10215

קוראים כבר נרשמו

אנחנו מבטיחים לא להציק או לחפור

הישארו מעודכנים בנוגע לחיסכון הפיננסי שלכם...

אנחנו מבטיחים לא להציק או לחפור

10215

קוראים כבר נרשמו

אנחנו מבטיחים לא להציק או לחפור

הישארו מעודכנים בנוגע לחיסכון הפיננסי שלכם...

אנחנו מבטיחים לא להציק או לחפור

עושים סדר בביטוחים. ובחינם.

ניתוח תיק ביטוח באמצעות סימולטור ביטוח בין דורי מתקדם. בלעדי למגזין לירות

ירידות בשוק

זמן קריאה: 4 דקות

השוק בירידה? כך תוכלו להציל את ההשקעה שלכם!

לאחר שנת 2017 שהייתה מצויינת למסחר בשוק ההון והחזירה תשואה גבוהה למרבית המשקיעים שלהם, שנת 2018 נפתחה בירידות שערים בבורסה ופגעה כמעט בכולנו. הירידה החדה הזאת בשוק בהחלט הכניסה את המשקיעים לפרופורציה והבנה שהשוק לא יעלה לנצח וחשוב ללמוד כיצד נכון להתנהג גם בירידות.

שתפו את הכתבה:

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on email
Share on telegram

מי מאיתנו שמנהל כספים בשוק ההון אוהב לראות את השוק בירידות, התשובה היא כנראה אף לא אחד.

כולנו נכנסים לתוך השקעה מתוך הבנה בסיסית של שהכסף שעבדנו עבורו כל כך קשה צריך לעבוד עבורנו וכי הריבית האפסית שהבנק מספק לנו כיום אינה עולה בקנה אחד עם השקעה אטרקטיבית.

אבל מה קורה כאשר הגרף שאנחנו רגילים לראות עולה מתחיל לרדת, הכותרות בעיתונים הופכות למטרידות ולא ממש נותנות מנוח..

קודם כל משקיע צריך להסתכל על התמונה בצורה שקולה ורגועה , לשים בצד את הלחץ וחוסר הנעימות  ולחשוב מה התרחיש הגרוע ביותר  להשקעה, הרי אין הבטחות אבל גם אין רווח בלי סיכון. ומה רמת הסיכון שהוא מוכן לקחת והאם תיק הנכסים אכן תואם לתשובתו.

ברגע שמסתכלים על תמונת המצב , חשוב להבין מה הוביל להחלטה , בחירת המוצר, טווח ההשקעה והאם היה שינוי מהותי בחיים הפרטיים או בתיק הנכסים או מנהל ההשקעות שעלולים לגרום לנו לבצע שינוי בתיק.

לירות המגזין 2019

הקופות שלכם לא במקום הראשון בגרף? אתם בוודאי מפסידים כסף!

אדישות פיננסים יכולה לגרור הפסד אלטרנטיבי גבוה.

לא מומלץ לבצע שינוי מלחץ בין אם הוא חיצוני פנימי

בדיוק בנקודות אלו נמדד איש המקצוע עימו אתה עובד, האם הוא זמין ? האם הוא מכיר את התיק שלך? את הצרכים האישיים שלך וכאשר אתה משוחח איתו אתה אכן מרגיש שיש אחיזה במציאות בין הנתונים שהוא מפרט לך , גם אם זה במונחים מקצועיים לבין בירור הצרכים שבוצעו בתחילת הפעילות ? אם התשובה היא כן, סביר להניח שאתה בידיים טובות – כמובן תמיד יהיה נכון לקבל חוות דעת נוספת.

שוק תנודתי זה בדיוק הזמן לבחון את המתכנן הפיננסי שלך , את היכולת שלו לקבל החלטות וכמובן להסביר אותן  , והכי חשוב בשוק יורד להיאבק במחסום הפסיכולוגי של המשקיע לברוח , כדי שאם ברחת ב2008 ו2009 לא פיצתה אותך , הפעם הוא לא ייתן לזה לקרות!

קיימת נטייה בשוק תנודתי ובעיקר בשוק יורד , לטמון את הראש בחול ולהמתין שהסופה תחלוף , לא תמיד לא לבצע שינוי זאת הבחירה הנכונה.

רבים נוטים לחשוב שבעת שינוי אתה בפועל מממש הפסד, פה קיימת טעות , במידה ומשקיע בוחר לבצע שינוי בתיק הנכסים שלו בין אם מדובר בתיק השקעות לטובת מנהל השקעות אחר , פידיון לטובת פוליסת חיסכון או כל מוצר , בהנחה שהכסף חוזר חזרה למעגל שוק ההון לא מתקיים מימוש הפסד והנתון הזה הוא קריטי להבנה של ניהול תיק נכסים ומבטל את החשש לבצע שינויים גם כאשר לא מרגישים בנוח בכיסא אל מול המסכים האדומים.

רבים מהמשקיעים נוטים לחשוב שמה שירד הרבה , יעלה הרבה חזרה – לא תמיד זה נכון יש מניות שלא מצליחות להתרומם ולפעמים צריך לדעת לשחרר השקעה בנייר ערך לא טוב ולבחור נייר ערך חדש שינסה למזער את הנזק של קודמו. – לכן אם נשארת באותה רמת חשיפה למניות והתקיימה החלפה בין מנהל השקעות אחד למשנהו – לא צריך לחשוש , תיק הנכסים נשאר זהה מבחינת רמת החשיפה, כלומר יש לו סיכוי זהה להצלחה , אך בחירת מנהל ההשקעות החדש יכולה להיטיב עם המשקיע בהנחה שקיים היגיון בריא לטובת השינוי.

תיק נכסים יציב , יכול לאפשר לבעלים שלו לבצע שינויים ללא אירועי מס , אם בעת בניית התיק השתמשו במוצרים כמו תיקון 190 או פוליסות חיסכון תחת קורת גג אחת ( כמו הכשרה בסט איוונסט) , כמובן שכל עולם קופות הגמל וקרנות ההשתלמות הינו עולם ניודים ללא אירוע מס.

חשוב לבדוק כיצד תיק ההשקעות שלך בנוי , האם אתה מתאים לתיקון 190 ואכן מבצעים שימוש בהטבות שהוא טומן בחובו, האם אתה מתאים ל125 ונהנה מפטור ממס רווחי הון כפי שאתה זכאי ? היכן החשיפה למניות נמצאת במוצרים פטורים ממס רווחי הון או במוצרים עליהם חל מס רווחי הון. במידה ואינך משתמש בכל הטבות המס שאתה זכאי להן בתיק הנכסים שלך , חשוב להבין את המשמעות ולבצע את השינויים בהתאם.

מכאן, תיק נכסים זקוק לבדיקה אחת לשנה , בעת משבר נכון יהיה לשמוע דעה של אנשי מקצוע, לשקול אל מול תיק הנכסים הקיים ולפעמים לדעת לבצע שינוי גם אם לא נעים לראות שוק יורד.

לירות המגזין 2019

הקופות שלכם לא במקום הראשון בגרף? אתם בוודאי מפסידים כסף!

אדישות פיננסים יכולה לגרור הפסד אלטרנטיבי גבוה.

השנה , משקיעים של 2018 זכו , השעון המעורר התחיל בתחילת השנה, , אין סיבה שלא נצליח להמשיך וליהנות מהפירות של שוק ההון , אבל חשוב לבצע בדיקה של תיק הנכסים הקיים ולוודא שהוא עדיין מתאים לצרכי השוק המשתנים.

 

אולי יעניין אותך לקרוא:

הקופות שלכם לא במקום הראשון בגרף? אתם בוודאי מפסידים כסף!

אדישות פיננסים יכולה לגרור הפסד אלטרנטיבי גבוה.

All articles loaded
No more articles to load

תכנון פיננסי במתנה!

הזמן עוד היום חוברת תכנון פיננסי מפורטת ויסודית בחינם וללא התחייבות.

All articles loaded
No more articles to load

לא חייבים לצאת לפרישה לבד.

לירות המגזין מעניק תכנון פרישה במתנה לקהל הקוראים שלו

יועץ-פנסיוני-או-סוכן-ביטוח
  • חיסכון פנסיוני ·

יועץ פנסיוני או סוכן ביטוח? אחת ולתמיד! במי תבחרו לנהל את כספכם?

שנים אוחזים בטלית, זה אומר שלי וזה אומר שלי.. כולנו מכירים את המשפט הזה אך מה אם אתם הטלית והאוחזים הם יועצים פנסיונים וסוכני הביטוח? איך נשאבנו למלחמה בניהם ועד כמה רחוק הם ילכו על מנת להשיג אותנו? הגיע הזמן לחשוף פרטים חשובים בנוגע ליועצים הפנסיונים וסוכני הביטוח על מנת להקנות לכם הקוראים את הכלים להחליט מי נכון יותר לנהל את הכסף שלכם.
All articles loaded
No more articles to load

ההטבה הנבחרת של מגזין לירות ל-2018!

תכנון פיננסי מקיף. במתנה.​

חוברת תכנון פיננסי מקיפה ויסודית הכוללת מידע אודות כספכם, המלצות לשיפור ותשקיפים עתידיים. 

ההטבה הכי פופולארית של לירות המגזין. מהרו והזמינו!

דילוג לתוכן