צריכים הלוואה? יתכן ותוכלו לקבל תנאים עדיפים דרך הגופים המוסדיים

צריכים הלוואה
משקיעים רבים לא מנצלים את מלוא פוטנציאל הכסף שלהם. מעבר לתשואות וקצבת פנסיה, כספי קופות הגמל וקרנות ההשתלמות יכולים לסייע לכם לקבל הלוואה בתנאים מועדפים.

תוכן עניינים

שוב ושוב אני מופתע בכל פעם כאשר לקוחות פונים לבנק או לחברות האשראי ללקיחת הלוואה מבלי לדעת שהם יכולים ליהנות מהלוואות זולות כנגד מוצרי החיסכון הפיננסי או הפנסיוני שלהם.

אחד היתרונות הגדולים שטומנים בחובם קופות הגמל, קרנות השתלמות, הפנסיה ומוצרי החיסכון הפיננסי בחברות הביטוח היא האפשרות לשעבוד נכס החיסכון לטובת לקיחת הלוואה בתנאים עדיפים מהנהוג בשוק.

מי זכאי ומה הם תנאי ההלוואה?

כל מי שבחזקתו מוצר פיננסי או פנסיוני באחד מהגופים המוסדיים רשאי לבקש הלוואה כנגד המוצר המנוהל בחזקתו, סכום ההלוואה נקבע בהתאם לסוג הקופה, הצבירה ולסטאטוס הנזילות שלה.

במרבית הגופים במוצרים נזילים ניתן לקבל הלוואה של כ-80% משווי הצבירה ובמוצרים שאינם נזילים ההלוואה שתינתן תעמוד על בין 30% ל 50% משווי הצבירה.

בהתאם לבחירת הלקוח ולדרישות הרגולציה ישנה אפשרות ללקיחת הלוואה לתקופה שלא תעלה על 7 שנים.

הלווה יוכל לבחור האם החזרי הריבית יבצעו בתצורת שפיצר כלומר תשלום הקרן + הריבית מידיי חודש כך שבסוף תקופת ההלוואה החוב יחוסל או בהלוואות גרייס ובלון כך שבחלק מתקופת ההחזר או בכולו תשולם הריבית בלבד והתחשבנות לגבי החזר הקרן יבוצע בסוף התקופה או במהלכה.

במידה ובחר הלווה בשיטת ההחזר המכונה "בלון" יוכל לבצע החזר של הקרן בסוף התקופה מהצבירה הנזילה בחסכונו או מחשבון העו"ש הפרטי.

תהליך הבדיקה והבקשה הינו פשוט במרבית גופי הניהול משום שבפועל משעבד הגוף המוסדי נכס שהוא החיסכון עצמו לטובת מתן ההלוואה ולכן אין צורך בבחינת אשראי קפדנית, לרוב על הלווה למלא טופס בקשה בלבד ולפתוח הוראת קבע בבנק לטובת ההחזר החודשי.

מהן הריביות הצפויות?

נושא הריבית משתנה מגוף לגוף ונע בין ריבית שנתית של פריים – 0.5 עד לפרייס + 0.5.

ריביות אלו אינן הולכות לגופים המנהלים עצמם אלא מהוות חלק מתמהיל ההשקעה במסלולי הניהול עצמם וחוזרות לקופות כחלק מרווחי ההשקעה, ישנם מקרים בהם מופסקת באופן זמני האפשרות ללקיחת הלוואה במסלול ספציפי כאשר סך ההלוואות בתמהיל ההשקעה גבוה משנקבע במדיניות החברה.

הלוואה כשימור לקוחות  

עבור גופי הניהול מתן הלוואות ללקוחות הקופה יהווה תחליף לפדיון ויגדיל את יכולות שימור הלקוחות של הגוף, כלומר, ללקוח שפונה לגוף המוסדי בבקשה לפדות כספיו תוצע האפשרות לשמור על המשך ניהול נכסיו במוצר איכותי ופטור ממס תוך לקיחת הלוואה לצרכיו בתקווה שריבית ההלוואה תהיה נמוכה מרווחי החיסכון לאורך זמן.

עבור הגופים המנהלים היתרון הוא כפול, הראשון הינו שימור הקופה תוך גביית עלויות הניהול ובנוסף, שיעבוד החיסכון כך שהחוסך הלווה לא יוכל לבצע מעבר לניהול בגוף אחר כל עוד לא פדה הלוואתו.

הלוואה כאמצעי למינוף

מצבים בהם לקיחת ההלוואה מתבצעת במטרה ליהנות מהמרווח שבין תשואת הקופה לריבית ההלוואה נקרא מינוף, הרחבה על נושא מינוף

יש לשים לב, לקיחת הלוואה לא תתאפר למי שנמצא במסלול מנייתי בשל התנודתיות שקיימת במסלולים אלו ומי שהשקעתו היא לטווח ארוך ובחר במסלול מנייתי יאלץ להעביר השקעתו למסלולים בעלי רמות חשיפה כלליות ומטה.

חשוב לדעת, תנאי ההלוואה והריבית נקבעים בכל גוף בהתאם למדיניות החברה, במידה ותרצו לבצע בדיקה אישית לגבי תנאי ההלוואה וזכאותכם נשמח לעמוד לשירותכם…

מערכת אתר לירות

צוות מגובש בעל עשרות שנות ניסיון בתחום הפנסיה, ביטוח והשקעות שכל מטרתו היא להנגיש לציבור הרחב כמה שיותר מידע רלוונטי שיכול לסייע לו בהצלחת ניהול החיסכון שלו לפנסיה.

מוכנים לקרן השתלמות מצויינת?
קבלו מאתנו את ההצעה הטובה ביותר. נקודה
כתבנו לא מעט על קרן השתלמות
הלוואה מקרן השתלמות

הלוואה מקרן השתלמות – איך? למה? וכמה?

כאשר אנחנו חושבים על הלוואה, קרן ההשתלמות שלנו היא כנראה המקור האחרון שנחשוב עליו כאופציה וזאת טעות!. הלוואה מקרן השתלמות יכולה להיות מאוד ריווחית עבורנו.
מור קרן השקעות

מעל 30% תשואה בנוסף למקלט מס – אין יותר טוב מזה!

לא מדובר בנבואה או הבטחת תשואה, אלה סקירה של אפיק השקעה מצויין שהניב למשקיעים מעל 30% רווח בשילוב פטור ממס רווחי הון.
משיכת כספים מקרן השתלמות

משיכת כספים מקרן השתלמות – מה שלא כולם יודעים ?

צריכים למשוך כסף מקרן ההשתלמות ולא מעוניינים להמתין 6 שנים ? גלו כיצד תכנון נכון של קרן השתלמות יכול לשפר את הנזילות של הכספים בחיסכון שלכם.
איך לבקש קרן השתלמות מהמעסיק שלכם

איך לבקש קרן השתלמות מהמעסיק שלכם?

גלו כיצד ניתן להשיג קרן השתלמות מהמעסיק שלכם וכך בעצם להגדיל את הרווח הנקי שלכם בסוף השנה. שימוש חכם בקרן השתלמות יכול לייצר תשואה פנטסטית
הפניקס ואקסלנס המיזוג

אקסלנס והפניקס – המיזוג שדווקא הצליח!

אקסלנס גמל אשר נרכשה על ידי חברת הביטוח הפניקס עברה את אחד המיזוג המוצלחים בעולם הפיננסים והביטוח ועברה להוביל את דירוג התשואות במרבית המסלולים. כל הפרטים
האם קרן ההשתלמות שלכם מטופלת כראוי

קרן ההשתלמות שלכם – האם היא מטופלת כראוי?

מרביתנו לא מייחסים חשיבות לקרן ההשתלמות שלנו ורואים בה חלק מתלוש המשכורת שלנו. אך יש לפנינו מספר רב של אפשרויות כיצד למנף את ערכה של קרן ההשתלמות.
קרן השתלמות מעולות שכדאי לכם לשקול
קופה גדולה
7.61
יולי 2022
-851.78
צבירה נטו
-9.3
12 חודשים
15.58
36 חודשים
38.9
60 חודשים
קופה פופולארית
קופה גדולה
7.19
יולי 2022
1754.05
צבירה נטו
-1.79
12 חודשים
42.35
36 חודשים
68.85
60 חודשים
7.06
יולי 2022
8.82
צבירה נטו
-1.89
12 חודשים
25.54
36 חודשים
39.82
60 חודשים
6.69
יולי 2022
3.11
צבירה נטו
-1.76
12 חודשים
25.79
36 חודשים
48.32
60 חודשים
6.52
יולי 2022
0.12
צבירה נטו
-0.01
12 חודשים
22.24
36 חודשים
37.65
60 חודשים
קופה פופולארית
קופה גדולה
6.51
יולי 2022
432.65
צבירה נטו
-1.53
12 חודשים
31.09
36 חודשים
47.72
60 חודשים
זה לא מכובד להעתיק
ניוזלטר
הרשמו לניוזלטר וקבלו את התשואות החודשיות ישירות למייל שלכם
בהתאם למדיניות הפרטיות ותקנון האתר