פיקדון שקלי – בבנק או בבית השקעות?

פקדון שיקלי בבנק או בבית השקעות
פיקדון שקלי מתייחס לחיסכון אשר אינו חשוף לתנודתיות של שוק ההון והחוסך מרוויח אך ורק כתוצאה מריבית שמשולמת על ידי הגוף אשר מנהל את החיסכון.

תוכן עניינים

כיום קיימים מספר אפיקי חיסכון בבנקים ובתי השקעות המאפשרים לחסוך כסף לטווח קצר, בינוני או ארוך. האפיקים הללו נבדלים במספר גורמים כאשר אחד השיקולים המשמעותיים ביותר הוא רמת הסיכון של סוג חיסכון כזה או אחר.

כדי להעניק למשקיעים אפיק סולידי שבו יוכלו ליהנות מרווח בטוח, בנקים ובתי השקעות מציעים פקדון שקלי. פקדון מהסוג הזה הוא הוא פקדון לא צמוד, אשר נושא עמו ריבית שקלית, כך שבתום התקופה ניתן ליהנות מרווחים בטוחים. כשיש מספר אפשרויות לחיסכון דרך פקדון שקלי כגון פוליסת חיסכון במסלול שיקלי או תוכנית בנקאית, עולה השאלה היכן מומלץ לבצע הפקדות מהסוג הזה – בבנק או בבית השקעות? כאן תוכלו לקבל את התשובה לשאלה הזו.

פקדון שקלי – כיצד הוא מתנהל?

כיום ניתן לפתוח פקדון באופן דיגיטלי הודות לערוצים אינטרנטיים המאפשרים לבצע פעולות כלכליות בלי מאמץ. באופן הזה תוכלו לפתוח פקדון שקלי שתפקידו לתוכו סכום חד פעמי (ניתן לבצע הפקדות גם במועדים אחרים, ללא תאריכים קבועים) או פקדון שקלי עם תחנות הפקדה קבועות – פקדון שייכנס אליו כסף באופן אוטומטי בפרקי הזמן שקבעתם (אחת לשבוע, אחת לחודש, וכו').

בשני סוגי הפקדון הללו תוכלו ליהנות מרווח ככל שתחסכו יותר זמן, כלומר ככל שהכסף "ישב" בפיקדון לאורך זמן רב יותר, כך הריבית שתרוויחו עליו תהיה גבוהה יותר. בעת בחירת פקדון שקלי, עליכם לקחת בחשבון מספר גורמים שישפיעו על הריבית שתרוויחו מהפיקדון שלכם:

  • מתי תצטרכו את הכסף? פיקדון שקלי מהווה פתרון סולידי לטווח בינוני וגם ארוך, כך שעליכם להגדיר מתי תצטרכו את הכסף שתפקידו לתוכו ואת הריבית שהוא יצבור. אם אתם חוסכים לבית או להוצאה גדולה ועתידית, מומלץ לפתוח פיקדון לטווח ארוך. עבור הוצאות לטווח קצר יותר, תוכלו לבחור פיקדון עם תחנות יציאה שבהן תוכלו להוציא את כספכם בלי לשלם על כך קנס.
  • השינוי בריבית – הרווח מפיקדונות נקבע לפי ריבית, כך שתצטרכו להעריך את השינוי בריבית בפרק הזמן שבו תכנית הפיקדון תהיה קיימת. אם ישנו צפי שהריבית תעלה בטווח זמן קצר, מומלץ לבחור פיקדון שקלי בריבית משתנה. לעומת זאת, אם לא צפויה להיות עלייה משמעותית בריבית, מומלץ לבחור בפיקדון עם ריבית קבועה.
  • קנס על פתיחה מוקדמת – כאמור, ניתן להוציא כסף מפיקדון לפני מועד הסיום שבחרתם, מה שיוביל לקנס על פתיחה מוקדמת. אם תפתחו את הפיקדון שלכם במועד שהוא לא תחנת יציאה, תצטרכו לשלם סכום מסוים על השבירה המוקדמת, ולכן חשוב שתבדקו איפה הקנס נמוך יותר – בבנק או בחברת השקעות.

פיקדון שקלי מהווה אפיק השקעה סולידי שבו תוכלו ליהנות מריבית בטוחה. כלומר, כדי להחליט איפה להקים פקדון מהסוג הזה, עליכם לבחון איפה תקבלו את הריבית הגבוהה ביותר עבור הפקדון שלכם. במרבית המקרים תגלו שהריבית בחברות השקעות גבוהה יותר מזו שמציעים הבנקים והקנסות על פתיחה מוקדמת לעיתים נמוכים יותר, כך שסקר שוק הוא בהחלט מומלץ בעת פתיחה של פקדון שקלי.

מערכת אתר לירות

צוות מגובש בעל עשרות שנות ניסיון בתחום הפנסיה, ביטוח והשקעות שכל מטרתו היא להנגיש לציבור הרחב כמה שיותר מידע רלוונטי שיכול לסייע לו בהצלחת ניהול החיסכון שלו לפנסיה.

מוכנים לפוליסת חיסכון מצויינת?
קבלו מאתנו את ההצעה הטובה ביותר. נקודה
כתבנו לא מעט על פוליסות חיסכון
פוליסת חיסכון הכשרה Best Invest

האם פוליסת החיסכון של הכשרה בסט אינווסט מספקת תוצאות?

חברת "הכשרה חברה לביטוח" מציעה ללקוחותיה מגוון מוצרים, בהתמקדות בביטוח אלמנטרי. בשנים אחרונות השיקה החברה פוליסות חיסכון אשר שוברות שיאים ומציגות תשואות פנטסטיות הרבה מעל לשאר השוק. אל תשארו אדישים למגמה ובדקו האם המוצר הזה טוב יותר מהדרך שבה אתם מנהלים את כספכם היום
כסף ישן בעובר ושב

מנערים את האבק מהכספים ששכחתם בעובר ושב ומתחילים להרוויח

לא תאמינו לסכום הכסף שחוסכים רבים שומרים בפקדונות בנקאיים ועובר ושב, מדובר בכסף שאינו מצייר תשואה ובמרבית המקרים אפילו מאבד מערכו וכך מציגה הפסד וודאי.
ווארן באפט ריבית דה ריבית

תוך כמה זמן כספכם יוכפל? חוק ריבית דריבית

סיפרו לכם על אפיק השקעה שמניב תאושה שנתית ? מעולה! השאלה הבאה צריכה להיות האם אפקט ריבית דריבית עובד באפיק השקעה שכזה?
מינוף פיננסי 50% פוטנציאל תשואה ללא הון עצמי

מינוף פיננסי – תשואה של 50% כמעט ללא הון עצמי

מינוף פיננסי נכון יכול להניב תשואה גבוהה מהשקעה יחסית קטנה. תחום המינוף תפס תאוצה לאחרונה בעיקר בתחום הנדל"ן אך גם בשוק ההון. מינוף השקעות היברידי…
פוליסת חיסכון הכשרה אלטשולר שחם

פוליסת החיסכון שתגרום לכם לשכוח מתיק ההשקעות שלכם

תיקי השקעות תמיד היו המוצר הסקסי והנחשק ביותר בבנק. בשנים האחרונות פוליסות החיסכון מתחרות על המקום הראשון ואף מנצחות לא פעם את מנהלי ההשקעות הותיקים. אל תדלגו על המוצר הזה, בדקו האם הוא מתאים לתיק הנכסים שלכם.
מור בית השקעות הצטרף לפוליסת חיסכון של הכשרה

מור בית ההשקעות מצטרף להכשרה בסט אינווסט

מור בית ההשקעות מנהל ביד רמה תיקי השקעות כבר שנים, בתחילת השנה נחתם הסכם שיתוף פעולה עם הכשרה וכעת מור מציעים פוליסת חיסכון מנוהלת על ידם
פוליסות חיסכון מעולות שכדאי לכם לשקול
7.58
יולי 2022
131.5
יתרת נכסים
-9.78
12 חודשים
0
36 חודשים
0
60 חודשים
קופה גדולה
7.5
יולי 2022
621.6
יתרת נכסים
-8.92
12 חודשים
14.88
36 חודשים
39.95
60 חודשים
6.62
יולי 2022
87.4
יתרת נכסים
14.96
12 חודשים
0
36 חודשים
0
60 חודשים
קופה גדולה
6.16
יולי 2022
667.8
יתרת נכסים
1.94
12 חודשים
30.01
36 חודשים
54.08
60 חודשים
קופה גדולה
6.14
יולי 2022
2672.4
יתרת נכסים
1.88
12 חודשים
33.79
36 חודשים
49.59
60 חודשים
6.14
יולי 2022
108.7
יתרת נכסים
1.88
12 חודשים
33.79
36 חודשים
49.59
60 חודשים
זה לא מכובד להעתיק
ניוזלטר
הרשמו לניוזלטר וקבלו את התשואות החודשיות ישירות למייל שלכם
בהתאם למדיניות הפרטיות ותקנון האתר