קרנות פרייבט אקוויטי – Private Equity

פרייבט אקוויטי
קרנות פרייבט אקוויטי מציעות אפיקי השקעה מתוחכמים למשקיעים מתקדמים עם התמחויות שונות כגון הון סיכון, נדל"ן, חברות ועוד. ריכזנו עבורכם את מה שחשוב לדעת על קרנות פרייבט אקוויטי

תוכן עניינים

קרנות הפרייבט אקוויטי הן קרנות המשקיעות במרבית המקרים בחברות ובנכסיהן במטרה ליהנות מעליית ערכן בתקופת ההשקעה, ניתן להבין לפי שמה שמדובר בקרן השקעות פרטית שמנוהלת באמצעות בעלי הון אמידים.

כיצד פועלת קרן פרייבט אקוויטי

מבנה הקרן מתחלק לשניים כאשר ישנו השותף הכללי שמכתיב את מדיניות ההשקעות בקרן ואת המשקיעים המוגבלים שמאמינים בהצלחת הקרן וביכולת הניהול שלה ומזרימים השקעות לקופתה אחת לזמן מוגדר או בהתאם להשקעותיה.

בשנים האחרונות גופים מוסדיים רבים משקיעים בקרנות הפרייבט אקוויטי כחלק מפיזור ההשקעה במוצריהם הפנסיוניים תוך הגדלת החלק הלא סחיר בתמהיל ההשקעה במטרה לצמצם במעט את החשיפה לשוק ההון ולהקטין את התנודתיות במוצרי ניהול אלו.

לרוב, מדיניות ההשקעה של קרנות הפרייבט אקוויטי היא לא ארוכת טווח אלא מתמקדת בחברות שנבחנו על ידה ונמצאו כבעלות פוטנציאל גדילה ורווח מהיר בתקופה יחסית קצרה, לרוב מספר שנים בודדות.

בחלק גדול מהמקרים הקרנות מאתרות חברות שנמצאות במצוקה תקציבית ופועלת לשיקומם באמצעות הזרמת כספים ושיפור תהליכים ניהוליים, השקעות מסוג זה אמנם מוגדרות ברמת סיכון גבוהה אך בעלות פוטנציאל רווח משמעותי, מרבית הקרנות פועלות לצמצום החשיפה לסיכון באמצעות יצירת פיזור השקעה במספר חברות בעלות מאפיינים אלו.

ישנם אלו הטוענים כי לקרנות האקוויטי אמנם ישנו אינטרס מובהק לשיפור התהליכים בחברות הנרכשות תוך העלאת ערכן אך עם זאת חסרות ערך סנטימנטלי כלפיהן וכאשר מטרתן העיקרית אינה מיושמת בזמן נתון הן פועלות למכירתן ללא התחשבות בעובדי חברות אלו ובעתיד החברה.

סוגי קרנות פרייבט אקוויטי

קרנות השקעה רבות מוגדרות כקרנות פרייבט אקוויטי אך נבדלות אחת מהשנייה בהתמחותן ובאופי השקעותיהן.

קרנות בעלות הערכת סיכון גבוהה שמשקיעות בעיקר בחברות סטארט-אפ נקראות קרנות הון סיכון כלומר משקיעות בחברות צעירות בעלות מוצרים בפיתוח.

קיימות קרנות שישקיעו בעיקר בחברות במצוקה או בחברות שנמצאות בשלבי צמיחה, קרנות נדל"ן המשקיעות בעיקר בנכסי נדל"ן לא ממומש במטרה להשביחו, קרנות המשקיעות בתשתיות ועוד רבות.

דוגמאות לקרנות הפועלות בארץ השנים האחרונות

קרן אייפקס – אייפקס הינה קרן זרה שפועלת ומשקיעה בחברות ישראליות בשנים האחרונות במטרה למקסם ערכן.

הקרן רכשה בשנים האחרונות את גרעין השליטה בתאגידי ענק כגון בזק ותנובה, רכשה חברות כגון "פסגות בית השקעות" חברת "TEN" ורשת MAX.

לאורך שנים הרוויחה הקרן מיליארדי דולרים ממשיכת דיבידנדים של חברות אלו ועלייה בערכן, ב2014 מכרה אייפקס את חברת "תנובה" לברייט פוד הסינית בכ-8.6 מיליארד דולר שהייתה לאחת עסקאות המכירה הגדולות במשק הישראלי בשנים האחרונות.

קרן ריאלטי – מדובר בקרן ייחודית אשר מוגדרת כקרן נדל"ן ומשקיעה בנכסי נדל"ן להשבחה. הפורטפוליו של הקרן מורכב ממגוון רחב של שטחי תעשייה ובנייה כאשר מרביתם ממוקמים במרכז הארץ.

חלק גדול ממשקיעי הקרן הם גופים מוסדיים אשר נוטים להגדיל את המרכיב הלא סחיר במוצרים הפנסיוניים בשנים האחרונות.

הקרן נהנתה מרווחים נעים במגוון עסקאות מוצלחות בשנים האחרונות כדוגמת מכירת קריית התקשורת בנווה אילן, מגרשי משרדים ופארקים. בבעלותה מתחמים מוכרים כגון קניון ארנה הרצליה, מתחם בחוף הצוק בצפון תל אביב, מתחם בית העיתונאים בתל אביב ועוד רבים.

מערכת אתר לירות

צוות מגובש בעל עשרות שנות ניסיון בתחום הפנסיה, ביטוח והשקעות שכל מטרתו היא להנגיש לציבור הרחב כמה שיותר מידע רלוונטי שיכול לסייע לו בהצלחת ניהול החיסכון שלו לפנסיה.

מוכנים להרוויח עם קרן נדלן?
קבלו מאתנו את ההצעה הטובה ביותר. נקודה
כתבנו לא מעט על קרן נדלן
גלעד אלטשולר מזמין אתכם להשקיע איתו בנדלן

גלעד אלטשולר מזמין אתכם להשקיע איתו בנדל"ן, לא תבואו?

פרופרטיז השקעות מבית אלטשולר שחם פותח את שעריו לציבור ומאפשר לכם להשקיע בצמוד למנהלי בית ההשקעות גלעד אלטשולר וקלמן שחם. הזדמנות נדירה למשקיעים להגדיל את תיק הנכסים שלכם בעוד השקעה מבית טוב.
השקעות-נדלן-בחול

השקעות נדל"ן בחו"ל – נזהרים מהשקעות לא מפוקחות

בוודאי יצא לכם לראות פרסומים של השקעות נדל"ן לא מפוקחות אשר מציעות תשואה דו ספרתית. מה חשוב לבדוק לפני שקופצים פנימה להשקעה כזאת?
החגים נגמרו משפרים תשואה

החגים נגמרו ואיתם התירוצים – הגיע הזמן לשפר תשואות!

עברה עלינו שנה לא קלה מבחינת השקעות אך האם עוד יש תקווה לסיים את השנה בתשואה דו ספרתית? גלו כיצד סוף שנה יכול לשרת את ההשקעות שלכם בצורה חכמה ונכונה.
קרן ריט

קרן ריט – מה זה ולמי זה מתאים?

מעוניינים להצטרף לעגלת הנדל"ן הדוהרת אך אין לכם את ההון לרכוש נכס מניב? קרן ריט יכולה להוות נתיב השקעה ריווחי עבורכם, בתנאי שתבצעו את ההשקעה בחוכמה.
נדלן-בארץ-או-בחול

אם כבר משקיעים בנדל"ן אז עדיף בארץ או בחו"ל?

חולמים על להיות בעלי נכסי נדל"ן מסביב העולם? לנהל תיק נכסים? נשמע מבטיח וזוהר אין ספק. אבל רגע לפני שאתם חותמים על עסקת חייכם בוואלי בדרום קולרדו בארה"ב, קראו את כל מה שצריך לדעת על עסקאות נדלן מניב.
זה לא מכובד להעתיק
ניוזלטר
הרשמו לניוזלטר וקבלו את התשואות החודשיות ישירות למייל שלכם
בהתאם למדיניות הפרטיות ותקנון האתר