כך תבנו תיק אג"ח עם אפשרות להכנסה חודשית צפויה

תיק אגח עם הכנסה פסיבית
תיק אג"ח מאוד פופולארי בקרב משקיעים סולידים, לאחרונה הצליחו מנהלי ההשקעות לייצר תיקי אג"ח אשר מייצרים הכנסה חודשית צפויה בהתאם לצרכי הלקוח.

תוכן עניינים

כיום, תיקי השקעות הינם עדיין אפיק השקעות פופולארי למרות החסרונות הרבים שלו, אך הפעם ננסה להתמקד בתת-קטגוריה של משקיעים אשר מנהלים תיק השקעות באופן סולידי ביותר הסובב בעיקר סביב אג"ח (ממשלתי וקונצרני).

אג"ח ממשלתי אפשר הסבר בבקשה?

אג"ח ממשלתי הוא בעצם אגרת חוב שהמדינה מנפיקה עבור הציבור במטרה לגייס ממנו כספים לטובת המדינה בעוד היא מבטיחה ריבית \ תשואה מסוימת ומוגדרת מראש במידה והמשקיע מחזיק את האיגרת עד תום התקופה.

במהלך חיי האג"ח יש תשלומים תקופתיים, כמו כן האג"ח סחיר ולכן משקיע לא חייב להשאיר את ההשקעה אצלו לאורך כל חיי האג"ח ובכך יכול למכור את נייר הערך ברווח או הפסד בהתאם לתזמון בו בחר לממש את הרכישה.

במידה ויחזיק את האג"ח עד תום תקופה, האג"ח ישלם את הקופון האחרון ובכך יסיים את תפקידו בשוק ההון.

אג"ח ממשלתי נחשב למכשיר השקעה סולידי שבפועל מסמן את יציבות הממשלה שהנפיקה את האג"ח כך שבמידה והאג"ח לא ישלם את הקופון, סביר להניח שהסיבה תהיה קריסה משמעותית בכלכלת המדינה.

אז מהו אג"ח קונצרני ?

אגרת חוב קונצרני שייכת לחברה פרטית אשר מנפיקה אגרות חוב במטרה לגייס מהציבור הון זר לטובת השקעות והתפתחות החברה וכמובן מציעה את התשואה שמוכנה לשלם למשקיע שמאמין בחברה ומוכן להחזיק את אגרת החוב עד לתום תקופה.

כמו כן כמובן שניתן למכור את אגרת החוב במהלך חייה , והצלחה בנייר הערך תלויה בתוצאה בעת מכירה.

האם ניתן לייצר תשואה מובטחת בעזרת תיק אג"ח ?

אז התשובה לשאלה שכולם מחפשים היא לא!

לא ניתן לייצר תיק אג"ח בו התשואה מובטחת, אך ניתן לייצר תיק אג"ח בו במידה והמשקיע יחזיק את כל התיק עד לתום התקופה, אזי בהנחה שהממשלות והחברות שהאג"ח שלהן נמצאות בתיק שומרות על מצב כלכלי יציב ובריא, התיק יכול לסיים ברווח.

חשוב לזכור כי במהלך חיי אג"ח דברים רבים יכולים להשתנות כמו גודל החברה, חוזק החברה , יציבות פיננסית , מתחרים ועוד רעשי רקע רבים שעלולים להביא את האג"ח של החברה למצב של להיות או לחדול.

חשוב לבצע בדיקה לפני רכישה של אג"ח ולבדוק את דוחות החברות והממשלות השונות הנכנסות לתיק האג"ח שלכם לטובת פיזור סיכונים נכון ויציב.

תיק אג"ח עם הכנסה חודשית צפויה – כיצד?

נבהיר נקודה חשובה ביותר, הכנסה צפויה היא אינה הכנסה קבועה!

מבנה האג"ח בעל גובה ריבית ידועה מראש מאפשר לנו לבנות תיק אג"ח בעל צפי הכנסה במידה האג"ח ישלם את הקופון שלו במלואו, אך אין לראות זאת בשום צורה כהבטחת תשואה או הכנסה.

אם כך, כיצד כן ניתן לייצר הכנסה חודשית מסוימת?

מילת המפתח כאן היא: מח"מ (משך חיים ממוצע)

בשנים האחרונות תיקי אג"ח ממוקדי מח"מ מדורג הפכו להיות פופולארים ביותר בקרב המשקיעים הסולדים, אשר בונים את התיק בשילוב בין אורכי מח"מ שונים.

שילוב מח"מ שונה בין אג"ח לאג"ח ותשלום קופונים צפויים באופן חודשי, רבעוני, חצי שנתי ושנתי על מנת לצור הכנסה ברורה חודשית מהקרן שאותה השקענו.

דוגמא פשוטה: משקיע שיש לו כ-1,000,000 ₪ ומעוניין לבנות תיק אג"ח מדורג בלבד, יוכל ולרכוש אג"ח בעלי מח"מ בינוני ונקודות יציאה ותשלום משתנים ולפרוס אותם על פני 7-10 שנים, כך שהתשואה הצפויה נעה סביב ה-3 אחוזים בשנה.

במילים אחרות, משקיע אג"ח מתוחכם, יכול להגיע להכנסה צפויה של כ-2,500 ₪ בחודש וללא פגיעה בקרן.

נבהיר ונדגיש שוב שהכנסה צפויה היא אינה הכנסה קבועה וודאית ושינויים יכולים ואמורים לקרות בתיק תוך כדי תנועה שכן שוק ההון דינמי וכך גם התיק האג"חי צריך להיות.

על מנת לבנות תיק אג"ח מסוג זה צריך לדעת להכיר את המח"מ השונים , ממשלות אטרקטיביות , סדרות אג"ח תקינות וחברות יציבות.

אז תיק אג"ח זהו תיק אנונה יציב יותר?

לא בהכרח יותר יציב אך יותר צפוי , כלומר משקיע שמוכן להכניס אל תיק ההשקעות שלו מניות מאפשר לעצמו פוטנציאל השקעה גבוה יותר אך גם סיכון גבוה יותר וגם הוא יכול לקבל אנונה קבועה מהתיק.

אם אתם חושבים לבנות תיק אג"ח עם תזרים שוטף מומלץ לפנות למנהלי תיקי השקעות מבתי השקעות מתחמים בנושא לטובת ניהול התיק שלכם!

מערכת אתר לירות

צוות מגובש בעל עשרות שנות ניסיון בתחום הפנסיה, ביטוח והשקעות שכל מטרתו היא להנגיש לציבור הרחב כמה שיותר מידע רלוונטי שיכול לסייע לו בהצלחת ניהול החיסכון שלו לפנסיה.

מוכנים לתיק השקעות מצוין?
קבלו מאתנו את ההצעה הטובה ביותר. נקודה
כתבנו לא מעט על תיק השקעות
השקעות אימפקט

השקעות אימפקט (Impact Investing) – תשואה עודפת בעלת ערך חברתי

השקעות אימפקט מאפשרות למשקיעים להשקיע את כספם בחברות בעלות ערך חברתי משמעותי הטמון במודל העסקי ובערכי החברה.
דוח שנתי אחרי פרישה

מגישים דוח שנתי אחרי הפרישה באופן עצמאי? לא בטוח שזה חכם עבורכם

לאחר הפרישה, רבים מהחוסכים מבקשים לצמצם את עלויות המחייה על מנת להנות מתקופת הפרישה, אך ייתכן שדווקא דוח שנתי מומלץ להכין יחד עם איש מקצוע.
תיק השקעות שלד בורסאי

שלד בורסאי : מה זה בדיוק ומדוע נחשב להשקעה מסוכנת מאוד?

במידה ואתם חובבי השקעה במניות או סתם שמעתם בשיחת חברים על הזדמנות להשקיע בשלד בורסאי ולא לגמרי מבינים מה זה כולל, ריכזנו עבורכם את כל מה שצריך לדעת בנושא.
TASE-UP זירת השקעות חדשה של הבורסה לניירות ערך

TASE UP : זירת השקעות חדשה מבית הבורסה לני"ע – אל תפספסו!

בין אם אתם חברות פרטיות או משקיעים פוטנציאלים, זירת ההשקעות החדשה Tase Up חייבת להיות בלקסיקון שלכם. ריכזנו עבורכם את כל מה שחשוב לדעת על הזירה החדשה מבית הבורסה לניירות ערך.
רפורמת מדדים בבורסה

מהי רפורמת המדדים בבורסה?

רפורמת המדדים יצאה לדרך בשנים האחרונות ושינה את פני המדדים בבורסה הישראלית, משקיעים רבים נלחצו מהמהלך אך לימים דווקא נפתחו אפשרויות השקעה מעניינות.
דוח שנתי והצהרת הון

דוח שנתי והצהרת הון – מתי ואיך צריך להגיש אותם?

דוח שנתי והצהרת הון מתייחסים לדיווח אקטיבי שיש לבצע מול מס הכנסה אחת לשנה, מעבר לדיווח על הכנסות, בעת הגשת הדוחות ניתן לבקש הקלות והחזרי מס בהתאם לזכאות
זה לא מכובד להעתיק
ניוזלטר
הרשמו לניוזלטר וקבלו את התשואות החודשיות ישירות למייל שלכם
בהתאם למדיניות הפרטיות ותקנון האתר
3 דקות, תיק השקעות מעולה
מעוניינים לפתוח תיק השקעות? מצוין! תנו לנו רק לוודא שתקבלו את התנאים הטובים ביותר, הן בעלויות הבנק, דמי ניהול, ושאר ההוצאות הכרוכות בתיק השקעות
בהתאם למדיניות הפרטיות ותקנון האתר