פקדון שקלי
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

פיקדון שקלי – בבנק או בבית השקעות?

פיקדון שקלי מתייחס לחיסכון אשר אינו חשוף לתנודתיות של שוק ההון והחוסך מרוויח אך ורק כתוצאה מריבית שמשולמת על ידי הגוף אשר מנהל את החיסכון.

כיום קיימים מספר אפיקי חיסכון בבנקים ובתי השקעות המאפשרים לחסוך כסף לטווח קצר, בינוני או ארוך. האפיקים הללו נבדלים במספר גורמים כאשר אחד השיקולים המשמעותיים ביותר הוא רמת הסיכון של סוג חיסכון כזה או אחר.

כדי להעניק למשקיעים אפיק סולידי שבו יוכלו ליהנות מרווח בטוח, בנקים ובתי השקעות מציעים פקדון שקלי. פקדון מהסוג הזה הוא הוא פקדון לא צמוד, אשר נושא עמו ריבית שקלית, כך שבתום התקופה ניתן ליהנות מרווחים בטוחים. כשיש מספר אפשרויות לחיסכון דרך פקדון שקלי, עולה השאלה היכן מומלץ לבצע הפקדות מהסוג הזה – בבנק או בבית השקעות? כאן תוכלו לקבל את התשובה לשאלה הזו.

פקדון שקלי – כיצד הוא מתנהל?

כיום ניתן לפתוח פקדון באופן דיגיטלי הודות לערוצים אינטרנטיים המאפשרים לבצע פעולות כלכליות בלי מאמץ. באופן הזה תוכלו לפתוח פקדון שקלי שתפקידו לתוכו סכום חד פעמי (ניתן לבצע הפקדות גם במועדים אחרים, ללא תאריכים קבועים) או פקדון שקלי עם תחנות הפקדה קבועות – פקדון שייכנס אליו כסף באופן אוטומטי בפרקי הזמן שקבעתם (אחת לשבוע, אחת לחודש, וכו').

בשני סוגי הפקדון הללו תוכלו ליהנות מרווח ככל שתחסכו יותר זמן, כלומר ככל שהכסף "ישב" בפיקדון לאורך זמן רב יותר, כך הריבית שתרוויחו עליו תהיה גבוהה יותר. בעת בחירת פקדון שקלי, עליכם לקחת בחשבון מספר גורמים שישפיעו על הריבית שתרוויחו מהפיקדון שלכם:

  • מתי תצטרכו את הכסף? פיקדון שקלי מהווה פתרון סולידי לטווח בינוני וגם ארוך, כך שעליכם להגדיר מתי תצטרכו את הכסף שתפקידו לתוכו ואת הריבית שהוא יצבור. אם אתם חוסכים לבית או להוצאה גדולה ועתידית, מומלץ לפתוח פיקדון לטווח ארוך. עבור הוצאות לטווח קצר יותר, תוכלו לבחור פיקדון עם תחנות יציאה שבהן תוכלו להוציא את כספכם בלי לשלם על כך קנס.
  • השינוי בריבית – הרווח מפיקדונות נקבע לפי ריבית, כך שתצטרכו להעריך את השינוי בריבית בפרק הזמן שבו תכנית הפיקדון תהיה קיימת. אם ישנו צפי שהריבית תעלה בטווח זמן קצר, מומלץ לבחור פיקדון שקלי בריבית משתנה. לעומת זאת, אם לא צפויה להיות עלייה משמעותית בריבית, מומלץ לבחור בפיקדון עם ריבית קבועה.
  • קנס על פתיחה מוקדמת – כאמור, ניתן להוציא כסף מפיקדון לפני מועד הסיום שבחרתם, מה שיוביל לקנס על פתיחה מוקדמת. אם תפתחו את הפיקדון שלכם במועד שהוא לא תחנת יציאה, תצטרכו לשלם סכום מסוים על השבירה המוקדמת, ולכן חשוב שתבדקו איפה הקנס נמוך יותר – בבנק או בחברת השקעות.

פיקדון שקלי מהווה אפיק השקעה סולידי שבו תוכלו ליהנות מריבית בטוחה. כלומר, כדי להחליט איפה להקים פקדון מהסוג הזה, עליכם לבחון איפה תקבלו את הריבית הגבוהה ביותר עבור הפקדון שלכם. במרבית המקרים תגלו שהריבית בחברות השקעות גבוהה יותר מזו שמציעים הבנקים והקנסות על פתיחה מוקדמת לעיתים נמוכים יותר, כך שסקר שוק הוא בהחלט מומלץ בעת פתיחה של פקדון שקלי.

מגיע לך להרוויח הרבה יותר!
הצטרפו ל- 24,817 קוראים אשר הגדילו בעזרתנו את פוטנציאל התשואה שלהם והוזילו את דמי הניהול בקלות!
מגיע לך להרוויח הרבה יותר!
Don`t copy text!
הרשמה לניוזלטר
מצטרפים לניוזלטר שלנו ונהנים מהטבות והצעות בלעדיות
אנחנו מבטיחים לא להעביר את המייל שלכם לאף אחד בהתאם למדיניות הפרטיות שלנו.
הרשמו לניוזלטר המשובח שלנו
אלפי קוראים כבר הצליחו לחסוך הון בזכותו
אנחנו מבטיחים לא להעביר את המייל שלכם לאף אחד בהתאם למדיניות הפרטיות שלנו.
24,817 קוראים הגדילו כבר את פוטנציאל התשואה שלהם. מה איתך?
חוברת תכנון פיננסי 2021 ראשי
מהדורה מוגבלת
תכנון פיננסי במתנה
הטעות היחידה שלכם תהיה, לא להזמין את החוברת שלנו