לירות המגזין 2019
הרשמו לניוזלטר המשובח שלנו
אלפי קוראים כבר הצליחו לחסוך הון בזכותו
אנחנו מבטיחים לא להעביר את המייל שלכם לאף אחד בהתאם למדיניות הפרטיות שלנו.
הרשמה לניוזלטר
דואגים מהתשואות של 2018?

שתפו את הכתבה:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

איך מתמודדים עם התחושות של 2018?

כיצד ניתן לזקק את המוצרים אשר הפסידו ב 2018 ואילו אפיקי השקעה מקבילים דווקא השיגו תשואה חיובית גבוהה? כיצד לחסוך בעלויות מס ודמי ניהול?

כבר שנים שאנו רגילים לקבל דוחות שנתיים ממנהלי תיקי ההשקעות , פוליסות החיסכון , קרנות הפנסיה , ביטוחי המנהלים , קופות גמל וקרנות השתלמות שמציגים תשואה חיובית.

הזיכרון המר שלנו מ-2008 הולך ודועך עם כל דוח שמגיע, ואותם כיווצים בקיבה אשר הרגשנו במהלך חודשי 2008 נראה שנעלמו ולא יחזרו. אם כך, אז מה עושים עם הדוחות של 2018 ?

מה החיסרון של מסלול כללי בשנת 2018?

נכון, 2018 עוד לא נגמרה אך לא נראה כי הימים האחרונים יגרמו למהפך ולתשואות משמחות כמו ב2017.

חשוב לזכור כי המסלולים הכללים של בתי ההשקעות בכל המוצרים המוכרים בעולם הפנסיוני הם אכן חלון ראווה לאיכות הניהול של בית ההשקעות ושם ניתן לראות את מדיניות ההשקעה וסטיית התקן.

אך דווקא קופות אלו שמקבלות יחס מועדף בשל החשיבות שלהן עלולות להיות הקופות אשר יבצעו בהם שינויים מיותרים ולכן המשקיעים עלולים לחוות רכבת הרים בין חודש לחודש לטובת שינויים בשל תנודתיות השווקים.

מורידים חשיפה למניות ועדיין מגדילים את הסיכון בתיק?

אנחנו מתחילים הליך של עליית ריבית ולכן אג"ח ממשלתי עלול לאבד כל יתרון יחסי שהיה לו בשנים האחרונות.

כלומר אם משקיע מגביל את בית ההשקעות בחשיפה למניות של עד 10% למניות , אזי שאר הכספים ינהלו באג"חים. חשוב לזכור שאג"ח קונצרני נחשב מכשיר ספקולטיבי לא פחות ממניה ולכן אם המשקיע ביקש השקעה סולידית, אג"ח קונצרני אינו בתמונה ובתיק נמצא אג"ח ממשלתי, אשר דינו בעליית ריבית אינו חיובי.

תיק השקעות בבנק אל מול תיק מנוהל של בית השקעות

מי מהמשקיעים שנמצא בתיקי השקעות בבנקים, עליו לבצע שיחה צפופה עם מנהל ההשקעות שלו, לבצע ניתוח מעמיק של התיק ולהבין את פילוח ההשקעות.

יתרון גדול יותר שקיים לתיקים מנוהלים ע"י בתי השקעות גדולים הוא ההנפקות ,שכן בתיקי השקעות מנוהלים קיימת האופציה לרכוש ני"ע בהנפקה והיתרון הזה יהיה מהותי על פני תיקי השקעות מיועצים בבנקים.

תיקון 190, אפשרות נהדרת אבל לא לכל אחד

אופציה נוספת היא תיקון 190 אשר מנוהל במתווה של קופות הגמל הקיימות ובכך מאפשר גמישות בהגבלה של החשיפה למניות על ידי המשקיע, אזי מנהלי ההשקעות יכולים לנתב את הכספים הנוספים לטובת השקעות לא סחירות כמו הלוואות אשראי, שותפויות, נדל"ן ולייצר פיזור סיכונים רחב, משמעותי ושלא כל ההשקעה כרוכה בקורלציה אל שוק ההון.

מי מהמשקיעים שאינו מתאים לטובת תיקון 190 בשל תנאי הסף שהינם מעל גיל 60 ובקבלת פנסיה מיגיעה אישית בלבד, מעל הקצבה המזערית יכול לפנות לטובת השקעה בפוליסות החיסכון השונות שעובדת במתודולוגיות השקעה דומה ללא עלויות קנייה ומכירה, ללא אירוע מס בעת שינוי באשר הוא עד לרגע פדיון מלא, השקעה בנכסים לא סחירים ויתרון דחיית המס.

לירות המגזין 2019
כתוב את הכותרת כאן

איך מתכננים נכון את 2019?

כאשר ניגשים לבחון את תיק הנכסים לטובת 2019 על המשקיעים לקחת בחשבון חשיפה אופטימלית למניות, ככל שניתן בהתאמה לרצון המשקיע.

חשוב להבין שלפעמים החשיפה הרצויה לא עולה בקנה אחד עם הרצון והיכולת המנטלית של המשקיע להתמודד עם תנודות ולכן חשוב לחבר בין שני הפרמטרים. נקודה שניה תהיה מסלולי קופות הגמל, קרנות ההשתלמות, ביטוחי המנהלים וקרנות הפנסיה, בדיקה לטובת טווח ההשקעה, שימוש הכספים, עליות וסטיות תקן.

לאחר בדיקה של תיק הנכסים, חשוב לבדוק כי אכן התיק מפוזר באופן מבוקר. בשום פנים ואופן שלא לשים את כל הביצים בסל אחד! בשוק תנודתי חשיבות פיזור הסיכונים חשובה עד מאוד, ולכן דאגו שאכן ההשקעות מפוזרות, כמו כן נסו לחזק את התיק בהשקעה של נכסים לא סחירים דרך מוצרים מובנים או דרך השקעה ישירה בהשקעות אלטרנטיביות למיניהן.

אם יש ספק לטובת תיק ההשקעות, זה הזמן לבקש ניתוח מעמיק ממומחי לירות פיננסים שיבחנו את התיק הקיים ויחזקו אותו לטובת השנה הקרובה .

שתבוא עלינו שנת 2019 מחייכת יותר ורגועה ככל שאפשר.

אפשר לעזור לכם להרוויח יותר?

לא עוברים שוב הפסד בשוק ההון , יש פתרון מצויין!
אין גיבורים בשוק ההון, נעזרים באנשי מקצוע ומרווחים בחכמה

אני מאשר שקראתי והסכמתי לתנאי השימוש באתר ומדיניות הפרטיות.

אולי יעניין אותך לקרוא:

Don`t copy text!
Asset 2
הרשמה לניוזלטר
מצטרפים לניוזלטר שלנו ונהנים מהטבות והצעות בלעדיות
זמן מוגבל
חינם לזמן מוגבל בלבד!
חוברת תכנון פיננסי 2020
תכנון פיננסי אישי ומנצח במתנה!

ההטבה המבוקשת ביותר שלנו ממשיכה גם לשנת 2020 ואתם המרוויחים הגדולים. מהרו להזמין חוברת תכנון פיננסי אישי לפני שההטבה תגמר.

זמן מוגבל
חינם לזמן מוגבל בלבד!
חוברת תכנון פיננסי 2020
תכנון פיננסי אישי ומנצח במתנה!

ההטבה המבוקשת ביותר שלנו ממשיכה גם לשנת 2020 ואתם המרוויחים הגדולים. מהרו להזמין חוברת תכנון פיננסי אישי לפני שההטבה תגמר.