קופות גמל לעובדי הוראה

0.32
עד 50
0
מניות
0
עד 50
0
50-60
0
60 ומעלה
-0.04
אג"ח ממשלתי
-0.66
60 ומעלה
-0.75
כללי
-0.76
60 ומעלה
-0.82
60 ומעלה
-0.89
50-60
-0.99
50-60
-1.23
50-60
-1.23
50-60
-1.26
60 ומעלה
-1.61
עד 50
-1.72
עד 50
-1.72
עד 50
-2.73
מניות

קופות גמל להסתדרות המורים

חברת ניהול קופות הגמל "גל", הוקמה בשנת 1998 על ידי הסתדרות המורים לטובת ציבור עובדי ההוראה בישראל.

כרגע ישנן שלוש קופות גמל מרכזיות אשר מיועדות אך ורק לעובדי הוראה, קופת גמל גל , קופת גמל הגומל וקופת גמל כלנית. הקופות האלו למעשה שייכות לחברה המנהלת וזאת שייכת להסתדרות המורים.
כך למעשה עובדי ההוראה הם בעלי זכויות בחברה המנהלת ובקופות הגמל ויש להם השפעה ישירה על הנעשה.
נציגי המורים דואגים לשבת בדירקטוריון לצד אנשי מקצוע בעלי ניסיון עשיר בתחום הכלכלה ושוק ההון, נציגי המורים מכירים מקרוב את עובדי ההוראה ומחויבים לשמור על כספם.
חברת ניהול קופות הגמל פועלת כמלכ"ר ולכן גובה אך ורק דמי ניהול בשיעור הוצאות התפעול בלבד כך שמטרתה היחידה היא הצלחת עובדי ההוראה שחוסכים בקופה.
היקף נכסי קופות גמל גל, כלנית והגומל עומדים על מעל – 4 מיליארד שקלים המפוזרים על פני כ-240 אלף עמיתים.
פסגות ניירות ערך מנהלת בפועל את ההשקעה הקופה במסלולים השונים וגובה דמי ניהול נמוכים ממדרג דני הניהול הרגיל שלה.

קופת גמל הסתדרות המורים מסלולים

רשימת קופות הגמל המנוהלות עבור הסתדרות המורים, גל, כלנית והגומל.

קופות גמל אוניברסיטה עברית

קופת גמל האוניברסיטה העברית נמצאת תחת הניהול של חברת "העתיד", זאת מנהלת את קופת הגמל אך ורק לפלח קטן מהאוכלוסיה, עובדי האוניברסיטה העברית בהווה ובעבר ובני/בנות זוגם.

החברה המנוהלת מאוגדת כ"חברה מוגבלת בערבות", כלומר העמיתים הם בעלי זכויות בחברה, כך למעשה פועלה של היא חד משמעית לטובת העמיתים.
קופת גמל לעובדי האוניברסיטה העברית חרטה על דגלה מגוון מטרות, העיקריות שבניהם הן: הוזלת דמי ניהול והשגת תשואות עודפות.

חברת ניהול הגמל "עתיד" פועלת מעל 30 שנה לטובת עובדי האוניברסיטה העברית במישורים שונים בהצלחה, יחד עם זאת, תנאי השוק ממשיכים להשתנות ויש לוודא התאמה וכדאיות רלוונטיים של יתרונות הקופה לתיק הנכסים.

לקופת הגמל יש ועדת השקעות הפועלת בכפוף להוראות הדירקטוריון המורכב מהעמיתים עצמם וכך ניתן לעמיתים יכולת מעקב ושליטה נרחבות.

מדיניות ההשקעה בקופה מוגדרת כסיכון נמוך באופן יחסי, מנהלי ההשקעות פועלים על מנת להניב תשואה עודפת לאורך זמן. כל זאת בדמי הניהול הנמוכים ככל שניתן.

קופת גמל לאוניברסיטה עברית מסלולים

רשימת מסלולי השקעה של קופת גמל לעובדי אוניברסיטה העברית.

קופות גמל הסתדרות האקדמאים במדעי החברה והרוח

קופת גמל מחר לאקדמאים בתחום מדעי החברה והרוח, מנוהלת על ידי חברת "מחר – חברה לניהול קופות גמל בעמ" המנהלת את קופות הגמל מעל 20 שנה. 

הקופה קמה מתוך יוזמה אישית של הסתדרות האקדמאים להתאגד ולהוזיל את עלויות ניהול ההשקעות של עמיתי הקופה.

מחר קופת הגמל לאקדמאים מנוהלת ברמה גבוה, הסטנדרטים והדרישות הרגולטוריות, מחייבים את מנהלי הקופה לשקיפות מקסימלית. הקופה עושה זאת בהצלחה גם בניהול היקף נכסים גדול (כ-1.5 מיליארד שקלים).

ניהול ההשקעות של קופת הגמל מחר מתבצע על ידי ועדת השקעות ומנהלי השקעות מתחלקים, כלומר, ועדת ההשקעות בוחרת מבין מנהלי ההשקעות המובילים בענף, נכון לשנת 2021, מנהלי ההשקעות הנבחרים הם מור ו-IBI.

חברת ניהול קופות הגמל מציעה מספר מסלולי השקעה בעלי רמות סיכון שונות בהתאם לאופי האישי של כל עמית.

אמנם קופת גמל לאקדמאים פועלת כמוסד ללא מטרות רווח וכל פועלה היא הוזלת דמי הניהול לעמיתים, אך משקיעים בוחרים להעביר את קופת הגמל לבית השקעות או חברת ביטוח בהתאם לבחירתם.

קופת גמל הסתדרות האקדמאים במדעי החברה והרוח מסלולים

רשימת מסלולי השקעה של קופות הגמל מחר לאקדמאים.

קופות גמל לעובדי הוראה

עובדי ההוראה בהחלט יודעים למנף את כוחם ולהתאגד יחד תחת הסתדרות או ארגון מורים ועובדי הוראה במוסדות השונים.

מלבד הטבות וזכויות בעולם התעסוקה, פעלו עובדי ההוראה גם במישור הפנסיוני והצליחו להשיג דמי ניהול מוזלים בעבור העמיתים בתחום ההוראה.

בעבר דמי הניהול היו גבוהים לכלל האוכלוסייה ולכן קופות גמל סקטוריאליות , אלו הסגורות אך ורק לעמיתים העונים על דרישות הקופה, היו אטרקטיביות מאוד שכן בזכותם הצליחו העמיתים לחסוך הון בדמי ניהול.

כיום לאחר לא מעט רפורמות ודרישות של משרד האוצר, קטנו הפערים בין דמי הניהול של עובדי מגזר ההוראה לבין שאר האוכלוסייה, לכן רשאי כל עמית לבצע השוואה אובייקטיבית בין כל קופות הגמל של כל מנהלי ההשקעות ולבצע שינויים בתיק הנכסים שלו לפי בחירתו.

קופת גמל עובדי הוראה דעתנו הקצרה

אין ספק שיש מקום בתעשייה גם לקופות סקטוריאליות, הן כוללות יתרונות רבים, בין היתר, היתרון הבולט הוא דווקא נקודת הפתיחה שמקבל העמית ביחד עם ההפקדה הראשונה שלו לפנסיה.

נראה כי ממוצע דמי הניהול והתשואה העודפת שכל חוסך בישראל יהיו רחוקים מהחציון בענף בשנים הראשונות וזאת מסיבות של חוסר ידע וצבירות נמוכות.

משרד האוצר מנסה להילחם בתופעה על ידי השקעה מחודשת של מוצרים כגון קופת גמל להשקעה, קרן פנסיה ברירת מחדל ועוד על מנת לאפשר לכל חוסך להתחיל את דרכו בחיסכון לפנסיה בתנאים האופטימליים כבר מהיום הראשון.

בנוסף, קופות הגמל לעובדי ההוראה פונים למנהלי השקעות מובילים בבקשה שינהלו עבורם את הנכסים, אלו בתי השקעות וחברות ביטוח אשר מציעות במקביל ניהול ישיר של קופות גמל גם לאלו אשר לא חלק מעובדי ההוראה.

לכן, היום הפערים בין הקופות הסקטוריאליות לבין הקופות של "כלל אוכלוסייה" מצטמצמים הן בדמי הניהול והן בניהול ההשקעות.

נשאלת השאלה, האם עמית בקופה של עובדי ההוראה צריכים לבצע שינוי ולהעביר את קופת הגמל לגוף אחר? ייתכן, כך או כך יש לבצע התאמה חכמה לתיק הנכסים ובמידת הצורך, לא לחשוש לבצע שינוי גם בקופה סקטוריאלית.

מוכנים לקופת גמל מצויינת?
קבלו מאתנו את ההצעה הטובה ביותר. נקודה

בוחרים קופת גמל לפי מנהל השקעות

זקוקים לשינוי מקופות גמל לעובדי הוראה? בחרו מבין מנהלי השקעות המובילים.

26 מסלולים >

7 מסלולים >

14 מסלולים >

32 מסלולים >

12 מסלולים >

18 מסלולים >

12 מסלולים >

23 מסלולים >

140 מסלולים >