מנערים את האבק מהכספים ששכחתם בעובר ושב ומתחילים להרוויח

כסף ישן בעובר ושב
לא תאמינו לסכום הכסף שחוסכים רבים שומרים בפקדונות בנקאיים ועובר ושב, מדובר בכסף שאינו מצייר תשואה ובמרבית המקרים אפילו מאבד מערכו וכך מציגה הפסד וודאי.

תוכן עניינים

בשנים האחרונות ישנה מגמה ברורה לפיה כל שנה הציבור הישראלי משאיר סכומי כסף גדולים יותר ויותר בחשבונות עובר ושב שלו. כך למשל בשנת 2016 היו בחשבונות הישראלים 258.54 מיליארד ₪, בשנת 2017 היו 290.17 מיליארד ₪ ובשנת 2018 היו 318.63 מיליארד ₪.

עבור שנת 2020 עדיין אין נתונים סופיים, כך שהמידע העדכני ביותר שבידינו הוא עבור שנת 2019, בה בחשבונות העו"ש של אזרחי מדינת ישראל שכב סכום של 337.2 מיליארד ₪. כאמור, הסכום גדל משנה לשנה והמגמה מובהקת, הרבה מעבר לגידול האוכלוסייה : הישראלים יותר ויותר בוחרים לא להשקיע את הכסף שחסכו, אלא למעשה לא עושים איתו דבר.

למה כסף בעו"ש הוא כסף מבוזבז?

כסף ששוכב בחשבון עובר ושב הוא כסף מבוזבז , משתי סיבות מרכזיות. הסיבה הראשונה ברורה כשלא מתייחסים לסכום המספרי של הכסף, אלא מתמקדים בערך הריאלי של הכסף. מה הכוונה כשאנו אומרים "הערך הריאלי של הכסף"?

הכוונה היא ל-מה ניתן לקנות בסכום כסף נתון? כלומר מה הכסף שווה במונחי כוח קניה. בהקשר זה יש להבין את המונח אינפלציה, שמתייחס לירידת ערכו הריאלי של הכסף.
מעשית זה אומר שהכסף שלא הושקע ונשאר באותו סכום, כמו כל כסף שתשאירו בעו"ש, שווה לכם פחות. ברוב שנות המדינה האינפלציה הייתה חיובית, קרי ברוב השנים ערכו הריאלי של הכסף ירד במהלך השנה.

נתייחס לעשור האחרון : מתוך 10 שנים, ב-7 שנים ערכו של הכסף בישראל ירד, בעוד ב-3 שנים ערכו עלה, וגם זה במעט מאוד. במצטבר בעשור האחרון מטבע השקל איבד למעלה מ-8 אחוזים מערכו, כך שאם בתחילת העשור היה לכם חשבון עו"ש ובו למשל 100 אלף ₪, בהנחה שלא הפקדתם או משכתם כספים מהחשבון, עדיין יש בחשבון את אותו סכום, אך הוא יכול לקנות מוצרים בהיקף של מה שהיה לפני עשור 92 אלף ₪ בלבד.

הסיבה השניה לכך שכסף בעו"ש הוא כסף מבוזבז, נעוצה באלטרנטיבות. להשארת הכסף לצבור אבק בעובר ושב יש מספר גדול של אלטרנטיבות שיכולות לגרום לכסף לגדול, במקום לשחוק את ערכו.

מה לעשות עם הכסף?

אז אלו אלטרנטיבות לעו"ש הן האטרקטיביות והרלוונטיות ביותר? אין תשובה חד משמעית וקצרה לשאלה זו, מה גם שעבור כל אדם יש מסלולים מתאימים יותר ומתאימים פחות. עם זאת, נסקור כעת כמה מהחלופות הסולידיות והאטרקטיביות בעיננו.
כדי להתאים מסלול השקעה נכון ומדויק עבורך, המומחים שלנו ישמחו גם לייעץ באופן אישי, להבין את הסיטואציה הכלכלית שלך, לחשוב יחד על השאיפות שלך, ומתוך זה להתאים לך מסלול השקעה.

כך או כך, לפני השלב הזה, שווה להכיר ברמה הראשונית כמה כיוונים מומלצים:

תיק השקעות – בעיקר מתאים לבעלי חברות

תיק השקעות הינו מעין חשבון בנק נפרד המשלב רכיבי השקעה שונים, בהם מט"ח וניירות ערך שונים כמו מניות ואג"ח. תיק השקעות יכול להיות מנוהל על ידי הבנק, אך לרוב על מנת לצמצם עלויות של עמלות ודמי ניהול, יהיה זול ומומלץ יותר לנהל אותו במוסד פיננסי חוץ בנקאי כגון בית השקעות.

פוליסת חיסכון – מוצר גמיש, מתאים לכל סוג משקיע

פוליסת חיסכון, או פוליסת השקעה, הינה מכשיר פיננסי חדש יחסית, שדומה במידה רבה לתיק השקעות. השם "פוליסה" מטעה כי אין במכשיר זה רכיב ביטוחי, אך הוא מרמז לכך שהשקעות במכשיר זה מתופעלות על ידי חברות הביטוח, וחלקן מנוהלות בידי בתי השקעות. יש לציין כי במסלול זה מעבר בין פוליסת חיסכון אחת לשנייה, הינו פטור ממס.

קופת גמל להשקעה – מותאמת להשקעות קטנות

קופת גמל להשקעה היא מוצר פיננסי שמטרתו עידוד חיסכון לטווח ארוך, לעיתים קרובות עבור הפנסיה. מדובר במסלול שיש בו גם פטורים ממס, בעיקר כשלא מושכים מהחיסכון עד הפרישה מהעבודה.

לסיכום, כסף שנמצא בעו"ש שוחק את ערכו הריאלי ובהדרגה יכול לקנות פחות ופחות מוצרים. זאת כשישנן אפשרויות חלופיות רבות לגבי מה ניתן לעשות עם הכסף, על מנת שלא רק שלא יישחק, אלא גם שיניב תשואות. ההשקעה המתאימה ביותר לכל אדם היא שונה ובשל כך המומחים שלנו ישמחו לייעץ לכם כדי שתגיעו להשקעה הטובה והאופטימלית ביותר עבורכם.

מערכת אתר לירות

צוות מגובש בעל עשרות שנות ניסיון בתחום הפנסיה, ביטוח והשקעות שכל מטרתו היא להנגיש לציבור הרחב כמה שיותר מידע רלוונטי שיכול לסייע לו בהצלחת ניהול החיסכון שלו לפנסיה.

מוכנים לפוליסת חיסכון מצויינת?
קבלו מאתנו את ההצעה הטובה ביותר. נקודה
כתבנו לא מעט על פוליסות חיסכון
פוליסת חיסכון הכשרה Best Invest

האם פוליסת החיסכון של הכשרה בסט אינווסט מספקת תוצאות?

חברת "הכשרה חברה לביטוח" מציעה ללקוחותיה מגוון מוצרים, בהתמקדות בביטוח אלמנטרי. בשנים אחרונות השיקה החברה פוליסות חיסכון אשר שוברות שיאים ומציגות תשואות פנטסטיות הרבה מעל לשאר השוק. אל תשארו אדישים למגמה ובדקו האם המוצר הזה טוב יותר מהדרך שבה אתם מנהלים את כספכם היום
ווארן באפט ריבית דה ריבית

תוך כמה זמן כספכם יוכפל? חוק ריבית דריבית

סיפרו לכם על אפיק השקעה שמניב תאושה שנתית ? מעולה! השאלה הבאה צריכה להיות האם אפקט ריבית דריבית עובד באפיק השקעה שכזה?
פקדון שיקלי בבנק או בבית השקעות

פיקדון שקלי – בבנק או בבית השקעות?

פיקדון שקלי מתייחס לחיסכון אשר אינו חשוף לתנודתיות של שוק ההון והחוסך מרוויח אך ורק כתוצאה מריבית שמשולמת על ידי הגוף אשר מנהל את החיסכון.
מינוף פיננסי 50% פוטנציאל תשואה ללא הון עצמי

מינוף פיננסי – תשואה של 50% כמעט ללא הון עצמי

מינוף פיננסי נכון יכול להניב תשואה גבוהה מהשקעה יחסית קטנה. תחום המינוף תפס תאוצה לאחרונה בעיקר בתחום הנדל"ן אך גם בשוק ההון. מינוף השקעות היברידי…
פוליסת חיסכון הכשרה אלטשולר שחם

פוליסת החיסכון שתגרום לכם לשכוח מתיק ההשקעות שלכם

תיקי השקעות תמיד היו המוצר הסקסי והנחשק ביותר בבנק. בשנים האחרונות פוליסות החיסכון מתחרות על המקום הראשון ואף מנצחות לא פעם את מנהלי ההשקעות הותיקים. אל תדלגו על המוצר הזה, בדקו האם הוא מתאים לתיק הנכסים שלכם.
מור בית השקעות הצטרף לפוליסת חיסכון של הכשרה

מור בית ההשקעות מצטרף להכשרה בסט אינווסט

מור בית ההשקעות מנהל ביד רמה תיקי השקעות כבר שנים, בתחילת השנה נחתם הסכם שיתוף פעולה עם הכשרה וכעת מור מציעים פוליסת חיסכון מנוהלת על ידם
פוליסות חיסכון מעולות שכדאי לכם לשקול
7.58
יולי 2022
131.5
יתרת נכסים
-9.78
12 חודשים
0
36 חודשים
0
60 חודשים
קופה גדולה
7.5
יולי 2022
621.6
יתרת נכסים
-8.92
12 חודשים
14.88
36 חודשים
39.95
60 חודשים
6.62
יולי 2022
87.4
יתרת נכסים
14.96
12 חודשים
0
36 חודשים
0
60 חודשים
קופה גדולה
6.16
יולי 2022
667.8
יתרת נכסים
1.94
12 חודשים
30.01
36 חודשים
54.08
60 חודשים
6.14
יולי 2022
36.5
יתרת נכסים
0
12 חודשים
0
36 חודשים
0
60 חודשים
קופה גדולה
6.14
יולי 2022
2672.4
יתרת נכסים
1.88
12 חודשים
33.79
36 חודשים
49.59
60 חודשים
זה לא מכובד להעתיק
ניוזלטר
הרשמו לניוזלטר וקבלו את התשואות החודשיות ישירות למייל שלכם
בהתאם למדיניות הפרטיות ותקנון האתר