ילין לפידות פרופיל בית השקעות

ילין לפידות תעודת זהות

מייסדים: דב ילין ויאיר לפידות
שנת הקמה: 2004
מיקום משרדים: תל אביב
עובדים: כ-300 עובדים
מוצרים עיקריים: קרנות נאמנות, קרנות השתלמות, קופות גמל, תיקים מנוהלים

קצת על ילין לפידות

ילין לפידות הוא אחד מבתי ההשקעות הגדולים והמוצלחים יותר בענף השקעות בשוק ההון, ניהול קופות גמל וקרנות השתלמות ובשנים האחרונות גם פוליסות חיסכון.

מאחורי ילין לפידות עומד סיפור הצלחה מיוחד ולא מוכר כל כך בשטח. כיום אין שום בית השקעות שגדל לנפחים שילין לפידות גדל ללא רכישה או מיזוג. את האמרה המוכרת " טוב שם טוב משמן טוב" הצליחו בבית ההשקעות ילין לפידות ליישם ולהציג כיצד מי שיודע לעשות את העבודה שלו , לא זקוק לעזרים חיצוניים. כל הפעילות שמנוהלת כיום בילין לפידות הינה פעילות אורגנית של לקוחות מרוצים שהגדילו את ההשקעות בילין לפידות או המליצו על ילין לפידות למעגל החברים שלהם.

ילין לפידות הוקם בשנת 2004 על ידי דב ילין ויאיר לפידות. שניהם רואה חשבון ומנהלי השקעות בהכשרה שלהם.

דב ילין מחזיק מעל 30 שנים של ניסיון בניהול כספים בשוק ההון. בעברו ניתן למצוא את ההקמה וניהול קופות הגמל של דש. כיום הוא שותף מנהל בילין לפידות ומציג יכולות מרשימות.

יאיר לפידות תפקד בראש מחלקת ייעוץ של בנק לאומי וכרואה חשבון בחברות המובילות במשק, הוא שימש  כמנכ"ל בחברת נשיונל קונסלטנס ובמספר תפקידים בכירים במשק.

אז איך הכל התחיל בילין לפידות ?

בשנת 2004 חברו דב ילין ויאיר לפידות לטובת הקמת ילין לפידות בית ההשקעות ,

בשנת 2006 מכרו השניים  50%  מילין לפידות לטובת אטראו ניהול נכסים פיננסים שמוחזקת על ידי אטראו שוקי הון , עבור 15 מיליון ₪ בלבד. בפועל החלוקה בבית ההשקעות הינה 50% מהמניות בחברה עומדים לרשות אטראו ואילו דב ילין ויאיר לפידות מחזיקים כ25% כל אחד. תחת הכותרת ילין לפידות קיימות 4 חברות:

1) ילין לפידות קופות גמל בע"מ.
2) ילין לפידות ניהול קרנות נאמנות בע"מ.
3) ילין לפידות ניהול תיקי השקעות בע"מ.
4) ויי.אל לקוחות כשירים בע"מ.

בכל אחת מהחברות הבית מבנה האחזקות זהה.

נקודת ציון התקיימה כבר ב2007 כאשר בשלב זה ילין לפידות ניהל מעל 7 מיליארד שווי נכסים וזאת על ידי צמיחה אורגנית בלבד. נתון זה נדיר וזר בנוף בו כולם עוסקים במיזוגים ורכישות. ילין לפידות הולך את הדרך העצמאית הזאת לבד ובהצלחה שאף אחד לא מצליח להתחרות בה.

בשנים הראשונות ילין לפידות הציגו את ניהול תיקי ההשקעות שלהם, קופות הגמל וקרנות ההשתלמות. היה ניתן לזהות את המגמה הנהדרת שהציגו מבחינת הביצועים ואף בשנת 2008 בעת משבר הסאב-פריים נראה כי ילין לפידות ידעו להגן על המשקיעים שלהם טוב ביותר אל מול המתחרים.

שנת 2015 ילין לפידות מרימה את הכפפה ומחליטה לפתוח לקהל את הלקוחות את האופציה לניהול פוליסת חיסכון תחת המעטפת של הכשרה בסט אינווסט.

רף הכניסה של ניהול תיקי ההשקעות בילין לפידות הינו כחצי מיליון ₪ ולכן משקיעים רבים לא הצליחו ליהנות מהניהול האיכותי של ילין לפידות, ואילו ביולי 2015 פוליסת החיסכון של ילין לפידות נפתחה לקהל הרחב, כבר באותה שנה קטפו ילין לפידות את המקום הראשון בתשואה והמשיכו להציג תשואות גבוהות שנה לאחר שנה .

אז איך ילין לפידות נראית כיום ?

כיום ילין לפידות מונה כ300 עובדים, היא נמצאת במגדל דיזנגוף בתל אביב ומשתרעת על מספר קומות. באמצעות ילין לפידות מנוהלים היום למעלה מ100 מיליארד ₪ ובכל תחום ילין לפידות נמצאת במקומות הראשונים וממשיכה להוביל לאורך שנים. נראה שילין לפידות הצליחה לייעל את המערכת בצורה הטובה ביותר כשאר כל חלק במערכת יודע את תפקידו וזה מצליח להגיע לידי ביטוי בעיקר כאשר לקוח הקצה מרוצה .

אז למה לא לחדש בילין לפידות ?

לפעמים כשאתה עושה משהו טוב, כמו שילין לפידות עושים את ניהול קופות הגמל, קרנות ההשתלמות, פוליסת חיסכון , קרנות הנאמנות ותיקי ההשקעות ברמה פרטית ולמוסדות השונים אין צורך לנסות ולהמציא את הגלגל מחדש.

ילין לפידות מוכיחה כל שנה שעל איכות לא מתפשרים ומכאן ניתן להניח כי ההצלחה של ילין לפידות תמשיך לאורך השנים.

אז מה לא משתנה וחשוב לבדיקה ?

מדד השארפ של ילין לפידות הוא המדד הגבוה והיציב ביותר בכל הענף. המדד מציג ומראה כי ילין לפידות שומר על יציבות לאורך תנאי השוק המשתנים ודואג למשקיעים שלו בצורה העוטפת והאחראית ביותר.

אבן יסוד , זאת הדרך להדגיש כמה ילין לפידות חשובים בנוף ניהול ההשקעות ,בעת בניית תיק נכסים כללי של משקיע בנוי , ילין לפידות היא בהחלט מרכיב שחובה בכל תיק נכסים, אין ספק שילין לפידות איתנו כדי להישאר לעוד הרבה זמן.

המצטיין של העשור:

ילין לפידות נבחר לבית ההשקעות המצטיין של העשור לפי כל מדד, מחזיק את קרן ההשתלמות עם התשואה הגבוהה ביותר בעשור האחרון. זאת בהחלט גושפנקא להצלחה שאין לה קנה מידה מוכר בתעשיית מנהלי הכספים המוסדיים בישראל.

אחד המכשירים הפיננסים הפופולארים כיום הוא קופת גמל, זהו אפיק חיסכון לפנסיה בעל יתרונות רבים ויש לנהלו במקומות הנכונים ביותר. 

ילין לפידות מנהלים ביד רמה את קופות הגמל תחת ההשגחה של דב ילין ויאיר לפידות.

חיסכון והשקעה בקרן השתלמות הפכה להיות סוג של "תיק השקעות" קטן לניהול כספים במנגנון פטור ממס. 

אופי ניהול ההשקעות של ילין לפידות, במיוחד במסלולי המניות, הפכו אטרקטיבים ביותר למשקיעים צעירים ומתוחכמים המחפשים תשואה עודפת. 

קופת גמל להשקעה מאופיינת ב"חיסכון בצד" , זהו סכום כסף בעל תקרה של כ-70 אלף בשנה אותו חוסכים לצרכים משתנים. 

הורים צעירים וחוסכים לטווח ארוך דווקא ראו יתרון בניהול גמל להשקעה בילין לפידות וכך לרתום את איכות ניהול ההשקעות בסביבה מנייתית לטובת הגדלת החיסכון.

פוליסת חיסכון המכונה פוליסה פיננסית, מציעה אפשרות ניהול הון בסביבה אידיאלית ועדיפה מתיק ההשקעות המסורתי. 

ילין לפידות אשר מתאפיינת בניהול תיקי השקעות למופת, בחרה לפתוח בעבור משקיעים את האפשרות לנהל פוליסות חיסכון ולהמשיך להנות מאותה איכות הניהול. 

ילין ליפדות תיק השקעות

דב ילין ויאיר לפידות התמקדו כבר בתחילת הדרך בניהול תיקי השקעות, הביצועים שלהם בשוק ההון התנודתי הציגו במשך שנים תשואות יוצאות דופן בענף. כיום מחלקת ניהול תיקים של ילין עובדת כמכונה משומנת המצליחה למקסם את פוטנציאל התשואה של כל תיק.

ציון אמסלם ניהול תיקי השקעות בילין לפידות

ציון אמסלם בשיחה על ניהול תיקי השקעות

ציון אמסלם, מנהל תיקי לקוחות בכיר בילין לפידות מספר לנו קצת על "מאחורי הקלעים" של מחלקת ניהול תיקי השקעות בילין לפידות

עזרו לנו להחליט, את מי הייתם רוצים שנפגוש לשיחה מבית ילין לפידות?