פיקדון שקלי – בבנק או בבית השקעות?

פיקדון שקלי מתייחס לחיסכון אשר אינו חשוף לתנודתיות של שוק ההון והחוסך מרוויח אך ורק כתוצאה מריבית שמשולמת על ידי הגוף אשר מנהל את החיסכון.
פקדון שיקלי בבנק או בבית השקעות
אם רוצים, אפשר גם רק להקשיב 🎧

כיום קיימים מספר אפיקי חיסכון בבנקים ובתי השקעות המאפשרים לחסוך כסף לטווח קצר, בינוני או ארוך. האפיקים הללו נבדלים במספר גורמים כאשר אחד השיקולים המשמעותיים ביותר הוא רמת הסיכון של סוג חיסכון כזה או אחר.

כדי להעניק למשקיעים אפיק סולידי שבו יוכלו ליהנות מרווח בטוח, בנקים ובתי השקעות מציעים פקדון שקלי. פקדון מהסוג הזה הוא הוא פקדון לא צמוד, אשר נושא עמו ריבית שקלית, כך שבתום התקופה ניתן ליהנות מרווחים בטוחים. כשיש מספר אפשרויות לחיסכון דרך פקדון שקלי כגון פוליסת חיסכון במסלול שיקלי או תוכנית בנקאית, עולה השאלה היכן מומלץ לבצע הפקדות מהסוג הזה – בבנק או בבית השקעות? כאן תוכלו לקבל את התשובה לשאלה הזו.

פקדון שקלי – כיצד הוא מתנהל?

כיום ניתן לפתוח פקדון באופן דיגיטלי הודות לערוצים אינטרנטיים המאפשרים לבצע פעולות כלכליות בלי מאמץ. באופן הזה תוכלו לפתוח פקדון שקלי שתפקידו לתוכו סכום חד פעמי (ניתן לבצע הפקדות גם במועדים אחרים, ללא תאריכים קבועים) או פקדון שקלי עם תחנות הפקדה קבועות – פקדון שייכנס אליו כסף באופן אוטומטי בפרקי הזמן שקבעתם (אחת לשבוע, אחת לחודש, וכו').

בשני סוגי הפקדון הללו תוכלו ליהנות מרווח ככל שתחסכו יותר זמן, כלומר ככל שהכסף "ישב" בפיקדון לאורך זמן רב יותר, כך הריבית שתרוויחו עליו תהיה גבוהה יותר. בעת בחירת פקדון שקלי, עליכם לקחת בחשבון מספר גורמים שישפיעו על הריבית שתרוויחו מהפיקדון שלכם:

  • מתי תצטרכו את הכסף? פיקדון שקלי מהווה פתרון סולידי לטווח בינוני וגם ארוך, כך שעליכם להגדיר מתי תצטרכו את הכסף שתפקידו לתוכו ואת הריבית שהוא יצבור. אם אתם חוסכים לבית או להוצאה גדולה ועתידית, מומלץ לפתוח פיקדון לטווח ארוך. עבור הוצאות לטווח קצר יותר, תוכלו לבחור פיקדון עם תחנות יציאה שבהן תוכלו להוציא את כספכם בלי לשלם על כך קנס.
  • השינוי בריבית – הרווח מפיקדונות נקבע לפי ריבית, כך שתצטרכו להעריך את השינוי בריבית בפרק הזמן שבו תכנית הפיקדון תהיה קיימת. אם ישנו צפי שהריבית תעלה בטווח זמן קצר, מומלץ לבחור פיקדון שקלי בריבית משתנה. לעומת זאת, אם לא צפויה להיות עלייה משמעותית בריבית, מומלץ לבחור בפיקדון עם ריבית קבועה.
  • קנס על פתיחה מוקדמת – כאמור, ניתן להוציא כסף מפיקדון לפני מועד הסיום שבחרתם, מה שיוביל לקנס על פתיחה מוקדמת. אם תפתחו את הפיקדון שלכם במועד שהוא לא תחנת יציאה, תצטרכו לשלם סכום מסוים על השבירה המוקדמת, ולכן חשוב שתבדקו איפה הקנס נמוך יותר – בבנק או בחברת השקעות.

פיקדון שקלי מהווה אפיק השקעה סולידי שבו תוכלו ליהנות מריבית בטוחה. כלומר, כדי להחליט איפה להקים פקדון מהסוג הזה, עליכם לבחון איפה תקבלו את הריבית הגבוהה ביותר עבור הפקדון שלכם. במרבית המקרים תגלו שהריבית בחברות השקעות גבוהה יותר מזו שמציעים הבנקים והקנסות על פתיחה מוקדמת לעיתים נמוכים יותר, כך שסקר שוק הוא בהחלט מומלץ בעת פתיחה של פקדון שקלי.

מה תמצאו בכתבה

  • פוליסת חיסכון
  • 4 דקות
חברת "הכשרה חברה לביטוח" מציעה ללקוחותיה מגוון מוצרים, בה...
35.17% תשואה.מתקדמים לפוליסת חיסכון ומרוויחים!
כל הזכויות שמורות לאתר לירות
אלפי מבקרים כבר נרשמולניוזלטר המשובח שלנו

הרשו לנו לשלוח לכם מדי פעם עדכונים חשובים הנוגעים לכסף שלכם, בין אם בנושא פנסיה או השקעות מעבר לים.