עבודה מהבית – האם זה באמת מתאים לכם?

כמעט כל אחד מאיתנו חלם לפחות פעם אחת בחיים לקחת את המחשב שלו ולטוס ליעד האוהב עליו ולעבוד. בין אם זה בית קפה בפריז או על חוף הים בברזיל, התענוג הזה שמור אך ורק לפרילנסרים אשר עובדים מהבית. אז לפני שאתם רצים לקנות כרטיס טיסה ואוספים את המחשב, רצינו שתכירו קצת מה זה באמת אומר לעבוד מהבית והאם זה בכלל בשבילכם?
שתף בפייסבוק
שלח בוואטסאפ
העבר במייל
הדפס

זמן קריאה: 3 דקות

רבים מאתנו היו רוצים לעבוד מהבית, אך למרבה הצער, סגנון חיים שכזה אינו מתאים לכולם. יש מספר גורמים שעלינו לשקול לפני שאנו טורקים את הדלת מאחורי מקום העבודה המסודר שלנו, ומחליטים לצאת להרפתקה לא-נודעת כמו עבודה מהבית.

אז מי בדרך כלל בוחר לעבוד מהבית?

ישנם רבים המוקסמים מהאפשרויות שמקנה להם עבודה מהבית. הורים למשל, יכולים להרוויח מאוד מהשעות הגמישות ומהאפשרות להיות זמינים לילדיהם בכל שעה משעות היממה. סטודנטים ישמחו לפרנסה שלא תמנע מהם להגיע לשיעורים בזמן, וגם אנשים רבים שעובדים ב"עבודה רגילה" מהרהרים באפשרות להרוויח קצת כסף מהצד, בלי הלחץ והטרטור של עבודה בשני המקומות.

יש אנשים רבים שלא אוהבים לקבל הוראות מבוס שיושב להם על הראש, או לציית לקוד לבוש ולפוליטיקה משרדית מתישה… עצמאות וחופש פעולה הם שני דברים שיכולים למשוך אותם לכיוון של עבודה מהבית.

פרט לכך, עבודה מהבית מקנה יתרון גדול מאוד למי שמהרהר באפשרות של הגירה לארץ אחרת – כל עוד העבודה מתבצעת כמו שצריך, יש לכם פרנסה מכל נקודה על כדור הארץ, ובכל מקום שלא תהיו בו (בתנאי שיש לכם חיבור זמין לאינטרנט כמובן).

אבל, לא הכל ורוד בעבודה מהבית. סבלנות, משמעת עצמית, פינת עבודה מסודרת… אלו רק כמה מהפרטים שעליכם לדאוג להם ולתרגל אותם, לפני שתוכלו להיות בטוחים שעבודה מהבית מהווה בשבילכם מקור פרנסה יציב ואמין.

אז האם יש בכם את זה?

בעבודה רגילה זה קל – יש בוס, יש שעון נוכחות, יש הפסקות צהריים ויש יעדים מוגדרים. לא כך בעבודה מהבית. עליכם להיות הבוסים המעצבנים והמציקים של עצמכם – להעיר את עצמכם, לגרור את עצמכם לעבודה, לגעור בעצמכם על כך שמתקרב הדד-ליין ועוד לא הספקתם חצי ממה שתכננתם, ואם הלקוחות לא מרוצים, הפרויקט מתעכב, והכל באופן חללי מתפקשש – להאשים רק את עצמכם.

רמה כזו של משמעת עצמית, ויכולת לקיחת אחריות אישית, היא משהו שרבים אינם מסוגלים (ואינם רוצים) לקחת על עצמם. האם אתם מסוגלים לכך? רק אתם יודעים את התשובה.

עוד תכונה מרכזית אצל העובדים מהבית היא סבלנות. לפעמים צריך לדעת לחכות להזמנה המתאימה, ולא לקחת כל פרויקט מפוקפק שנקרה בדרככם. עומס יתר של פרויקטים ועבודות עלול להתיש אתכם, ולמנוע מכם לעמוד בזמנים שהוקצבו לכם. איחורים בהגשות הן עניין רציני, אשר משאיר רושם חזק את המעסיקים או הלקוחות שלכם… עדיף לקחת עבודה רק כאשר אתם בטוחים שתוכלו להגיש אותה בזמן.

חשוב מאוד שתבררו פרטים על המעסיקים או הלקוחות שלכם. כאשר נמצאים פיזית במשרדי חברה כלשהי, ניתן לחוש את האווירה ולהתייעץ עם עובדים אחרים במקום – האם מדובר במקום עבודה מסודר ואמין? האם המעסיקים ישרים ומשלמים את המשכורות בזמן ולפי ההסכם? ניתן גם להתעמת עם המנהלים במידה וצצים אי-סדרים כלשהם. כאשר המעסיק או הלקוח הוא אדם שמעולם לא נפגשתם איתו (ולא תיפגשו…), העניינים יכולים להסתבך – להשקיע שעות רבות בלי לקבל תמורה זה לא כיף בכלל. ודאו בכל צורה שאתם לא עובדים עם מקורות מפוקפקים.

מה דעתכם?

מי אנחנו?

אתר לירות המגזין הוקם במטרה לספר לקוראים שלו נקודת מבט אובייקטיבית על ניהול כספם בשוק ההון. רובנו לא בקיאים במונחים, בחובות ובזכויות שלנו ולכן אנו ממליצים בחום לא להיות ביישנים, לקרוא, ללמוד, לשאול ולהגיב.

הרשמו לניוזלטר שלנו

39,175

קוראים כבר נרשמו

אנחנו מבטיחים שלא להציק או לחפור

שיוך כספים ל פנסיה

שיוך כספכם לפנסיה – האם אתם בטוחים שכספכם יחכה לכם לעת זקנה?

כעובד שכיר לרוב מה שחשוב לנו זה לוודא ששילמנו לנו על השעות הנוספות, ימי מחלה ושאר בונוסים בתלוש המשכורת. אך האם כל מה שרשום בתלוש המשכורת נכון? האם סכום הפנסיה וההשתלמות שמצויינים בתלוש אכן מופקדים על פי חוק? אתם תתפלאו לגלות כמה כספים לא הופקדו השנה לעובדים שכירים במשק

5 חברות שאתם חייבים בתיק הנכסים שלכם

אלטשולר שחם

הכשרה חברה לביטוח

אקסלנס נשואה

אקסלנס נשואה

ילין לפידות

הראל

בדיקת כפל ביטוח במתנה

הטבה לקהל הקוראים שלנו

תכנון פיננסי בחינם.

אנו שמחים להעניק לכם חוברת ניתוח תיק אישית המכילה את כל המידע אודות תיק הנכסים אשר ברשותכם. 

דילוג לתוכן