לירות המגזין 2019
הרשמו לניוזלטר המשובח שלנו
אלפי קוראים כבר הצליחו לחסוך הון בזכותו
אנחנו מבטיחים לא להעביר את המייל שלכם לאף אחד בהתאם למדיניות הפרטיות שלנו.
הרשמה לניוזלטר
המסלקה הפנסיונית - כך תחזירו את השליטה לכסף שלכם

שתפו את הכתבה:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

המסלקה הפנסיונית – כך תחזירו את השליטה על הכסף שלכם

המסלקה הפנסיונית הוקמה על ידי משרד האוצר בשנת 2013 ומאפשרת לכל אדם לקבל תמונת מצב ברורה ומפורטת על כספיו הפנסיונים.
קרדיט והבהרה: המסלקה הפנסיונית הינה ברשות משרד האוצר, מתוך כוונה להפיץ את השירות הטוב הניתן ממשרד האוצר ראינו לנכון לכתוב על כך אצלנו ולהיעזר בלוגו של המסלקה הפנסיונית על מנת להעלות מודעות.

המסלקה הפנסיונית מבית משרד האוצר, מציעה לכל אדם את האפשרות בלחיצת כפתור, לאתר את כספיו הפנסיונים ולקבל תמונת מצב ברורה לגבי חסכונותיו לעת הפרישה.

המסלקה הפנסיונית – קצת רקע

אז מהי היא בעצם המסלקה הפנסיונית , המסלקה הגיחה לחיינו בשנת 2016 לאחר מכרז של משרד האוצר ומטרתה הראשית היא לאתר את הכספים ולהציג את תמונת המצב הפנסיונית שלנו בכל רגע נתון.

כעת נלך דווקא מעט להתחלה, נזכיר כי קופות הגמל וקרנות ההשתלמות נוהלו תחת קורת הגג של הבנקים לאורך השנים ולאחר רפורמת בכר בשנת 2008 הייתה הפרדה בין קופות הגמל וקרנות ההשתלמות והם עברו לניהול של בתי ההשקעות השונים.

משקיעים רבים לא ידעו לאן עברו הכספים שלהם, רבים שהשקיעו בקופת הגמל גדיש לדוגמא לא ידעו לאן היא הועברה, את קופת הגמל גדיש רכשה חברת פסגות וכתוצאה ישירה המשקיעים השונים הפכו להיות לקוחות פסגות, כך קרה גם עם קופות גמל רבות שכן קופות בבנק מזרחי עברו לאקסלנס , דיסקונט לכלל ועוד רבים וטובים.

איזה כספים אוכל לאתר בעזרת המסלקה הפנסיונית ?

אז המסלקה הפנסיונית בפועל יודעת לאתר עבורנו את הכספים הפנסיונים הנמצאים על שמנו בבתי ההשקעות וחברות הביטוח השונות.

איך המסלקה עובדת? בפועל כל אזרח במדינת ישראל זכאי להגיש שאילתה למסלקה ולבקש שתאתר עבורו את הכספים השונים, בניגוד להר הכסף המסלקה הפנסיונית מספקת עבורנו מידע מלא יותר כמו מסלולי השקעה, וותק הקופה, החברה המנהלת, דמי ניהול, חלוקה בין כספים קצבתיים והוניים וכמובן קופות פעילות בניגוד להר הכסף שמציג היכן יש עבור המשקיע חסכונות לא פעילים ואת שם החברה המנהלת בלבד, מכאן על המשקיע לצור קשר עם כל חברה מנהלת לטובת מידע מלא יותר.

אפשר לעזור לך

להרוויח יותר?

כך תוכלו לדעת היכן הכספים הפנסיונים שלכם בקלות ובמהירות

אני מאשר שקראתי והסכמתי לתנאי השימוש באתר ומדיניות הפרטיות.

המסלקה הפנסיונית ומתכננים פיננסים – מה חשוב לדעת

המסלקה הפנסיונית הפכה לכלי שימושי וחכם, אשר מאפשר לאנשי מקצוע שונים העובדים כמתכננים פיננסים להגיש שאילתות לטובת קבלת הנתונים בכל רגע נתון עבור החוסך, לבחון את התמונה הפנסיונית הכללית של החוסך וכך לדעת להציג בפניו את האפשריות הטובות ביותר שעומדות לרשותו.

כאשר מתכנן פיננסי ופנסיוני פונה בבקשה לשאילתה אין זה אומר כי הוא החתים אותנו על עבודה משותפת.

יש מספר דרכים להפקת השאילתה, אופציה ראשונה הינה חתימה על נספח א' שזה מתן הרשאה חד פעמית לסוכן לביצוע שאילתה בשמנו , שימו לב שלא מחתימים אתכם על נספח ב1 שזהו מינוי סוכן , במידה ואיש המקצוע ביקש מכם לחתום על נספח ב'1 כתנאי לביצוע שאילתת מסלקה , סרבו בנימוס ואולי יהיה נכון לשקול להימנע מעבודה משותפת עם אותו גורם.

אופציה נוספת היא הפקה של קוד עבור איש המקצוע, בעת קבלת הקוד ניתן להגיש את השאילתה עבור החוסך וכך לא נגרמת סכנה של מינוי סוכן ללא אישורכם.

בנוסף לכך קיימת האפשרות עבור החוסך להגיש בקשה לשאילתא בעצמו, עלות ההליך הינה 40 ₪ והיא חד פעמית , כלומר כל פעם שתרצו להגיש שאילתא יהיה עליכם לשלם סכום זה.

השאילתא מגיעה בתום חמישה ימי עסקים לכל היותר, ומכילה את התשובות מכל הגופיים המוסדיים המנהלים כספי ציבור.

לאחר קבלת המסלקה הפנסיונית ניתן לעבור על הנתונים המוצגים ולבדוק האם יש מקום לשינוי תמהיל תיק פנסיוני נוכחי אל מול תיק חדש וכמובן שמתכנן פיננסי שביצע עבורכם את המסלקה יוכל לבדוק כיצד והאם יש צורך בשינוי.

המסלקה הפנסיונית – השורה התחתונה

בשנים האחרונות הגיעו המון תביעות על כספים אבודים בהם רבים לא ידעו היכן כספי הפנסיה שלהם או כספי ירושה שלא ידעו שעמדו לרשותם. על מנת למנוע את הבעיות האלו משרד האוצר הקים את המערכת של המסלקה , מערכת שהינה חובה בעולם הפנסיוני ומאפשרת הן לחוסך והן לאיש המקצוע לבצע את הטוב ביותר ובצורה הרחבה והמקיפה ביותר.

אם ניזכר כמה שנים אחורה , היינו צריכים לאסוף את הדוחות השנתיים שלא פעם לא הגיעו בזמן ולכן ייתכן שהיו לנו כספים שלא ידענו על קיומם או לחילופין כספים שנמשכו או ניזקו או מנהלי השקעות שאינם ראויים אשר לא טיפלנו בהם. אז אם יש לכם ספק שיש איזה כסף של הבר מצווה או מקום עבודה שכבר שכחתם ממנו , אפילו אם יצאתם לפנסיה וכבר חשבתם שעשיתם סדר , אין שום סיבה לא לבצע את המסלקה הפנסיונית ולהשאיר את הספקות מחוץ לחלון.

שיהיה לכם בהצלחה והפתעה נעימה לכל החוסכים.

אפשר לעזור לכם להרוויח יותר?

כך תוכלו לדעת היכן הכספים הפנסיונים שלכם בקלות ובמהירות
אין כבר צורך לחפש את הדוחות השנתיים הישנים הללו, מעתה משתמשים במסלקה הפנסיונית.

אני מאשר שקראתי והסכמתי לתנאי השימוש באתר ומדיניות הפרטיות.

אולי יעניין אותך לקרוא:

Don`t copy text!
Asset 2
הרשמה לניוזלטר
מצטרפים לניוזלטר שלנו ונהנים מהטבות והצעות בלעדיות
חוברת תכנון פיננסי 2020
זמן מוגבל
חינם לזמן מוגבל בלבד!
תכנון פיננסי אישי ומנצח במתנה!

ההטבה המבוקשת ביותר שלנו ממשיכה גם לשנת 2020 ואתם המרוויחים הגדולים. מהרו להזמין חוברת תכנון פיננסי אישי לפני שההטבה תגמר.

זמן מוגבל
חינם לזמן מוגבל בלבד!
חוברת תכנון פיננסי 2020
תכנון פיננסי אישי ומנצח במתנה!

ההטבה המבוקשת ביותר שלנו ממשיכה גם לשנת 2020 ואתם המרוויחים הגדולים. מהרו להזמין חוברת תכנון פיננסי אישי לפני שההטבה תגמר.