משיכת כספי פיצויים – כך תמשכו את הפיצויים שמגיע לכם

משיכת כספי פיצויים
במשך כל חייכם חסכתם ביחד עם המעסיק שלכם סכום כסף לא מבוטל אשר נועד לדאוג לכם בתקופות המעבר בין עבודות, אז איך באמת אפשר למשוך את כספי הפיצויים ללא אירוע מס?

תוכן עניינים

מעסיק נדרש לפי החוק להפקיד סכום חודשי לחיסכון הפנסיוני עבור העובדים שלו. בנוסף כוללת ההפקדה הזו גם מרכיב של פיצויים. כך שבמידה והעובד יפוטר הוא יהיה זכאי לקבל את דמי הפיצויים הללו אשר המעביד חסך עבורו במהלך תקופת העבודה.

לדמי הפיצויים יש מטרה ברורה, והיא לאפשר לעובד להשתכר בכבוד עד אשר ימצא עבודה אחרת חלף זו שממנה פוטר. אך במציאות העכשווית הפיצויים הם חלק משמעותי מכל חיסכון פנסיוני של עובד. ואכן, יש עובדים שגם בשלב של פיטורין הם בוחרים שלא לפדות את דמי הפיצויים הללו, וזאת הודות לקבלת גמלאות כמו דמי אבטלה או הבטחת הכנסה.

אך במידה ואין לעובד מקור מחיה אחר, יומלץ לו לפדות את כספי הפיצויים שלו.

כיצד מבצעים משיכה של כספי הפיצויים?

טרם יפנה העובד לתהליך הטכני של המשיכה עליו לוודא כי אכן כספים אלו שייכים לו. כי יש מקרים מסוימים בהם עובד מאבד את הזכות שלו על כספים אלו בגין עבירה שוללת.

אם הכול תקין צריך העובד לקבל טופס שחרור לכספי הפיצויים מהמעסיק שלו. כמו כן צריך המעסיק למלא טופס רלוונטי לגבי הפרישה, וגם העובד מצדו צריך למלא את הטופס המתאים.

הטפסים כולם מועברים לרשות המיסים על מנת לבדוק את חבות המס על דמי הפיצויים. לאחר מכן הטפסים מועברים לחברה המנהלת את החיסכון הפנסיוני.

בשלב זה היא תורשה לבצע העברת כספים לחשבון הבנק של העובד.

כיצד לבצע את המשיכה?

על העובד לבצע מספר פעולות כדי למשוך את הכספים. תחילה עליו לפנות אל המעסיק כדי לקבל את כל המסמכים הרלוונטיים וכן לבקש את המסמכים שעליו למלא בעצמו.

את המסמכים יש להגיש לרשות המיסים על מנת לקבל הוראה בדבר המיסוי על כספי הפיצויים. יש מקרים בהם יהיה על העובד להפריש סכום משמעותי, במקרים אחרים הוא יהיה פטור ממס.

הדבר נקבע בהתאם לכל מקרה לגופו, לפי גובה הסכומים וכל הנתונים של העובד. לאחר מכן יש לפנות אל החברה המנהלת את כספי הפנסיה כדי להורות על העברת הכספים לחשבונו של העובד.

כיצד פונים אל החברה?

כאשר פונים אל החברה המנהלת את קרן הפנסיה או קופת הגמל יש להגיש שני טפסים. האחד הוא טופס שחרור כספי פיצויים מהמעסיק, והשני הוא הוראה של רשות המיסים באשר לניכוי המס בגין המשיכה.

אישור נוסף שעל העובד לספק הוא אישור על ניהול חשבון בנק או לחילופין צילום המחאה בנקאית המעידה כי החשבון המדובר הוא אכן חשבונו של העובד.

קבלת הכספים

לעובד המפוטר יש זכאות לקבל את כספי הפיצויים לאחר ארבעה ימי עסקים מיום הגשת הבקשה. אם כי הקופה תוכל לדחות את המועד אם מדובר על שלושת הימים הראשונים בחודש. במקרה כזה הקופה תדחה את ההפקדה ליום העסקים הרביעי בחודש.

מערכת אתר לירות

צוות מגובש בעל עשרות שנות ניסיון בתחום הפנסיה, ביטוח והשקעות שכל מטרתו היא להנגיש לציבור הרחב כמה שיותר מידע רלוונטי שיכול לסייע לו בהצלחת ניהול החיסכון שלו לפנסיה.

מוכנים לקופת גמל מצויינת?
קבלו מאתנו את ההצעה הטובה ביותר. נקודה
כתבנו לא מעט על קופת גמל
ילין לפידות מסלול מניות

סטוק פיקינג – ילין לפידות מדגימה כיצד משקיעים במניות הנכונות

ילין לפידות מובילה את הטבלה במסלול המנייתי ועוד עם חולם חסר. החלטנו לבדוק מדוע הם מצליחים כל כך, גלו הכל על אסטרטגיית סטוק פיקינג של ילין לפידות
החשיבות של מתכנן פיננסי

החשיבות של מתכנן פיננסי בשגרה ומחוץ לה

מהו תפקידו של מתכנן פיננסי ומדוע הדיון בחשיבותו אינו חד משמעי בעיני הציבור? ריכזנו את הנקודות החשובות שקיבלנו מלקוחות מרוצים בנוגע לחשיבות של מתכנן הפיננסי שלהם בעבורם.
הכנה לפרישה

חסכתם מספיק? 3 השלבים שיכינו אתכם לפנסיה, רגע לפני הפרישה

לכל אחד מאיתנו יש חלומות ומחשבות על הרגע שהוא לא יצטרך לקום לעבודה יותר וכל מטרתו תהיה להנות מהחיים, אז איך מתכוננים לרגע הפרישה בצורה הטובה ביותר?
חוזר דמי ניהול דורית סלינגר

חוזר של דורית סלינגר מ-2016 עושה סדר באחידות גביית דמי ניהול

השאלה השניה הכי נפוצה שאנחנו מקבלים היא "איך בית ההשקעות גובה את דמי הניהול?.." אז מסתבר שהפנייה הגיעה עד למפקחת על האוצר והיא הוציאה חוזר במיוחד בנושא הזה.
מסלול שיקלי וכספי

מסלולי ניהול להמתנה – שיקלי טווח קצר וכספי

שיקלי טווח קצר וכספי הינם מסלולי השקעה סולידים ביותר ונועדו בעיקר למנוע אירועי מס בעת משיכת כספים ולאפשר לחיסכון לשהות במסלול שיקלי ללא תנודתיות כלל.
מסלול הלכה כשר

מהו מסלול הלכה (כשר) ולמי הוא מתאים?

מסלולי הלכה מתייחסים לאפיקי השקעה אשר שומרים על כללי כשרות מסויימים. חשוב לבחון מהם המסלולים הרלוונטים עבורכם בהתאם לרמת החומרה הדתית שאתם מקפידים עליה
קופות גמל מעולות שכדאי לכם לשקול
קופה פופולארית
8.44
יולי 2022
16.24
צבירה נטו
-4.21
12 חודשים
21.05
36 חודשים
36.78
60 חודשים
קופה פופולארית
7.89
יולי 2022
14.57
צבירה נטו
-8.44
12 חודשים
21.69
36 חודשים
35.19
60 חודשים
קופה גדולה
7.58
יולי 2022
-663.58
צבירה נטו
-9.45
12 חודשים
16.07
36 חודשים
39.65
60 חודשים
7.35
יולי 2022
2.16
צבירה נטו
-6.61
12 חודשים
26.76
36 חודשים
40.41
60 חודשים
קופה פופולארית
קופה גדולה
7.18
יולי 2022
771.78
צבירה נטו
-1.87
12 חודשים
43.04
36 חודשים
70.01
60 חודשים
6.66
יולי 2022
3.62
צבירה נטו
7.17
12 חודשים
0
36 חודשים
0
60 חודשים
זה לא מכובד להעתיק
ניוזלטר
הרשמו לניוזלטר וקבלו את התשואות החודשיות ישירות למייל שלכם
בהתאם למדיניות הפרטיות ותקנון האתר