דצמבר 19 הגיע, האם נזכה לראלי סוף שנה?

תיק השקעות שנת 2019
בחודשי דצמבר בכל שנה, ישנו אפקט ראלי סוף שנה אשר משפיע בצורה כזאת או אחרת על שוק המניות בארץ ובעולם, גלו כיצד למנף אותו לטובתכם בצורה החכמה ביותר

תוכן עניינים

מידיי שנה בסוף נובמבר אני נשאל רבות האם ניתן לצפות לראלי סוף שנה והאם כדאי לנצל תופעה זאת ולהגדיל את החשיפה המנייתית בתיק ההשקעות. אסביר תחילה מהו ראלי סוף שנה..

ראלי סוף שנה היא תופעה שמתאפיינת במגמות חיוביות בשוק ההון שלכאורה מתקיימת בחודשי דצמבר מידיי שנה.מדוע מתרחשת תופעה זאת? ניתן למנות מספר סיבות:

פעילות המוסדיים

חודש דצמבר מתאפיין בנטייה לשינוי תמהיל ההשקעה בתיקים שנובע מהתחרות העזה בין בתי ההשקעות, חברות הגמל והביטוח השונות.

בכל שנה במהלך ינואר רבים מהמשקיעים ממתינים לנתוני התשואות השנתיות של מוצרי ההשקעה, דצמבר הוא הרגע האחרון לשיפור התשואה השנתית ועמידה ביעדים.

על מנת לגרוף תשואות ולהדביק המתחרים בשוק הנטייה היא להזרים ביקושים למניות ובכך ליצור עליות.

כאשר גופים רבים מבצעים מהלך שכזה השוק מגיב בהתאם.

הפקדות סוף שנה

לקראת סוף שנה עצמאים רבים פונים לרו"ח שלהם לבחינת רווחי עסקיהם ובהתאם לכך מבצעים הפקדות למוצרי הגמל והפנסיה השונים לטובת מיקסום הטבות המס להן הם זכאים בהתאם לתקרה הנקובה בחוק, הפקדות אלו מוזרמות לשוק בהתאם למדיניות ההשקעה שבחר כל משקיע.

כניסה מאסיבית של מזומן לשוק יוצרת גם כן עליות שערים.

כדור השלג

רבים מהמשקיעים מכירים את התופעה וחלקם נוטים לנסות ולתזמן את השוק כלומר ליהנות מעליות השערים בחודשי דצמבר ,לקראת סוף נובמבר מגדילים את אחוזי החשיפה המנייתית בתיקיהם, הדבר יוצר עליות שערים בשוק שמושכות משקיעים נוספים שמעוניינים ליהנות מהמומנטום הקיים ולקחת חלק בחגיגה ובעצם מחזקים גם הם את המגמה.

נחזור רגע לקרקע…האם אכן ניתן להסתמך על התופעה ולנצלה?

אם נסתכל על הסטטיסטיקה, אכן מדד ה S&P 500  האמריקאי מגלם סה"כ שישה חודשי דצמבר שליליים בעשרים שנה האחרונות, עם זאת, הניסיון לתזמן את השוק למי שאינו רואה עצמו כסוחר יומי ספקולטיבי מוכיחה את עצמה רק לעיתים רחוקות.

העובדות מראות שמשקיעים לטווח ארוך או משקיעי הסווינג לרוב משיגים תשואה איכותית יותר כאשר אינם מבצעים שינויים ברמות החשיפה שבחרו לאורך חיי ההשקעה, אך כמובן שישנם יוצאים מן הכלל.

עוד נתון שחשוב לשים לב אליו בשנים האחרונות הוא ההשפעה המשמעותית של אירועים שונים ולעיתים מינוריים על השווקים כתוצאה מנגישות המידע למשקיעים דרך אתרי החדשות והכלכלה והרשתות החברתיות.

מספיק ציוץ אחד של הנשיא טראמפ בפלטפורמת הטוויטר כדי ליצור יום שחור בשווקים.

רק השבוע הודיע הנשיא שישקול לדחות את המשך השיחות ואת חתימת הסכם הסחר מול סין לאחר הבחירות, הדבר הוביל מיד לירידות חדות בשווקים.

השפעה זאת על השווקים היא אינה צפוייה וכמעט ואינה ניתנת לחיזוי ע"י המשקיעים, ההשפעה יכולה לערער לחלוטין את מי שמנסה ליהנות מתופעת הראלי בדצמבר.

מערכת אתר לירות

צוות מגובש בעל עשרות שנות ניסיון בתחום הפנסיה, ביטוח והשקעות שכל מטרתו היא להנגיש לציבור הרחב כמה שיותר מידע רלוונטי שיכול לסייע לו בהצלחת ניהול החיסכון שלו לפנסיה.

מוכנים לתיק השקעות מצוין?
קבלו מאתנו את ההצעה הטובה ביותר. נקודה
כתבנו לא מעט על תיק השקעות
השקעות אימפקט

השקעות אימפקט (Impact Investing) – תשואה עודפת בעלת ערך חברתי

השקעות אימפקט מאפשרות למשקיעים להשקיע את כספם בחברות בעלות ערך חברתי משמעותי הטמון במודל העסקי ובערכי החברה.
דוח שנתי אחרי פרישה

מגישים דוח שנתי אחרי הפרישה באופן עצמאי? לא בטוח שזה חכם עבורכם

לאחר הפרישה, רבים מהחוסכים מבקשים לצמצם את עלויות המחייה על מנת להנות מתקופת הפרישה, אך ייתכן שדווקא דוח שנתי מומלץ להכין יחד עם איש מקצוע.
תיק השקעות שלד בורסאי

שלד בורסאי : מה זה בדיוק ומדוע נחשב להשקעה מסוכנת מאוד?

במידה ואתם חובבי השקעה במניות או סתם שמעתם בשיחת חברים על הזדמנות להשקיע בשלד בורסאי ולא לגמרי מבינים מה זה כולל, ריכזנו עבורכם את כל מה שצריך לדעת בנושא.
TASE-UP זירת השקעות חדשה של הבורסה לניירות ערך

TASE UP : זירת השקעות חדשה מבית הבורסה לני"ע – אל תפספסו!

בין אם אתם חברות פרטיות או משקיעים פוטנציאלים, זירת ההשקעות החדשה Tase Up חייבת להיות בלקסיקון שלכם. ריכזנו עבורכם את כל מה שחשוב לדעת על הזירה החדשה מבית הבורסה לניירות ערך.
רפורמת מדדים בבורסה

מהי רפורמת המדדים בבורסה?

רפורמת המדדים יצאה לדרך בשנים האחרונות ושינה את פני המדדים בבורסה הישראלית, משקיעים רבים נלחצו מהמהלך אך לימים דווקא נפתחו אפשרויות השקעה מעניינות.
דוח שנתי והצהרת הון

דוח שנתי והצהרת הון – מתי ואיך צריך להגיש אותם?

דוח שנתי והצהרת הון מתייחסים לדיווח אקטיבי שיש לבצע מול מס הכנסה אחת לשנה, מעבר לדיווח על הכנסות, בעת הגשת הדוחות ניתן לבקש הקלות והחזרי מס בהתאם לזכאות
זה לא מכובד להעתיק
ניוזלטר
הרשמו לניוזלטר וקבלו את התשואות החודשיות ישירות למייל שלכם
בהתאם למדיניות הפרטיות ותקנון האתר
3 דקות, תיק השקעות מעולה
מעוניינים לפתוח תיק השקעות? מצוין! תנו לנו רק לוודא שתקבלו את התנאים הטובים ביותר, הן בעלויות הבנק, דמי ניהול, ושאר ההוצאות הכרוכות בתיק השקעות
בהתאם למדיניות הפרטיות ותקנון האתר