הלוואה מקופת גמל

מגיע לך הלוואה בתנאים מצויינים.

הלוואה מקופת גמל היא אופציה נהדרת להסדרת תזרים כלכלי, וודאו שקיבלתם את התנאים הטובים ביותר לפני שאתם חותמים.

הלוואה מקופת גמל, קרן השתלמות או קופת גמל להשקעה

הלוואה על חשבון קופת גמל היא האטרקטיבית ביותר מבין אפשרויות מימון השונות. קופת הגמל מהווה נכס ערבון אשר מקנה ביטחון לגוף המלווה ומאפשר לו להציע ריביות מהנמוכות במשק.

קופת גמל היא אפיק חיסכון ארוך טווח אשר רבים מאיתנו לא טורחים לבחון את הזכויות והאפשרויות שיש לקופת גמל להציע מלבד פדיון פיצויים או קבלת קצבה בעת פרישה. 

החיסכון הצבור בקופת הגמל הינו כסף סגור לכל דבר, בדומה לפק"ם בנקאי ולכן במידה ונבחר לשעבד את קופת הגמל בתמורה להלוואה בתנאים חריגים, נוכל להרוויח מבתי ההשקעות וחברות הביטוח השונות פערי ריבית גבוהים ביחס לשוק. 

הבנקים השונים לא יכולים להתחרות בגובה הריבית שמציעות חברות הביטוח ובתי השקעות שכן להם אין נכס ערבון ולכן ההלוואה עומדת ללא ביטחונות מיידיים. 

תנאי הלוואה בקופת גמל לפי גופים

מנהלי השקעות מציעים תנאים הלוואה שונים, בחרו את הנכון עבורכם

** חברות הביטוח ובתי ההשקעות אינן מעדכנות את תנאי ההלוואה בזמן אמת ולכן אין לנו אפשרות להתחייב על גובה הריבית או כל אלמנט בתנאי ההלוואה המוצגים בטבלה. יחד עם זאת, מטרתנו היא להציג את הריבית הנמוכה ביותר שניתן לקבל על מנת לעודד את הציבור לבחון את האפשרות להלוואה על חשבון קופת גמל. אין לראות באמור התחייבות או המלצה או שידול לביצוע פעולה פיננסית חשובה כמו לקחת הלוואה בשעבוד קופת גמל. 

היתרונות של הלוואה כנגד קופת גמל

כל אדם אשר מחזיק בקופת גמל, בין אם היא נזילה או לא (כלומר הכספים שנצברו שמורים לפנסיה), יכול לפנות לגוף שמנהל את קופת הגמל בבקשה להלוואה. 

חשוב להדגיש שכיום בתי השקעות וחברות ביטוח מבצעים תהליך חיתום, כלומר בדיקה שטחית של מאפייני המשקיע מעבר לסטטוס קופת הגמל על מנת להתאים את תנאי ההלוואה. יחד עם זאת, טווח תנאי ההלוואה, גם בטווח הנמוך, לרוב משתלמים יותר מהאלטרנטיביות.

כמעט כל גוף מוסדי אשר מנהל קופות גמל מציע אפשרויות הלוואה כאלה או אחרות בתנאים שונים ותחת אסטרטגיות ניהול השקעות שונות. 

האם יש יתרון מובהק לקחת הלוואה מקופת גמל?

בהסתכלות פיננסית בלבד, קיימים מספר יתרונות בולטים להלוואה כנגד קופת גמל: 

 1. אין עמלות או קנס פרעון מוקדם – חברות הביטוח ובתי ההשקעות אינם גובים עמלות או קנסות במקרה של פרעון מוקדם. כל תהליך ההלוואה על חשבון קופת גמל הינו קל ופשוט וללא עלויות ניכרות. 
 2. ריביות נמוכות ונוחות – מכיוון שלגופים המלווים יש ערבון צמוד בצורה של קופת גמל, ניתן לקבל ריביות נמוכות מאוד שמגיעות לפריים -0.5%.
 3. אין צורך בערבון – החיסכון הצבור בקופת הגמל משמש כערבות בנקאית ולכן לא תצטרכו להציג בטחונות נוספים או ערבים כנגד ההלוואה.
 4. ניתן להפקיד לקופת גמל למרות ההלוואה – גם בזמן תקופת ההלוואה ישנה אפשרות להמשיך ולהפקיד כספים לקופת הגמל.
 5. תשואה ממוצעת תחרותית לגובה הריבית – לאורך שנים, המסלולים הכללים בקופות הגמל הציגו תשואה שנעה בין 4%-6%. בהתחשב בריבית פריים נמוכה, ניתן להגיע לרווח על ההלוואה. 

הצורך בהלוואה אינו פוסח על אף אדם, בכל מצב כלכלי ולכן חברת הביטוח ובתי ההשקעות מדווחים שהיקף ההלוואות כמעט והוכפל בשנים האחרונות שכן מטרת ההלוואה אולי שונה בין המשקיעים השונים, אך תנאי ההלוואה והכדאיות שלה בהשוואה לאפשרויות המימון האחרות מצוינים. 

הצג עוד

שאלות נפוצות הלוואה מקופת גמל

למרות התנאים המעולים, הלוואה היא תהליך פיננסי וחשוב להכיר אותו.

מהי הלוואה על חשבון קופת גמל?

הלוואה על חשבון קופת גמל הינה הלוואה אשר ניתנת כנגד החיסכון הצבור בקופת הגמל כערבון. 

בשונה מהלוואות הבנקאיות או חוץ בנקאיות אשר ניתנות ללא ערבויות מידיות, קופת הגמל תשועבד בצמוד להלוואה. 

כל אדם זכאי לבקש הלוואה מקופת גמל ככל שיש בה חיסכון צבור מעל 15,000 ש"ח (עלול להשתנה מעת לעת.)

בין אם הכספים נזילים או לא נזילים, תוכלו לבקש הלוואה אך ייתכן שתנאי ההלוואה יהיו שונים. 

במעמד חתימה על בקשה הלוואה, ייתכן שתשאלו מהי מטרת ההלוואה אך לא סביר שחברות הביטוח ובתי השקעות יבדקו איתכם אם אכן הכסף נוצל למטרה שציינתם. 

גובה ההלוואה המינימלית מקופת גמל משתנה בין בתי ההשקעות וחברות הביטוח השונות. לכן לא ניתן לקבוע באופן גורף. לרוב הלוואות מתחילות בסדר גודל של 20 אלף ש"ח. 

מסלולי הלוואה מקופת גמל משתנים בין הגופים השונים. אך אם אכן תבצעו סקר שוק, תוכלו לבחור מבין מסלולי גרייס, שפיצר או בלון. אלו מסלולי החזר הלוואה המוכרים והפופולארים. 

על מנת לקבל הלוואה כנגד קופת גמל כל שתצטרכו לעשות הוא לפנות לסוכן הביטוח או מתכנן פיננסי שלכם והוא ידאג להריץ עבורכם את כל הטפסים. 

במרבית מהמקרים, אלו הטפסים שתבקשו להציג:

 • צילום תעודת זהות כולל ספח
 • אישור ניהול חשבון בנקאי או צ'ק מבוטל
 • טופס הרשאת הוראת קבע על מנת לגבות את החזר ההלוואה.
 • טופס בקשת הלוואה חתום

לאחר הגשת הבקשה בצירוף המסמכים, מתבצע תהליך חיתום והערכת לקוח. במידה ואין נורת אזהרה, בית ההשקעות יתן את האור הירוק ויזרים את ההלוואה לחשבון הבנק.

כמובן! מכיוון שקופת הגמל שלכם משועבדת לחברת הביטוח או בית ההשקעות, תוכלו בכל רגע נתון לבקש פרעון מלא של הלוואה כנגד החיסכון הצבור בקופת הגמל. 

ייתכנו אירועי מס וקנסות במידה ואתם פורעים הלוואה כנגד כספים לא נזילים. זהו לא קנס פרעון מוקדם אלה דרישה רגולטורית. 

כתבות, חדשות וראיונות

 • קופת גמל
 • 3 דקות
קופת גמל היא מכשיר חיסכון פנסיוני אך לעת פרישה, מעבירים א...
מגיע לך הלוואה מעולה מקופת גמל

הלוואה בתנאים מיוחדים לקופת גמל יכולה לסייע רבות באיזון התזרים החודשי שלכם במקרה הצורך. וודאו שקיבלתם את התנאים הטובים ביותר להלוואה שלכם.

כל הזכויות שמורות לאתר לירות
אלפי מבקרים כבר נרשמולניוזלטר המשובח שלנו

הרשו לנו לשלוח לכם מדי פעם עדכונים חשובים הנוגעים לכסף שלכם, בין אם בנושא פנסיה או השקעות מעבר לים.