האם הקופות הסקטוריאליות עדיין רלוונטיות היום ?

קופות גמל סקטוריאליות
קופות סקטוריאליות הוצגו בשנים עברו כיתרון אדיר לחברה גדולה בה הציעו לעובדים מוצרים פנסיונים בדמי ניהול נמוכים מהרגיל, אך האם הם עדיין רלוונטיות היום ?

תוכן עניינים

רבות מדובר היום על החשיבות בחברות בוועד הסתדרותי גדול שידאג לייצוג הולם של העובד הפשוט. חברות בקבוצות גדולות מסוג זה מאפשר ליחיד להנות מכוח של קבוצה גדולה וכולנו יודעים שהמשמעות היא הוזלת מחירים והשגת תנאים טובים יותר.
קופות הגמל וההשתלמות הסקטוריאליות מונעות מאותה כוונה בדיוק והם שריד אחרון של תקופה שנעלמה .. וטוב שכך.

קופות סקטוריאליות – היסטוריה

בתקופת המנדט הבריטי (טוב אולי לא כזה רחוק..) הוקמו קופות הגמל וההשתלמות הסקטוריאלית מתוך כוונה אמיתית לאפשר לעובדים פשוטים בסקטור מסוים להנות מכוח של קבוצה גם בנושא החיסכון הפנסיוני שלהם.

חשוב לציין שמדובר בתקופה שהיא טרום תקנות הניוד ולכן הלקוחות ידעו מראש שברגע שהם נכנסים לקופה אחת מדובר על חתונה קתולית והם הופכים להיות לקוחות שבויים ללא אפשרות של שינוי.

כמובן שאז כמו היום היו מגוון רחב של קופות גמל וקרנות ההשתלמות אשר נלחמו על כספי הלקוחות אבל מתוך ידיעה שברגע שלקוח נכנס בדלת .. לצאת זה קצת יותר בעייתי…

להזכירכם אנחנו חיים בעולם קפיטליסטי וככזה שדאג לנצל את תמימותם וחוסר הידע של הלקוח הקטן, הגופים החלו לגבות דמי ניהול שהיום היו נחשבים לא פחות מעושק וגזל.

על הקרקע הפורייה הזו כאמור קמו הקופות הסקטוריאלית שחרטו על דגלם את המאבק של העובד הפשוט.
"אתה מהנדס ? אין בעיה יש קרן השתלמות למהנדסים שדמי ניהול סופר נמוכים תצטרף לקבוצה ואנחנו נדאג לך !" אותו הכנל גם לאחים ואחיות, רופאים, עובדי מעבדה, מורים, מרצים, עובדי חברת חשמל ועוד.

מצוין ! אז מה הבעיה ?

הבעיה היא שהזמן לא עוצר ושינויים בשוק קופות הגמל וההשתלמות הוא דבר שלמדנו להתרגל אילו בשנים האחרונות.

אבל מעל כל זה, ישנן שתי נקודות סופר חשובות שכל עובד שמחזיק קופה סקטוריאלית צריך להכיר. בואו נבחן את הקופות האלו בשלושה פרמטרים עיקריים שכל אחד מאתנו משתמש בהן כשהוא בא לרכוש מוצר כזה או אחר, מחיר, איכות ושירות.

מחיר

דיברנו על כך שדמי הניהול בעבור אלו שלא היו חלק מקבוצה היה אסטרונומי. תסכימו איתי שבמידה ודמי הניהול בקופות הסקטוריאלית היו 50% פחות, אין ספק שזו תהיה הצעה מפתה..

אבל מה קורה כאשר נכנס לתוקפו תקנות הניוד שכל מטרתם הייתה להוזיל את דמי הניהול ועכשיו קיימים גופים בשוק שמציעים את מרכולתם בדמי ניהול אפילו זולים יותר מאותם קופות סקטוריאליות. פקטור דמי הניהול נעלם כלא היה.

קופות סקטוריאליות – איכות הניהול

איכות המוצרים הפנסיונים נמדדים בשורה התחתונה באמצעות שורת הרווח של הקופה. כך ניתן לזהות מוצר / קופה שהיא איכותית יותר מחברתה.

לצערי ולהפתעת כל אותם חוסכים אשר מנהלים את כספם בקופות הסקטוריאליות – התשואות שלהן לאורך השנים בצורה גורפת נמצאות בתחתית הטבלה מבין כל הגופים הקיימים במשק.

הסיבה לכך מונעת משני גורמים עיקריים, האחד ניהול הקופות נמצא בשליטה של גופים הסתדרותיים שאין להם שום ידע וניסיון בניהול כספים בשוק ההון ולכן רובן מוציאות את ניהול הכספים לגופים חיצוניים קטנים או גדולים.

הבעיה היא שניהול כזה הוא לא ניהול רציף יום יומי אלא כזה שנעשה אחת לחודש בישיבת דירקטוריון שבה נלקחים החלטות לגבי שינוים בהרכב התיק. בשוק דינאמי כמו היום כל ניהול שהוא לא עם אצבע תמידית על הדופק לוקה בחסר.

הגורם השני הוא אפילו יותר מצער.. הכספים בקופות אלו הפכו לכלי ניגוח פוליטי של אותם גורמים הסתדרותיים שמחזיקים בהם והכספים מושקעים לעיתים בחברות בעלות עניין שפועלות לטובת הארגון ולא בהכרח בחברות עם פוטנציאל רווח גדול.

על פני יבואו מי שיגיד שמהלכים כאלה משרתים את הסתדרות העובדים וזו עוד דרך להחזיק פנקס אדום ולהשפיע.. אבל אני אומר בואו נשאיר את הקופות מחוץ למשחק, כיום לעובדים יש מספיק אפשרויות אחרות להראות את כוחם.

שירות

הקופות הסקטוריאלית מחזיקות משמעותית פחות כספים מכל שאר הגופים המוסדיים במשק.
יתרה מזאת, כמוכם עוד ועוד אנשים שמחזיקים בקופות אלו, מבינים שאין הרבה יתרון בהן ומחליטים ברגלים לעבור לגופים טובים יותר.

מצב כזה יוצר דימום מתמשך של שנים בקופות וככול שהכסף יוצא סה"כ דמי הניהול שמתקבל מהחברים שנשארים קטן .. ונשאר פחות לשלם לאנשי שירות טלפונים שיעזרו בעת הצורך. אין מוקדים פיזיים. אין סוכנים פנסיונים. אין מחלקות יעוץ וכו'

אז מה כן טוב בכול הסיפור הזה ?

לצערי לא הרבה.. ניתן למצוא נקודות אור בחלק מן הקופות בצורת ביטוח חיים מוזל בצורה כזו או אחרת או באפשרות למורים לצאת לשנת שבתון על חשבון קרן ההשתלמות שלהם אבל מעבר לכך ממליץ בחום לצאת ולבדוק את הקופה שלכם ביחס לאלטרנטיבות, יש סיכוי לא קטן, שאתם תופתעו לרעה.

מערכת אתר לירות

צוות מגובש בעל עשרות שנות ניסיון בתחום הפנסיה, ביטוח והשקעות שכל מטרתו היא להנגיש לציבור הרחב כמה שיותר מידע רלוונטי שיכול לסייע לו בהצלחת ניהול החיסכון שלו לפנסיה.

מוכנים לקופת גמל מצויינת?
קבלו מאתנו את ההצעה הטובה ביותר. נקודה
כתבנו לא מעט על קופת גמל
ילין לפידות מסלול מניות

סטוק פיקינג – ילין לפידות מדגימה כיצד משקיעים במניות הנכונות

ילין לפידות מובילה את הטבלה במסלול המנייתי ועוד עם חולם חסר. החלטנו לבדוק מדוע הם מצליחים כל כך, גלו הכל על אסטרטגיית סטוק פיקינג של ילין לפידות
החשיבות של מתכנן פיננסי

החשיבות של מתכנן פיננסי בשגרה ומחוץ לה

מהו תפקידו של מתכנן פיננסי ומדוע הדיון בחשיבותו אינו חד משמעי בעיני הציבור? ריכזנו את הנקודות החשובות שקיבלנו מלקוחות מרוצים בנוגע לחשיבות של מתכנן הפיננסי שלהם בעבורם.
הכנה לפרישה

חסכתם מספיק? 3 השלבים שיכינו אתכם לפנסיה, רגע לפני הפרישה

לכל אחד מאיתנו יש חלומות ומחשבות על הרגע שהוא לא יצטרך לקום לעבודה יותר וכל מטרתו תהיה להנות מהחיים, אז איך מתכוננים לרגע הפרישה בצורה הטובה ביותר?
חוזר דמי ניהול דורית סלינגר

חוזר של דורית סלינגר מ-2016 עושה סדר באחידות גביית דמי ניהול

השאלה השניה הכי נפוצה שאנחנו מקבלים היא "איך בית ההשקעות גובה את דמי הניהול?.." אז מסתבר שהפנייה הגיעה עד למפקחת על האוצר והיא הוציאה חוזר במיוחד בנושא הזה.
מסלול שיקלי וכספי

מסלולי ניהול להמתנה – שיקלי טווח קצר וכספי

שיקלי טווח קצר וכספי הינם מסלולי השקעה סולידים ביותר ונועדו בעיקר למנוע אירועי מס בעת משיכת כספים ולאפשר לחיסכון לשהות במסלול שיקלי ללא תנודתיות כלל.
מסלול הלכה כשר

מהו מסלול הלכה (כשר) ולמי הוא מתאים?

מסלולי הלכה מתייחסים לאפיקי השקעה אשר שומרים על כללי כשרות מסויימים. חשוב לבחון מהם המסלולים הרלוונטים עבורכם בהתאם לרמת החומרה הדתית שאתם מקפידים עליה
קופות גמל מעולות שכדאי לכם לשקול
קופה פופולארית
8.44
יולי 2022
16.24
צבירה נטו
-4.21
12 חודשים
21.05
36 חודשים
36.78
60 חודשים
קופה פופולארית
7.89
יולי 2022
14.57
צבירה נטו
-8.44
12 חודשים
21.69
36 חודשים
35.19
60 חודשים
קופה גדולה
7.58
יולי 2022
-663.58
צבירה נטו
-9.45
12 חודשים
16.07
36 חודשים
39.65
60 חודשים
7.35
יולי 2022
2.16
צבירה נטו
-6.61
12 חודשים
26.76
36 חודשים
40.41
60 חודשים
קופה פופולארית
קופה גדולה
7.18
יולי 2022
771.78
צבירה נטו
-1.87
12 חודשים
43.04
36 חודשים
70.01
60 חודשים
6.66
יולי 2022
3.62
צבירה נטו
7.17
12 חודשים
0
36 חודשים
0
60 חודשים
זה לא מכובד להעתיק
ניוזלטר
הרשמו לניוזלטר וקבלו את התשואות החודשיות ישירות למייל שלכם
בהתאם למדיניות הפרטיות ותקנון האתר