ריבית דריבית
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

תוך כמה זמן כספכם יוכפל? חוק ריבית דריבית

סיפרו לכם על אפיק השקעה שמניב תאושה שנתית ? מעולה! השאלה הבאה צריכה להיות האם אפקט ריבית דריבית עובד באפיק השקעה שכזה?

מאז פרוץ משבר הקורונה, לשיח הציבורי בישראל נכנסו מונחים חדשים רבים, חלקם בתחום הרפואה והאפידמיולוגיה, אבל גם כמה מונחים מתמטיים. בין היתר נחשפנו כולנו למושגים "משוואה מעריכית", "אקספוננציאלי", "מקדם" ועוד.

בהקשר קשה מאוד המשפיע על חיי כולנו, למדנו שיש דברים שלא רק גדלים מהר, אלא שקצב הגדילה שלהם גם הולך וגדל. נחמד לדעת שישנם דברים אקספוננציאליים שהם חיוביים – שקצב הגדילה שלהם הולך וגדל, מה שבא לטובתנו. אחד מהדברים הללו הוא הכסף שלנו כשהוא מושקע היטב, ועל הפוטנציאל האדיר הטמון בריבית דריבית  נרחיב בשורות הבאות.

מה זה ריבית דריבית?

"ריבית דריבית היא הפלא השמיני בתבל. מי שמבין זאת, מרוויח. מי שלא – משלם" כך אמר אלברט איינשטיין, שידע דבר או שניים על פלאי תבל, ולא בכדי. ריבית דריבית באופן הפשוט ביותר היא ריבית המתקבלת על הריבית, בנוסף לריבית המקורית שהיא על הקרן, מה שהופך את הערך הריאלי של הריבית לגבוה יותר ככל שעובר הזמן.

נצטרך דוגמה כדי להבהיר זאת : נניח שיש לכם סכום של מיליון שקלים, אותו אתם סוגרים בקרן השקעות שמניבה 5% ריבית בשנה. יש יחשבו אם כך שהרווח מהקרן יהיה 50 אלף ₪ בשנה, אבל מחשבה זו תהיה נכונה רק לשנה הראשונה. בשנה השנייה הריבית של ה5% לא תהיה על סכום של מיליון שקלים כמו בשנה הראשונה, אלא על סכום של מיליון ו-50 אלף שקלים, כולל הריבית שנצברה בשנה הראשונה.

לכן בשנה השנייה הריבית תהיה 52,500 ₪. בשנה השלישית, לאחר הצטברות שתי ריביות בשנים הראשונות, הריבית תחושב לפי 5% מ1,102,500 ותעמוד על 55,125 ₪. כך כל שנה הריבית תגדל, וכעת נדלג כמה שנים קדימה ונשאל, מה תהיה הריבית לאחר עשר שנים? לא 50 אלף ₪ כפי שאולי חשבנו בהתחלה, אלא על כ-81 אלף שקלים. הקרן עצמה תעמוד על כמיליון ו-628 אלף שקלים, כ-128 אלף ₪ יותר מאשר אם לא הייתה ריבית דריבית, אלא רק ריבית של 5% על הקרן.

איפה להשקיע כדי ליהנות מריבית דריבית?

בבואנו לבחור השקעה, עלינו לשאול את עצמנו שתי שאלות מרכזיות. שאלה אחת היא מה מידת הסיכון שאנו מוכנים לקחת בהשקעה, והשאלה השנייה היא עד כמה אנו צריכים את הכסף שלנו נזיל. המלצתנו היא שמהרגע שבו יש כסף נזיל לצרכים השוטפים ובנוסף חיסכון זמין שנועד למקרי חירום, כל סכום נוסף ניתן להשקיע בערוצים בעלי סיכון גבוה שאינם נזילים.

אחד הערוצים הללו הוא פוליסת חיסכון , אותו מוצר המנוהל בחברות הביטוח השונות על ידי מנהלי השקעות מובילים, מעניק למשקיעים דחיית תשלום מס בכל עת שהכסף מנוהל באופן אקטיבי ובכך מנצלת באופן מלא את אפקט ריבית דריבית. בצורה כזאת, כל הרווחים שהתקבלו מניהול הכספים בפוליסת חיסכון יושקעו חזרה על פי מדיניות ההשקעה במסלול אותו בחרתם.

גמלאים ופנסיונרים נהנים מיתרון טוב עוד יותר, הפקדת כספים נזילים לקופת גמל במעמד תיקון 190 מעניקה בנוסף לדחיית מס ואפקט ריבית דריבית כמו פוליסת חיסכון, הטבת מס משמעותית.

במקרה כזאת אותו משקיע אשר זכאי לתיקון 190, נהנה מפוטנציאל תשואה גבוהה בזמן ניהול הכספים, תודות לאפקט ריבית דריבית,  בנוסף לתשלום מס מופחת או פטור לחלוטין ברגע מימוש ההשקעה.

מחשבון ריבית דריבית

חישוב ריבית דריבית אינו מסובך במיוחד, אך כשמדובר בהשקעה בת שנים רבות זה יכול להיות חישוב ארוך וקצת מסורבל. למרבה השמחה הרשת מלאה במחשבונים ייעודיים עבור ריבית דריבית, בהם ניתן להכניס את סכום הקרן, את הריבית השנתית, ואת כמות השנים של ההשקעה, ולקבל את ערך הקרן בסוף תקופת ההשקעה ואת ערך הריבית באותה יחידת זמן.

כשאתם בוחרים ערוץ השקעה, כדאי מאוד לצד בדיקות אחרות לחפש בגוגל "מחשבון ריבית דריבית" ולהתחשב בתוצאות שהתקבלו על מנת לבחור את ההשקעה שהכי מתאימה לכם.

מגיע לך להרוויח הרבה יותר!
הצטרפו ל- 24,817 קוראים אשר הגדילו בעזרתנו את פוטנציאל התשואה שלהם והוזילו את דמי הניהול בקלות!
מגיע לך להרוויח הרבה יותר!
Don`t copy text!
הרשמה לניוזלטר
מצטרפים לניוזלטר שלנו ונהנים מהטבות והצעות בלעדיות
אנחנו מבטיחים לא להעביר את המייל שלכם לאף אחד בהתאם למדיניות הפרטיות שלנו.
הרשמו לניוזלטר המשובח שלנו
אלפי קוראים כבר הצליחו לחסוך הון בזכותו
אנחנו מבטיחים לא להעביר את המייל שלכם לאף אחד בהתאם למדיניות הפרטיות שלנו.
24,817 קוראים הגדילו כבר את פוטנציאל התשואה שלהם. מה איתך?
חוברת תכנון פיננסי 2021 ראשי
מהדורה מוגבלת
תכנון פיננסי במתנה
הטעות היחידה שלכם תהיה, לא להזמין את החוברת שלנו