עדכון אמצעי הפקדה לקופת גמל להשקעה

יש לכם קופת גמל להשקעה אליה אתם מפקידים מדי חודש וצריכים לשנות אמצעי תשלום? אין בעיה, כתבנו עבורכם מדריך כיצד לעדכן אמצעי הפקדה.
מרכזים את כל הקופות
אוספים את כל פרטי הגמל להשקעה שברשותכם.
#1
פנייה ראשונית לגופים
מבקשים טפסי הפקדה רלוונטים
#2
עדכון ובקרה
מבצעים הפקדה חדשה ומוודאים שבוצעה כהלכה
#3

תהליך עדכון אמצעי הפקדה לקופת גמל להשקעה

קופת גמל להשקעה, הינה מוצר פיננסי חדש יחסית בשוק, המעורר סקרנות רבה בקרב אנשים רבים ולא בכדי, שכן קופה זו נהנית מיתרונות של כל קופת גמל אחרת, לצד האפשרות למשוך ממנה כספים ללא הגבלה – מה שהופך אותה לדי ייחודית בשוק הגופים המנהלים. המחזיקים בקופת גמל להשקעה יזכו למעשה בחיסכון זמין שיוכלו לגשת אליו מתי שירצו, וגם מביטחון כלכלי, שכן הכספים בקופה בהחלט יוכלו לשמש אתכם גם בעת הפרישה לגמלאות.

ידע זה כוח – כמה מילים על קופת גמל להשקעה

קופת גמל להשקעה הינה מכשיר חיסכון לטווח בינוני – ארוך, כאשר מנהלי ההשקעות ישקיעו את כספי החוסך בשוק ההון, כמובן במסלול השקעה על פי הבחירה שלכם. כדאי לדעת כי הייעוד העיקרי של גמל להשקעה הוא לחסוך תוך כדי שמירה על ערכו של הכסף שלכם, וכי קופת הגמל להשקעה מוגבלת בסכום הכסף השנתי שתוכלו להפקיד אליה. כפי שציינו, יתרון גדול של כלי פיננסי זה, הוא שהיא מהווה השקעה נזילה, זאת אומרת שתוכלו למשוך מקופת הגמל להשקעה כל סכום כסף שתרצו, בכל זמן שהוא, ללא קנסות, ותחויבו רק בתשלום מס.

למי מתאימה קופת הגמל להשקעה?

גמל להשקעה מתאימה לכל חוסך, והיא מתאימה במיוחד למשפחות עם ילדים, שכן קיימת אפשרות לפתוח קופת גמל להשקעה עבור כל ילד. כמו כן, אם אתם מעוניינים להגדיל את החיסכון הפנסיוני שלכם, אם אין לכם סכומים גדולים לחיסכון או אם נזילות הכסף חשובה לכם – קופת הגמל להשקעה היא הפתרון המושלם עבורכם. מלבד זאת, קופת הגמל להשקעה נהנית מיתרונות נוספים כמו גמישות בהפקדת הכספים, חיוב בתשלום מס רווחי הון בזמן המשיכה בלבד, וכן מהלוואה בתנאי ריבית נוחים.

טופס עדכון אמצעי הפקדה לקופת גמל להשקעה

אז מתחילים?

אז לאחר שצברתם קצת ידע על מדוע אתם בכלל מפקידים את הכסף שלכם בקופת גמל להשקעה, ומדוע זו בחירה כל כך טובה – במידה ואתם מעוניינים לעדכן את אמצעי ההפקדה שלכם לקופה, הגעתם למקום הנכון. הכנו עבורכם באתר לירות מדריך מפורט לביצוע התהליך, כך שתוכלו לבצע שלב אחר שלב בצורה פשוטה ויעילה.

התהליך אינו דורש הרבה – פנו לכם מעט זמן לשיחות טלפון והכינו לכם כוס קפה טובה. הצטיידו במחברת ועט, או באקסל ומחשב – לאלו מכם הטכנולוגיים. מלבד זאת שימו בהישג ידכם אמצעי תשלום חדש, וכל מה שנשאר הוא לנשום עמוק, ו… לחייך, שהרי אתם סך הכל מעדכנים את אמצעי ההפקדה בקופה בעלת פוטנציאל תשואה די מרשים שתהנה מהצלחה לאורך שנים.

צעד אחר צעד, עד שכספכם יהיה מופקד בקופת גמל להשקעה בעזרת האמצעי המעודכן

סדר לפני הכל – ריכוז הנתונים

ראשית כל, בדקו היכן מנוהלת כרגע קופת הגמל להשקעה שלכם, כפי שציינו לעיל, ידע זה כוח ולכן כדאי תמיד להיות מודעים היכן מופקד הכסף שלכם ובאילו תנאים, ללא קשר לתהליך אותו אתם מבצעים כעת. לאחר מכן, וודאו שיש ברשותכם את אמצעי התשלום הנוכחי לצורך זיהוי, כלומר על מנת שיוכלו לזהות שאתם אכן בעלי קופת הגמל להשקעה. כמו כן, תידרשו לבחור אמצעי תשלום חדש להעביר בעזרתו כסף לקופת הגמל להשקעה – אמצעי זה יכול להיות כרטיס אשראי, שיקים חודשיים או הוראת קבע. אנחנו באתר לירות מוכנים לכל תרחיש, ולכן לכל אמצעי תשלום שתבחרו בו – הכנו לכם מדריך מפורט:

עדכון כרטיס אשראי כאמצעי הפקדה

 1. ראשית, בצעו פניה, כמובן מנומסת לגוף המנהל את קופת הגמל להשקעה הנוכחית שלכם ובקשו טופס עדכון אמצעי תשלום.
 2. לאחר מכן, מלאו את הטופס בפרטי הקופה הקיימת שלכם – בין אם בצורה ממוחשבת, ובין אם בצורה ידנית – שלאחריה תצטרכו לבצע ככל הנראה סריקה והעלאה למחשב.
 3. כמו כן, תידרשו להוסיף גם את פרטי כרטיס האשראי החדש שלכם.


עדכון שיקים כאמצעי הפקדה

 1. במידה ובחרתם להפקיד באמצעות שיקים – גם כאן כמובן תצטרכו לבצע פנייה ראשונה לגוף המנהל הרלוונטי, כמובן בנימוס – סומכים עליכם.
 2. הודיעו לגוף המנהל כי אתם מעוניינים לעבור לשיקים, ובקשו טפסי הפקדה חודשיים.
 3. שימו לב – תצטרכו למלא מדי חודש טפסים אלו ביחד עם השיק, ולהגיע פיזית למשרדי החברה של הגוף המנהל שבחרתם בו ולמסור את השיק בצירוף הטופס.


עדכון הוראת קבע כאמצעי הפקדה

אם אתם נמנים בין אלו המעדיפים להפקיד את כספם לגמל להשקעה באמצעות הוראת קבע, השלב הזה מיועד לכם.

 1. לצורך אמצעי זה, תצטרכו לוודא שיש ברשותכם קוד מוסד. קוד מוסד זהו מספר שמזהה את הארגון אשר מקבל תשלומים, ותוכלו לקבל אותו מקופת הגמל להשקעה שלכם.
 2. על כן, ראשית כל – גם כאן, ניחשתם נכון – נבצע פניה מנומסת לגוף המנהל, לאחר שלוק קפה חם ומנחם. הצהירו על כוונתכם לעבור לשלם באמצעות הוראת קבע.
 3. בקשו מהגוף מנהל טפסי עדכון להוראת קבע וגם את קוד המוסד שלהם.
 4. השלב האחרון יהיה לפנות לבנק שלכם ולבקש לפתוח הרשאת חיוב תקינה, וזאת לפי קוד המוסד שמסרו לכם קודם בקופת הגמל להשקעה.

כמעט סיימנו

 • לאחר שביצעתם את השלבים הנדרשים על פי אמצעי התשלום שבחרתם בו להפקיד את הכסף שלכם לקופת הגמל להשקעה, חכו מספר ימים.
 • לאחר מכן, פנו לגוף המנהל ששוחחתם עימו ובקשו אישור על עדכון אמצעי התשלום להפקדה.
 • בנוסף, לאחר שמועד החיוב של האמצעי שבחרתם עבר, בקשו גם אישור הפקדה – וזה הכל.

אתר לירות כאן בשבילכם

השלבים הינם די פשוטים, אך דורשים זמן פנוי, מעט סבלנות ועבודה מסודרת. במידה ויש לכם שאלות בנוגע לביצוע התהליך, תוכלו לפנות לצוות אתר לירות ונשמח לסייע לכם. כמו כן, נציין כי גופים שונים המנהלים קופות גמל להשקעה פועלים באופן דומה אך לא זהה, ועל כן ייתכנו שינויים והתאמות למדריך זה בהתאם לגוף המנהל. בהצלחה!

** שינוי אמצעי הפקדה בגמל להשקעה צריך להעשות ביסודיות שכן חשוב לעדכן את בית ההשקעות בפרטי חשבון בנק עדכניים לטובת משיכת כספים בעתיד

גמל להשקעה מעניקה לנו גמישות בנוגע לטווח השקעה, אם בחרתם ...
מינוף של קופת גמל להשקעה כולל: בדיקה של תנאי הלוואה, בחיר...

השלבים לפי הסדר

איור דמויות של נציגי שירות
אפשר לפנק אתכם בשירות VIP?

חבל שתסתבכו לבד, הרשו לנו להפוך את התהליך הזה לקל ופשוט

כל הזכויות שמורות לאתר לירות
אלפי מבקרים כבר נרשמולניוזלטר המשובח שלנו

הרשו לנו לשלוח לכם מדי פעם עדכונים חשובים הנוגעים לכסף שלכם, בין אם בנושא פנסיה או השקעות מעבר לים.