שנת 2020 החלה, מה צפוי לנו?

שנת 2020 תיק השקעות
שנת 2019 הסתיימה בהצלחה רבה כמעט בכל תחום השקעה, כעת המשקיעים ממהרים לבחון ולהתכונן לשנת 2020 ולמקם את כספם באפיקי ההשקעה המבטיחים של השנה

תוכן עניינים

כמו תמיד בתחילת ינואר המשקיעים עוצרים לרגע, בוחנים את השקעותיהם בשנה החולפת (הפעם ככל הנראה עם חיוך רחב) ושוקלים צעדיהם לקראת המשך השנה הנוכחית.

הרבה שאלות עולות והדילמה גדולה, ישנה תחושת שובע של מרבית המשקיעים הפרטיים שמצד אחד מרוצים מתוצאות התיקים ב-2019 אך חוששים שהמדדים הגיעו לרמות מחירים גבוהות שמתקרבות לתקרה.

אם נסקור את תחזיות מרבית האנליסטים ובתי ההשקעות לשנת 2020 נראה שכמעט כולם צופים את המשך המגמה החיובית גם השנה, זאת למרות רמת המחירים הגבוהה אך בצורה מתונה מאשר הורגלנו ב- 2019.

אין אלטרנטיבה

מי שחושש מתנודתיות השוק, יתקשה למצוא אלטרנטיבה ראויה להשקעותיו, ריבית בנק ישראל עומדת על 0.25% ללא צפי לשינויים בהמשך השנה כאשר בארה"ב הצפי הוא להורדות ריבית נוספות השנה.

מכאן, שפיקדונות וחסכונות בנקאיים בעתיד הקרוב יספקו מקלט רק עבור מי מאיתנו שאינו מעוניין לקחת חלק במשחק ומוכן לשמר את שווי נכסיו ברמות אינפלציה נמוכות צפויות.

תוכניות חיסכון בנקאיות לטווחים של 3-5 שנים יניבו בממוצע תשואה של 1% לשנה לפני מס.

אולי נדל"ן?

השקעות בנדל"ן מהוות את אחת האלטרנטיבות העיקריות להשקעות בשוק ההון, מי שנמנע מרכישת נכס באופן עצמאי תוך גיוס ההון והפחד מניהולו השוטף, יכול לפנות לאפיקי נדל"ן נוספים שאינם מושפעים ישירות משוק ההון ובעלי תנודתיות נמוכה כגון קרנות חוב ציבוריות כגון ארנו קפיטל.

צריך לזכור כי פנייה לסוג השקעה זאת בעלת נזילות נמוכה , מומלצת כאחוז נמוך מסך ההשקעות בתיק ולא כחלק המרכזי בו.

2019 מאחורינו

קשה לצפות ששנת 2020 תספק לנו תשואות דו ספרתיות כפי שהתאפיינו המדדים המניתיים ב-2019 ברמות המחירים הנוכחיות, אחת הסיבות לעליות שחווינו בשנה החולפת היא הירידות החדות בשווקים שהתרחשו בחודש דצמבר 2018, דבר שהוריד מעט את האוויר מהבועתיות הקיימת ויצר מרווח לתיקון ולהמשך העליות.

יש לציין שההתחזקות התקיימה למרות חששות מסוימים שהתעוררו בהינתן נתוני מאקרו חלשים יחסית בשלושת הרבעונים הראשונים שהעידו על היתכנות למיתון קרב ותנודתיות שנוצרה כתוצאה מגורמים גיאו-פוליטיים שחיזקו את חוסר היציבות בשוק, בעיקר בשל הקושי בהגעה להסכם סחר במשא ומתן בין ארה"ב לסין וחוסר יכולתה של בריטניה להגיע להסכמה בנושא הברקזיט.

במקביל לאלו, הגורם שבעיקר תמך בעליות שנת 2019 הוא המעבר למדיניות של הפחתת ריבית מצידו של הבנק המרכזי האמריקאי.

אופטימיות לקראת 2020

ניתן לומר באופטימיות זהירה, על פי הצהרות הצדדים בחודשים האחרונים כי יתכן ובקרוב יחתם הסכם ראשוני שיסמן את תחילת סיומו של משבר הסחר, זאת במקביל לניצחון מזהיר של המפלגה השמרנית בבריטניה שהפעם תגיש הצעתה להיפרדות מגוש האירו עם רוב משמעותי בפרלמנט.

בנוסף, לא נראה שכוונתם של הבנקים המרכזיים היא לשנות מדיניותם השנה וככל הנראה ריביות נמוכות ימשכו ללוות אותנו בתקופה הקרובה.

לסיכום, נראה כי ישנו רוב לאלו החוזים כי חוסר האלטרנטיבות הקיימות בשוק להשקעות מניבות ונזילות, צפי להמשך המדיניות המוניטרית המרחיבה ולאור נתוני מאקרו חיוביים מהחודשים האחרונים בכל הנוגע להמשך הצמיחה ונתוני תעסוקה חיוביים מתגברים על החשש משיאי המדדים ויוצרים צפייה לשנה שתתאפיין בעליות מתונות תוך צמצום התנודתיות.

חשוב לזכור, כי בכל הקשור להשקעות בשוק ההון על כל משקיע לבחון את תמהיל השקעתו ורמות החשיפה השונות בתיק השקעות בהתאם לאפיון צרכים מעמיק, השוק במרבית המקרים אינו סולח לאילו המנסים לתזמן שיאים ונקודות שפל, לכן מומלץ לבצע שינויים בליווי איש מקצוע בתחום.

מערכת אתר לירות

צוות מגובש בעל עשרות שנות ניסיון בתחום הפנסיה, ביטוח והשקעות שכל מטרתו היא להנגיש לציבור הרחב כמה שיותר מידע רלוונטי שיכול לסייע לו בהצלחת ניהול החיסכון שלו לפנסיה.

מוכנים לתיק השקעות מצוין?
קבלו מאתנו את ההצעה הטובה ביותר. נקודה
כתבנו לא מעט על תיק השקעות
השקעות אימפקט

השקעות אימפקט (Impact Investing) – תשואה עודפת בעלת ערך חברתי

השקעות אימפקט מאפשרות למשקיעים להשקיע את כספם בחברות בעלות ערך חברתי משמעותי הטמון במודל העסקי ובערכי החברה.
דוח שנתי אחרי פרישה

מגישים דוח שנתי אחרי הפרישה באופן עצמאי? לא בטוח שזה חכם עבורכם

לאחר הפרישה, רבים מהחוסכים מבקשים לצמצם את עלויות המחייה על מנת להנות מתקופת הפרישה, אך ייתכן שדווקא דוח שנתי מומלץ להכין יחד עם איש מקצוע.
תיק השקעות שלד בורסאי

שלד בורסאי : מה זה בדיוק ומדוע נחשב להשקעה מסוכנת מאוד?

במידה ואתם חובבי השקעה במניות או סתם שמעתם בשיחת חברים על הזדמנות להשקיע בשלד בורסאי ולא לגמרי מבינים מה זה כולל, ריכזנו עבורכם את כל מה שצריך לדעת בנושא.
TASE-UP זירת השקעות חדשה של הבורסה לניירות ערך

TASE UP : זירת השקעות חדשה מבית הבורסה לני"ע – אל תפספסו!

בין אם אתם חברות פרטיות או משקיעים פוטנציאלים, זירת ההשקעות החדשה Tase Up חייבת להיות בלקסיקון שלכם. ריכזנו עבורכם את כל מה שחשוב לדעת על הזירה החדשה מבית הבורסה לניירות ערך.
רפורמת מדדים בבורסה

מהי רפורמת המדדים בבורסה?

רפורמת המדדים יצאה לדרך בשנים האחרונות ושינה את פני המדדים בבורסה הישראלית, משקיעים רבים נלחצו מהמהלך אך לימים דווקא נפתחו אפשרויות השקעה מעניינות.
דוח שנתי והצהרת הון

דוח שנתי והצהרת הון – מתי ואיך צריך להגיש אותם?

דוח שנתי והצהרת הון מתייחסים לדיווח אקטיבי שיש לבצע מול מס הכנסה אחת לשנה, מעבר לדיווח על הכנסות, בעת הגשת הדוחות ניתן לבקש הקלות והחזרי מס בהתאם לזכאות
זה לא מכובד להעתיק
ניוזלטר
הרשמו לניוזלטר וקבלו את התשואות החודשיות ישירות למייל שלכם
בהתאם למדיניות הפרטיות ותקנון האתר
3 דקות, תיק השקעות מעולה
מעוניינים לפתוח תיק השקעות? מצוין! תנו לנו רק לוודא שתקבלו את התנאים הטובים ביותר, הן בעלויות הבנק, דמי ניהול, ושאר ההוצאות הכרוכות בתיק השקעות
בהתאם למדיניות הפרטיות ותקנון האתר