעולם החיסכון לגיל השלישי, אך למי שעדיין לא נתקל בו, נשמח לערוך בניכם היכרות קצרה ?

תיקון 190 מעניק לזכאים לו, פטור מלא ממס רווחי הון על כספים נזילים אשר הופקדו לקופת גמל במעמד עצמאי וישמשו לקצבה בעתיד. ( תיקון 190 )

במילים פשוטות יותר, במידה ואתם מפקידים כספים נזילים, כאלו שנוהלו בתיקי השקעות, בפיקדונות בנקאיים או שסתם שכחתם אותם בעו"ש לתקופה. לתוך קופת גמל חדשה במעמד עצמאי באחד מבתי ההשקעות או חברות הביטוח לבחירתכם, תוכלו להוון אותה לקצבה, כלומר לקבל מאותה קופת גמל קצבה חודשית בעת הפנסיה וכך ליהנות מפטור מלא ממס רווחי הון!

רגע, זה לא הכל!

בתיקון 190 ישנה אפשרות נוספת של משיכה הונית של הכסף במידה ותרצו, במקרה הזה, תדרשו לשלם מס רווחי הון מופחת בגובה של 15% נומינלי. (במקום 25%)

נשמע טוב אבל איזה מוצרים פיננסים מתאימים לזה?

לאחר שיחות רבות עם קוראי האתר שלנו, הבנו שמרביתכם מכירים לפחות את אחת מהטבות המס שתיארנו כאן אך בודדים מכם הצליחו לשלב בין השניים ולהגיע לחיסכון מרבי בתשלומי מס רווחי הון.

לכן, ננסה להסביר כאן בצורה מפורטת, מדויקת ופשוטה כיצד תוכלו ליהנות משתי העולמות (תיקון 190 וסעיף 125 ד') בקלות וביעילות.

ראשית, אדם אשר זכאי לסעיף 125 ד' ולתיקון 190, חשוב מאוד שיכיר את המוצרים הפיננסים אשר מותאמים להטבות הללו.

פוליסת חיסכון (סעיף 125 ד'), אפיק חיסכון אשר מנוהל בדומה לתיק השקעות (בנקאי או חוץ בנקאי) בעל טווח השקעות רחב מאוד הכולל אג"חים, נדל"ן מניב, מניות ועוד.

יתרונות פוליסת החיסכון

  • אין עלויות קנייה ומכירה
  • אין דמי משמרת
  • יש דחיית מס (אפקט ריבית דריבית)
  • שקיפות (ניתן לחשוף תשואות עבר בשונה מתיקי השקעות)

קיימים יתרונות נוספים לפוליסת החיסכון 

קופת גמל (תיקון 190), קופת חיסכון אשר מנוהלת על ידי בתי השקעות וחברות הביטוח ומציעות מגוון רחב של מסלולי השקעה בדרגות סיכון שונות.

יתרונות קופת גמל במעמד תיקון 190

  • דחיית מס במעבר בין מסלולי השקעה
  • שקיפות (בעלי חשבון בנק בבנק מנוהל יוכלו לראות את הכסף ברמה היומית)
  • ביצועי עבר (להבדיל מתיקי השקעות אשר חסוים)
  • אין דמי משמרת
  • אין עלויות קנייה ומכירה
  • אין תשלום מדיבידנדים

תוכלו לקרוא עוד על יתרונות תיקון 190

אז לפני שאני פודה את תיק ההשקעות שלי, אפשר דוגמא מספרית?

אנחנו יכולים להמשיך ולדבר על מוצרים פיננסים והטבות מס אך על מנת להראות לכם באמת את הפער בין אלו אשר ביצעו שינוי ולקחו אחראיות על כספם לבין אלו שמנהלים את כספם בבנק ובטוחים שהבנקאי עושה בשבילם את הטוב ביותר, נציג לכם דוגמא מספרית מפורטת.

לצורך הדוגמא, ניקח אדם מעל גיל 70 ובעל מיליון ₪ בכספים נזילים המנוהלים בבנק.

על מנת למקסם את הטבות המס, יהיה חכם אם אותו אדם יחלק את כספו בין פוליסת החיסכון (סעיף 125 ד') לבין קופת גמל (תיקון 190) באופן של 40/60.

*נתוני התשואה נלקחו מביטוח.נט/גמל.נט ומתייחסים למסלול כללי לשנת 2017 קלנדרית.

הטבלה נראית מעולה, עכשיו נסביר קצת יותר.

בסעיף 125 ד' הפקדנו את הכספים לפוליסת חיסכון Best Invest שמנוהלת בחברת הביטוח "הכשרה" על ידי אלטשולר שחם במסלול הכללי.

בתיקון 190 הפקדנו לקופת גמל של אלטשולר שחם במסלול "לבני 50 עד 60".

דמי הניהול הם גמישים כמובן אך אלו המספרים שאנו הצלחנו להשיג ללקוחותינו, במידה ואתם משלמים דמי ניהול גבוהים מאלו, אז בהכרח יש מקום לשינוי.

בתשלום המס תוכלו לראות שבסעיף 125ד התבצע ניכוי של 16,700 ש"ח שזהו למעשה הפטור שלנו ושילמנו מס רווחי הון רק על ההפרש מעליו. בתיקון 190 לא נשלם מס במידהו אנחנו מחליטים להוון את הכספים לקצבה.

לסיכום הטבלה, נראה שהצלחנו להשיג 10.24% תשואה במסלול הכללי! ואילו חשוב מכך 8.93% תשואה נקייה לחלוטין (בניכוי דמי ניהול ותשלום מס)

כאן אתם צריכים לשאול את עצמכם, האם תיק ההשקעות שלכם עשה יותר? והיזהרו מלענות בזריזות שכן יש מגוון רחב של עלויות הכרוכות בניהול תיק השקעות ולא פשוט לזהות את התשואה בנטו.

אני משוכנע!, איך זה מתבצע בפועל?

זהו החלק היותר "משעמם" של הכתבה בו אנחנו מסבירים כיצד ממשים את הטבות המס בפועל במוצרים השונים.

נתחיל עם סעיף 125 ד', בפוליסת החיסכון ישנה אפשרות לבצע "מכירה רעיונית", כלומר מנהלי ההשקעות של הפוליסה (במרבית המקרים חברת ביטוח), מבצעת פדיון תיאורטי של כספי הפוליסה על מנת ליצור אירוע מס של רווחי הפוליסה ומיד לאחר מכן תפקיד את הכספים חזרה לניהול.

את אישור הפדיון הזה תדרשו להעביר לפקיד שומה בנוסף לאישורים התומכים בזכאותכם לסעיף 125 ד' (המתכנן פיננסי שלכם יעשה זאת עבורכם, אל דאגה).

בתיקון 190 החיים הרבה יותר קלים, בית ההשקעות מנהל עבורכם את כל ההתנהלות מול מס הכנסה וכך זה מתבצע. במידה ואתם מעוניינים למשוך את כספכם בצורה הונית ולא כקצבה, בית ההשקעות יבקש מכם להציג אישורים התומכים בזכאותכם לתיקון 190 (גם כאן המתכנן הפיננסי שלכם יעשה זאת עבורכם, אל דאגה)

בית ההשקעות ינכה מהפדיון שלכם 15% מס רווחי הון נומינלי ותקבלו את שאר כספכם ישירות לחשבון הבנק. כך גם במקרה שתבקשו להוון את הכספים לקצבה פטורה ממס בהמשך הדרך.

סעיף 125 ד' ותיקון 190 – השורה התחתונה

אנו מודעים לכך שאחוז גדול מאוד מהציבור עדיין מנהל את כספו בתיקי השקעות בבנק, אך נבקש ממכם לזכור שעולם ההשקעות מתפתח משנה לשנה ומביא אתו שילובים חדשים של המוצרים השונים אשר כוללים הטבות מס, תשואות אטרקטיביות ודמי ניהול נמוכים.

אחד מהשילובים הללו הינו השילוב של סעיף 125 ד' ותיקון 190, בעזרת השילוב הנ"ל תוכלו לחסוך בצורה ניכרת בעלויות "ניהול התיק", לשמור על נזילות מלאה של הכסף וכמובן לשלם מס רווחי הון מופחת עד כדי אפסי במקרים מסוימים.

במשפט אחרון, זהו כרגע השילוב המוצלח ביותר שיש לעולם החיסכון הפיננסי להציע ואין סיבה שלא תצטרפו אליו עוד היום, אך עשו לנו טובה אחת, כפי שאנחנו מבקשים בכל כתבה, היעזרו במתכנן פיננסי מקצועי שיסייע לכם בכל המעבר הזה. ואם עדיין לא החלטתם שזה בשבילכם או שיש לכם שאלה נוספת, אנחנו כאן בשבילכם, בפינה הימנית של האתר יש כפתור כחול/לבן, זהו הצ'אט שלנו, פנו אלינו עם כל שאלה.

צאו לדרך ובהצלחה!

אפשר לעזור לכם להרוויח יותר?

ברכותינו! אתם עומדים לחסוך עשרות אלפי שקלים בתשלומי מס!
קוראים רבים אשר השכילו להיעזר בנו, קיבלו החזרי ענק ממס הכנסה!

אני מאשר שקראתי והסכמתי לתנאי השימוש באתר ומדיניות הפרטיות.

אולי יעניין אותך לקרוא:

Don`t copy text!
Asset 2
הרשמה לניוזלטר
מצטרפים לניוזלטר שלנו ונהנים מהטבות והצעות בלעדיות
חוברת תכנון פיננסי 2020
זמן מוגבל
חינם לזמן מוגבל בלבד!
תכנון פיננסי אישי ומנצח במתנה!

ההטבה המבוקשת ביותר שלנו ממשיכה גם לשנת 2020 ואתם המרוויחים הגדולים. מהרו להזמין חוברת תכנון פיננסי אישי לפני שההטבה תגמר.

דילוג לתוכן