זהו השילוב הנכון של שוק ההון ושוק הנדל"ן בתוספת הטבת מס

הויכוח העתיק ביותר בקרב המשקיעים מתייחס לשוק ההון ושוק הנדל"ן. איזה מהם הוא העדיף לטווח הארוך ולטווח הקצר. פוליסת החיסכון החדשה מציאה פתרון אלגנטי לויכוח.
פוליסת חיסכון - שילוב של שוק ההון ונדלן
שתף בפייסבוק
שלח בוואטסאפ
העבר במייל
הדפס

זמן קריאה: 4 דקות

פוליסות חיסכון הפכו בשנים האחרונות למוצר מבוקש , עדכני ומרענן.

לאחר שנים שידענו מוצרים שמרנים של שוק ההון כמו תיקים מנוהלים ומיועצים, קרנות גידור, אופציות וניהול עצמאי, מתחת לאף של כולנו חברות הביטוח בנו מוצר ניהול השקעות ונכסים בלתי סחירים משתלבים יחד. ייתכן שזה המענה לשאלת מיליון הדולר שוק ההון או נדל"ן?

אז איך פוליסת החיסכון עובדת?

פוליסת החיסכון מקורה בכספים נזילים , חסכונות בבנק או ני"ע אשר מאסנו בניהול הרגיל. לכל פוליסות החיסכון יש מספר רחב של מסלולים וניתן לשלב בין מסלול למסלול וליצור את התמהיל הנכון עבור סך תיק הנכסים שלכם. בפוליסה מרכיבים כמו אג"ח למיניהם, מניות בארץ ובחו"ל ונכסים בלתי סחירים המחולקים ל5 קטגוריות מרכזיות : 1) נדל"ן מניב בארץ ובחו"ל 2) הלוואות אשראי 3) השקעה בתשתיות שונות 4) השקעות בקרנות גידור 5) השקעה ישירה בפרויקטים וחברות לא סחירות. כל הנכסים הבלתי סחירים נמצאים בקורלציה מזערית אל שוק ההון ולרב מהווים כרית בטחון בתקופות בהן שוק ההון גועש ותנודתי. פוליסת החיסכון המכילה את אחוז הנכסים הבלתי סחירים הינה הראל והיא אכן חלוצת הדרך בנושא.

יתרונות פוליסת החיסכון

בנוסף ליתרון המובהק בפיזור הסיכונים בפוליסת החיסכון קיימים יתרונות נוספים כמו עלויות נמוכות, אין דמי משמרת או עלות קנייה ומכירה, ניתן לבצע שינוי מסלול וחשיפה למניות ללא אירוע מס ובכך ליהנות מיתרון עצום של אפקט דחיית מס היושב במקורו על חוק ריבית דה ריבית.

מתקרב לגיל 60 ובעל תיק השקעות? הגיע הזמן להוזיל עלויות בכ-30%

הצטרפו ל- 2,593 אנשים אשר ביצעו רענון בתיק הנכסים שלהם בהתאם לתנאי השוק הנוכחים ונהנים מתשואות עודפות, חיסכון במס והוזלה משמעותית בעלויות.!

אם כל היתרונות האלו אינם מספיקים אז קיים גם יתרון התחרותיות , כיום לא ניתן לחשוף תשואה של תיקי השקעות מיועצים או מנוהלים ולכן על מנת לקבל החלטה באיזה מנהל השקעות לבחור בזמן אמת עלינו להסתמך על תחושת בטן, המלצה של מכר או מתכנן פיננסי ולבדוק את יעילות בית ההשקעות במוצרים אחרים ולקוות שהוא מראה את אותה הצלחה גם בתיקי ההשקעות שלו, לרב לקוחות יהיו מופתעים לגלות כי מי שטוב בניהול קרנות השתלמות לא בהכרח טוב בניהול תיקי השקעות. פוליסות החיסכון לעומת זאת חשופות בצריח והתשואות שלהן מוצגות ברמה שנתית , חודשית ויומית בכל כלי התקשורת ולכן לפני שאנחנו בוחרים באיזה פוליסת חיסכון לנהל את כספנו אנו יכולים לבצע בדיקה מעמיקה, לבדוק נתוני עבר, מדד שארפ, גודל הפוליסה, אחוז נכסים בלתי סחירים ואת מנהל ההשקעות בפרט. עבודת מחקר לפני קבלת החלטה יכולה להועיל ולקדם את הבחירה שלנו בצורה משמעותית, חשוב לזכור כי כאשר אנו מחפשים ניהול בשוק הון מדובר על טווח ארוך ולכן חשוב לבדוק את כל הנתונים לפני שקופצים למים. למזלנו קיימות פוליסות חיסכון רבות וניתן לבצע החלטה מושכלת בהתאם לשאר תיק הנכסים שלנו, חשוב להתייעץ עם איש מקצוע שמכיר את כל הנתונים ובכך הסבירות להצלחה תגדל אף יותר.

אז מי מנהלי ההשקעות שפוליסות החיסכון שלהם מובילות את המשק?

זאת לא תהיה הפתעה גדולה כאשר תגלו את ילין לפידות ואלטשולר שחם מובילים את הטבלה, למגרש הזה מצטרפות גם הראל והפניקס שמציגות ביצועי עבר מרשימים ביותר. לכל אחת מהפוליסות יש יתרונות שונים, אלטשולר שחם וילין לפידות מנהלים את פוליסת החיסכון שלהם דרך הכשרה חברה לביטוח ובכך לקוחות הבוחרים לנהל את כספים תחת בסט אינווסט של הכשרה ויכולים לחלק את כספם בין אלטשולר שחם וילין לפידות ואף לקבל החלטה להוסיף את מיטב דש או פסגות כמנהל שלישי לטובת פיזור סיכונים, כל מעבר בין חמשת מנהלי ההשקעות בהכשרה אינו מהווה אירוע מס! זהו יתרון גדול, חשיבה קדימה וניהול סיכונים מתוחכם.

בגזרת הנכסים הבלתי סחירים הראל והפניקס מציגות יכולת גבוהה ויתרון, במקביל מצליחות להציג נתונים גבוהים לאורך השנים עם סטיות תקן נמוכות מאוד.

ואם כל זה לא מספיק, אז לכל הגמלאים שנולדו לפני 1948 יש יתרון מס נוסף, בו הם זכאים לפטור מלא ממס רווחי הון של 16,700 ₪ כל שנה ומתחדש. הפקודה 125 ד קיימת כבר שנים רבות אך אזרחים רבים אינם מודעים לקיומה ועל הדרכים לנצל אותה. מתכנן פיננסי מקצועי חייב ליידע על היתרון ולהזכיר לבצע כל שנה מכירה רעיונית על מנת לקבל את ההחזר ממס הכנסה, לא לשכוח! אם לא ביצעת מכירה רעיונית, לא תוכל לדרוש את ההחזר על אותה שנת מס ואותה שנה בעצם נחשבת כחוב אבוד. אז כדי לא לפספס , כבר בשלב זה קבעו פגישה עם איש מקצוע שיבחן את התיק ואת ניצול הטבות המס שעומדות לרשותכם.

אז איך פוליסת החיסכון שהייתה מתחת לאף שלנו כל הזמן הזה לא נסגרה, כי לפעמים משרד האוצר מאשר מתנות, לנו כמשקיעים יש את זכות הבחירה האם לממש אותן או לטמון את ראשנו בחול.

יתרונות גדולים, ביצועים מרשימים ויכולת פיזור רחבה ביותר. פוליסת חיסכון היא בהחלט מוצר שיכול להסב למשקיעים השונים שקט נפשי וכלכלי.

מה דעתכם?

מי אנחנו?

אתר לירות המגזין הוקם במטרה לספר לקוראים שלו נקודת מבט אובייקטיבית על ניהול כספם בשוק ההון. רובנו לא בקיאים במונחים, בחובות ובזכויות שלנו ולכן אנו ממליצים בחום לא להיות ביישנים, לקרוא, ללמוד, לשאול ולהגיב.

הרשמו לניוזלטר שלנו

39,175

קוראים כבר נרשמו

אנחנו מבטיחים שלא להציק או לחפור

מרגיש שהסוכן שלך לא זמין יותר עבורך?

מרגיש שהסוכן שלך לא זמין יותר עבורך ? אתה לא לבד

חתמתם עם מתכנן פיננסי או סוכן ביטוח לאחרונה והיום מרגישים שאתם רודפים אחריו בשביל שירות? מתנהלים אך ורק מול הרפרנטית כל הזמן? אף אחד מאיתנו לא אוהב להיות לקוח שנלחם בעבור השירות שמגיע לו. אתם לא לבד, לצערנו מרבית הלקוחות לא מקבלים את השירות שמגיע להם. קראו מהם הסימנים המעידים שהסוכן שלכם כבר לא מתייחס אליכם ושמומלץ לכם לעבור סוכן.

5 חברות שאתם חייבים בתיק הנכסים שלכם

אלטשולר שחם

הכשרה חברה לביטוח

אקסלנס נשואה

אקסלנס נשואה

ילין לפידות

הראל

בדיקת כפל ביטוח במתנה

הטבה לקהל הקוראים שלנו

תכנון פיננסי בחינם.

אנו שמחים להעניק לכם חוברת ניתוח תיק אישית המכילה את כל המידע אודות תיק הנכסים אשר ברשותכם. 

דילוג לתוכן