איך בוחרים קופת גמל לקראת השנה הקרובה ? כמה כללי ברזל

בוחרים קופת גמל לשנה הקרובה
ההחלטה איזו קופת גמל לבחור אינה פשוטה למשקיע הממוצע. גלו מהם כללי הברזל שיעזרו לכם לבחור קופת גמל טובה ויציבה אשר תשמור על ערך הכסף שלכם ב-2019.

תוכן עניינים

כולנו התרגלנו לשוק שורי בשנים האחרונות, קופות הגמל וקרנות השתלמות הפכו להיות מוצרים שהסבו לנו נחת גדולה, כל שנה מי מאתנו שהיה אחראי אכן בדק את קופות הגמל השונות ועשה את השינויים הדרושים מפעם לפעם, אבל האם 2018 תהיה שונה?

אז מה צריך לדעת על מנת להצטייד בקופות הגמל וקרנות ההשתלמות המומלצת לשנת 2019?

קודם כל חשוב שנסתכל על ביצועי העבר, כמו תמיד אלטשולר שחם וילין לפידות יראו את התוצאות הטובות ביותר לאורך עשר, חמש ואפילו שלוש שנים. אבל האם התהפכו היוצרות של המקום הראשון?

בשלב זה נראה כי אקסלנס מצליחה להתעלות על אלטשולר שחם בשנה האחרונה ועל ילין לפידות בשלוש שנים. אז מה זה יכול לגלות לנו? זה יכול להאיר את הדרך באם רב הכספים נמצאים בניהול של 2 בתי ההשקעות האלו ייתכן שיהיה נכון לבצע שינוי ולפזר את התמהיל הקיים.

כמובן שלא כל כך מהר אנחנו נפרדים ממנהלי ההשקעות המובילים במשק, אבל כמו שזה נראה פיזור סיכונים הופך להיות חוד החנית בשנת 2019 ולא יהיה נכון לצמצם את תיק הנכסים למנהלי השקעות בודדים אלא לחפש קופות גמל וקרנות השתלמות אשר מרכזות מאמצים רבים על מנת לרכוש נכסים בלתי סחירים לתמהיל ההשקעות שלהם, בחלק הזה ניתן לראות בהראל, אקסלנס ומגדל מובילות את התחום.

אילו כללי אצבע יובילו אותנו בבחירה לטובת שנת 2019?

כלל ראשון – גודל הקופות

אחד הדברים החשובים בקופת גמל או קרנות השתלמות היא הגודל שלה, ככל שהקופה תהיה גדולה יותר היא עלולה להיות איטית יותר ולהגיב בקושי רב לטובת השוק ולכן צריך להיזהר עם גודל הקופה הנבחרת, אפשר לראות כי בעת שוק דובי קופות גמל וקרנות השתלמות קטנות מגיבות מהר יותר ומצליחות להתחמק מירידות קשות. אז הגודל כן קובע! בחלק הזה ניתן לראות יתרון עבור אקסלנס, אי בי אי.

כלל שני – נכסים בלתי סחירים

לקראת העלאת ריבית, שינויים של הבנק הפדרלי בארצות הברית וחוסר הבהירות יהיה נכון לבדוק את קופות הגמל, קרנות ההשתלמות פוליסות חיסכון וכו' ולוודא כי אחוז הנכסים הבלתי סחירים שלהם גבוה ויודע לייצב את תמהיל ההשקעות. כמו כן חשוב לזכור לבחור חברות גדולות כמו הראל, מגדל אקסלנס שקשורה להפניקס או אלטשולר שחם שבעת משבר יכולים לגבות את הנכסים הבלתי סחירים של עצמם.

כלל שלישי – תשואות עבר

נכון שאף אחד לא מבטיח תשואה, אבל גם אין חדש תחת השמש … כלומר לרב ניתן לראות כי מנהלי ההשקעות שהיו טובים בעליות לאורך שנים, כאשר היו ירידות הם ירדו פחות ממשיכים את הדרך שלהם, פה ללא עוררין ניתן לשבח את אלטשולר שחם וילין לפידות.

כלל רביעי – דמי ניהול

דמי ניהול הוא לא הכלל החשוב ביותר, אך בהחלט נמצא כמרכיב בתמהיל בחירת קופות הגמל וקרן ההשתלמות, קיימים בתי השקעות וחברות ביטוח אשר ייתנו לכם דמי ניהול נמוכים אבל אם תבחנו את תשואות העבר שלהם תגלו שגם אם הייתם משלמים דמי ניהול גבוהים יותר היה לכם יותר כסף בסוף הדרך, ואותנו המשקיעים מעניינית השורה התחתונה.

כלל חמישי – קופות מגייסות וקופות פודות

לא מתקרבים לקופה פודה! קופה פודה או מדממת נמצאת בסכנה עצומה, בתרגום חופשי תדמיינו שפספסת את התחנה ברכבת.

כאשר משקיע מבקש את כספיו בין אם משיכה או ניוד לגוף מתחרה עליו להמתין בין 3 ל10 ימי עסקים, בזמן זה מנהל הקופה צריך לפדות כספים על מנת לתת למשקיע את מבוקשו באם לא הצליחה מחלקת השימור לאחר טרטור נפשי עצום להשאיר את הכספים בבתי ההשקעות, לא תמיד יצליח מנהל ההשקעות לפדות את ני"ע שאינו מעוניין בהם שהרי שוק ההון מונח על בסיס של ביקוש והיצע ולכן רב הסיכויים שהמשקיעים הנותרים ימצאו את עצמם עם נכסים פחות טובים ותשואה נמוכה יותר.

לא תמיד הפדיון הוא באשמת הקופה שכן גיל הממוצע של הקופה מבוגר וייתכן שמדובר במשיכות, יחד עם זאת חשוב לזכור כי תירוצים לא מתקבלים ואם אתם רואים שמדובר בקופה פודה פשוט לברוח משם. תנו למנהלי ההשקעות לסדר את ההמון העוזב אותם לפני שאתם נכנסים להציל את המצב.

אז מה עושים ? לקראת שנת 2019 חשוב לשבת עם איש מקצוע שיבחן את תיק הנכסים שלכם, יתאים את התיק לטובת הצרכים האישיים שלכם במקביל לתנאי השוק.

שימו לב, כאשר אתם יושבים עם מתכנן פיננסי שימו לב שהתיק נבנה לפי הכללים, יש סיכוי סביר שתהיה לכם שנה מצוינת!

מערכת אתר לירות

צוות מגובש בעל עשרות שנות ניסיון בתחום הפנסיה, ביטוח והשקעות שכל מטרתו היא להנגיש לציבור הרחב כמה שיותר מידע רלוונטי שיכול לסייע לו בהצלחת ניהול החיסכון שלו לפנסיה.

מוכנים לקופת גמל מצויינת?
קבלו מאתנו את ההצעה הטובה ביותר. נקודה
כתבנו לא מעט על קופת גמל
ילין לפידות מסלול מניות

סטוק פיקינג – ילין לפידות מדגימה כיצד משקיעים במניות הנכונות

ילין לפידות מובילה את הטבלה במסלול המנייתי ועוד עם חולם חסר. החלטנו לבדוק מדוע הם מצליחים כל כך, גלו הכל על אסטרטגיית סטוק פיקינג של ילין לפידות
החשיבות של מתכנן פיננסי

החשיבות של מתכנן פיננסי בשגרה ומחוץ לה

מהו תפקידו של מתכנן פיננסי ומדוע הדיון בחשיבותו אינו חד משמעי בעיני הציבור? ריכזנו את הנקודות החשובות שקיבלנו מלקוחות מרוצים בנוגע לחשיבות של מתכנן הפיננסי שלהם בעבורם.
הכנה לפרישה

חסכתם מספיק? 3 השלבים שיכינו אתכם לפנסיה, רגע לפני הפרישה

לכל אחד מאיתנו יש חלומות ומחשבות על הרגע שהוא לא יצטרך לקום לעבודה יותר וכל מטרתו תהיה להנות מהחיים, אז איך מתכוננים לרגע הפרישה בצורה הטובה ביותר?
חוזר דמי ניהול דורית סלינגר

חוזר של דורית סלינגר מ-2016 עושה סדר באחידות גביית דמי ניהול

השאלה השניה הכי נפוצה שאנחנו מקבלים היא "איך בית ההשקעות גובה את דמי הניהול?.." אז מסתבר שהפנייה הגיעה עד למפקחת על האוצר והיא הוציאה חוזר במיוחד בנושא הזה.
מסלול שיקלי וכספי

מסלולי ניהול להמתנה – שיקלי טווח קצר וכספי

שיקלי טווח קצר וכספי הינם מסלולי השקעה סולידים ביותר ונועדו בעיקר למנוע אירועי מס בעת משיכת כספים ולאפשר לחיסכון לשהות במסלול שיקלי ללא תנודתיות כלל.
מסלול הלכה כשר

מהו מסלול הלכה (כשר) ולמי הוא מתאים?

מסלולי הלכה מתייחסים לאפיקי השקעה אשר שומרים על כללי כשרות מסויימים. חשוב לבחון מהם המסלולים הרלוונטים עבורכם בהתאם לרמת החומרה הדתית שאתם מקפידים עליה
קופות גמל מעולות שכדאי לכם לשקול
קופה פופולארית
8.44
יולי 2022
16.24
צבירה נטו
-4.21
12 חודשים
21.05
36 חודשים
36.78
60 חודשים
קופה פופולארית
7.89
יולי 2022
14.57
צבירה נטו
-8.44
12 חודשים
21.69
36 חודשים
35.19
60 חודשים
קופה גדולה
7.58
יולי 2022
-663.58
צבירה נטו
-9.45
12 חודשים
16.07
36 חודשים
39.65
60 חודשים
7.35
יולי 2022
2.16
צבירה נטו
-6.61
12 חודשים
26.76
36 חודשים
40.41
60 חודשים
קופה פופולארית
קופה גדולה
7.18
יולי 2022
771.78
צבירה נטו
-1.87
12 חודשים
43.04
36 חודשים
70.01
60 חודשים
6.66
יולי 2022
3.62
צבירה נטו
7.17
12 חודשים
0
36 חודשים
0
60 חודשים
זה לא מכובד להעתיק
ניוזלטר
הרשמו לניוזלטר וקבלו את התשואות החודשיות ישירות למייל שלכם
בהתאם למדיניות הפרטיות ותקנון האתר