אלטשולר שחם חצתה את רף 15% תשואה כבר בשליש הראשון של השנה!

פוליסת חיסכון אלטשולר שחם 15 אחוז תשואה
בזמן שמשקיעים אשר פחדו לנהל את כספם, אלטשולר שחם השיגה למשקיעים אשר האמינו בדרך שלה מעל 15% תשואה כבר בשליש הראשון של השנה. והעתיד נראה מבטיח.

תוכן עניינים

כולנו מכירים את הצורך לטובת ניהול כספים בהשקעה על מנת שלא יאבדו את הערך הריאלי של הכספים ואנו בפועל נפסיד את ההון שעומד לרשותנו.

נשמע מבלבל אך אין כך הדבר. במאמר זה ננסה לפשט את הדברים ולהראות כמה בקלות ניתן לקבל החלטה לטובת ביצוע השקעה.

נתחיל במספר הגדרות,

מהו כסף?

כסף הוא סה"כ אמצעי לחלופה ויכול להיות בדוגמא פיזית כמו מטבעות, שטרות או באופן וירטואלי כמו העברה בנקאית.

אך קיים הבדל בין כסף לבין ערך הכסף והוא מה כוח הקנייה שלי עם הכסף שעומד לרשותי? כלומר אם היום אני מחזיק מיליון שקלים חדשים בעובר ושב שלי ורואה את הסכום העגול בוקר אחר בוקר בבנק ייתכן שאף על פי האשליה שמקנה לי חשבון הבנק שבכל יום מציג לי את אותו מספר על הצג.

אותו מיליון ₪ מאבד בפועל את כוח הקנייה שלו אשר יורד מעת לעת, ובכל בוקר אני בעצם מאבד את ערך הכסף אך לא את המספר המציין את הכסף.

כלומר אם בינואר 2019 יכולתי לרכוש מיליון עגבניות נכון למאי 2019 אני יכול לרכוש רק 992,000 אלף בננות , ערך הכסף שלי ירד ב0.8% וזאת כתוצאה ישירה של מדד המחירים לצרכן והעלייה.

מהו מדד המחירים לצרכן ?

מדד המחירים לצרכן הוא מדד ייחוס המשלב מספר תחומים כמו דיור, מוצרי בסיס כמו מזון ושתייה, חיי תרבות , חשמל , מים ,ארנונה וכו' אשר מהווים את סל הצריכה שלנו כתא משפחתי סטנדרטי במדינת ישראל ולכן אם המדד מתייקר דהיינו יוקר המחייה מתייקר ולהיפך כמובן.

בתצלום אווירי ניתן לראות כי ממד המחירים לצרכן עולה לאורך השנים ולכן מי מאיתנו שבוחר להשאיר את הכספים לא מנוהלים יפסיד לאורך השנים את ערך הכסף אך יישאר עם סכום זהה ואשליה כי אינו נמצא בהפסד.

אז מה עושים ?

קיימות סוגי השקעות רבות לאורך השנים , השאלה הגדולה האם נדל"ן או שוק ההון היא נצחית ולא נענה עליה דווקא פה אבל בהחלט נסביר כי השקעה בנדל"ן מחייבת סכום השקעה גבוה , כרוכה בעלות נוספת של משכנתא במידה ולא עומד לרשותנו הסכום ולכן השקעה מסוג זה צריכה להיבחן לטובת נכס ספציפי , עליות שונות ומיסוי נוסף על דירה נוספת או תשלום מס על קבלת הכנסה פסיבית של שכר דירה.

אפשרות מוכרות מציעים הבנקים , הם יציעו לכם פקמ"ים  ותוכניות חסכון שונות שלא יודעות לייצר ריבית או תשואה עודפת ולפעמים אם הסכום ממש גבוה הם עלולים להציע כ0.5% שנתי במידה ותסגרו את הכסף לתקופת מינימום.

שימו לב שהעסקה הזאת משתלמת רק לצד אחד והוא הבנקים !! ניקח לדוגמא את שנת 2019 , נכון לאפריל 2019 מדד המחירים עלה 0.8% והצפי הוא לעלייה נוספת כלומר במידה והבנקאי פיתה אותו להניח את כספי בפק"מ על ידי 0.5% ריבית בפועל רק בשליש הראשון של השנה הפסדתי ערך כספי של 0.3%.

ניקח את שנת 2018 שהמדד עלה 1.1% ואילו היינו מתפתים היינו מפסידים 0.6% מערך הכסף! זה המקום ללמוד מהטעיות של חווה ולא להתפתות לתפוח שמציעים הבנקים הוא ככל הנראה רקוב…

האם יש אלטרנטיבה בשוק ההון ?

נעבור לשוק ההון ונסתכל על אופציות שונות כמו ניהול תיק השקעות בבתי ההשקעות השונים, שימו לב שגם הבנקים יודעים להציע את הניהול שלהם אך כמו שאתם מבינים הבנק שרגילים שהלקוח הוא לקוח שבוי לא חוששים להציע עסקאות שבעיקר עומדות לטובתן ולכן השתדלו לא לנהל את כספיכם אל מול הבנקים אלא מול מנהלי השקעות שכל הזמן עובדים מאחר שהם חוששים מאתם כלקוחות תעזבו אותם לטובת מתחרים ולכן לא רואים בכם לקוח שבוי ולא נחים על זרי הדפנה.

מוצרים שונים שעומדים לרשות המשקיעים הם תיקון 190 , גמל להשקעה , קופות גמל , ופוליסות חיסכון. כעת נוכל להמחיש בדוגמא מספרית את ההפסד של משקיעים שבחרו שלא לבצע השקעה ולהישאר על הגדר מחשש.

נניח שיש לנו מיליון ₪ , ומאחר שאנו חוששים לא ביצענו השקעה בכספים העומדים לרשותנו נכון לאפריל 2019 מדד המחירים לצרכן עלה 0.8% כלומר אנחנו נמצאים בהפסד של 8000 ₪, אך אם ב1.1.2019 היינו בוחרים לבצע השקעה בפוליסת החיסכון של אלטשולר שחם נכון לסוף אפריל 2019 הרווח שלנו לפני מס רווחי הון ודמי ניהול היה עומד על 16.11%

הגרף נלקח מאתר הכשרה חברה לביטוח

גם אם נוריד את עליות דמי ניהול העומדות על 0.8% שנתי בחלק היחסי ואת מס רווחי ההון היינו עומדים על רווח נטו של 11.88% כלומר 118,800 אלף ₪. כעת נזכור כי אם הכספים שלנו עמדו בעו"ש הפסדנו 8,000 ₪ מכאן ניתן להסיק שהפער בין משקיע שביצע החלטה משוכלת לעומת משקיע שלא ביצע דבר עומד על 126,800 אלף ₪ וזה נכון רק לשליש ראשון של 2019!!

כעת צריך לקחת נשימה עמוקה ולהבין כי כסף חייב לעבוד, אין סיבה שלא תצליחו לקבל תשואה בזכות עבודתכם הקשה והחסכונות שעומדים לרשותכם.

לפני בחירת מסלול השקעה , חשוב לדון עם איש מקצוע על מנת להתאים את ההשקעה בצורה האופטימלית לצרכים שלכם, אך אל תישארו מאחור בסוף אתם עלולים לקנות רק עגבנייה אחת ..

מערכת אתר לירות

צוות מגובש בעל עשרות שנות ניסיון בתחום הפנסיה, ביטוח והשקעות שכל מטרתו היא להנגיש לציבור הרחב כמה שיותר מידע רלוונטי שיכול לסייע לו בהצלחת ניהול החיסכון שלו לפנסיה.

מוכנים לפוליסת חיסכון מצויינת?
קבלו מאתנו את ההצעה הטובה ביותר. נקודה
כתבנו לא מעט על פוליסות חיסכון
פוליסת חיסכון הכשרה Best Invest

האם פוליסת החיסכון של הכשרה בסט אינווסט מספקת תוצאות?

חברת "הכשרה חברה לביטוח" מציעה ללקוחותיה מגוון מוצרים, בהתמקדות בביטוח אלמנטרי. בשנים אחרונות השיקה החברה פוליסות חיסכון אשר שוברות שיאים ומציגות תשואות פנטסטיות הרבה מעל לשאר השוק. אל תשארו אדישים למגמה ובדקו האם המוצר הזה טוב יותר מהדרך שבה אתם מנהלים את כספכם היום
כסף ישן בעובר ושב

מנערים את האבק מהכספים ששכחתם בעובר ושב ומתחילים להרוויח

לא תאמינו לסכום הכסף שחוסכים רבים שומרים בפקדונות בנקאיים ועובר ושב, מדובר בכסף שאינו מצייר תשואה ובמרבית המקרים אפילו מאבד מערכו וכך מציגה הפסד וודאי.
ווארן באפט ריבית דה ריבית

תוך כמה זמן כספכם יוכפל? חוק ריבית דריבית

סיפרו לכם על אפיק השקעה שמניב תאושה שנתית ? מעולה! השאלה הבאה צריכה להיות האם אפקט ריבית דריבית עובד באפיק השקעה שכזה?
פקדון שיקלי בבנק או בבית השקעות

פיקדון שקלי – בבנק או בבית השקעות?

פיקדון שקלי מתייחס לחיסכון אשר אינו חשוף לתנודתיות של שוק ההון והחוסך מרוויח אך ורק כתוצאה מריבית שמשולמת על ידי הגוף אשר מנהל את החיסכון.
מינוף פיננסי 50% פוטנציאל תשואה ללא הון עצמי

מינוף פיננסי – תשואה של 50% כמעט ללא הון עצמי

מינוף פיננסי נכון יכול להניב תשואה גבוהה מהשקעה יחסית קטנה. תחום המינוף תפס תאוצה לאחרונה בעיקר בתחום הנדל"ן אך גם בשוק ההון. מינוף השקעות היברידי…
פוליסת חיסכון הכשרה אלטשולר שחם

פוליסת החיסכון שתגרום לכם לשכוח מתיק ההשקעות שלכם

תיקי השקעות תמיד היו המוצר הסקסי והנחשק ביותר בבנק. בשנים האחרונות פוליסות החיסכון מתחרות על המקום הראשון ואף מנצחות לא פעם את מנהלי ההשקעות הותיקים. אל תדלגו על המוצר הזה, בדקו האם הוא מתאים לתיק הנכסים שלכם.
פוליסות חיסכון מעולות שכדאי לכם לשקול
7.58
יולי 2022
131.5
יתרת נכסים
-9.78
12 חודשים
0
36 חודשים
0
60 חודשים
קופה גדולה
7.5
יולי 2022
621.6
יתרת נכסים
-8.92
12 חודשים
14.88
36 חודשים
39.95
60 חודשים
6.62
יולי 2022
87.4
יתרת נכסים
14.96
12 חודשים
0
36 חודשים
0
60 חודשים
קופה גדולה
6.16
יולי 2022
667.8
יתרת נכסים
1.94
12 חודשים
30.01
36 חודשים
54.08
60 חודשים
6.14
יולי 2022
36.5
יתרת נכסים
0
12 חודשים
0
36 חודשים
0
60 חודשים
קופה גדולה
6.14
יולי 2022
2672.4
יתרת נכסים
1.88
12 חודשים
33.79
36 חודשים
49.59
60 חודשים
זה לא מכובד להעתיק
ניוזלטר
הרשמו לניוזלטר וקבלו את התשואות החודשיות ישירות למייל שלכם
בהתאם למדיניות הפרטיות ותקנון האתר