קופת גמל

מגיע לך קופת גמל מצוינת.

קופת גמל מהווה עוגן בכל חיסכון לפנסיה ולכן עלינו למצוא את הקופה הטובה ביותר ולנהל את כספנו במסלולים המובילים.

איור טבלה קופות גמל מובילות

קופת גמל היא אפיק חיסכון מעולה המשלב הטבות מס ועלויות ניהול השקעות נמוכות המציג בשנים האחרונות תשואות יוצאות דופן.

קופת גמל למעשה משמשת כאפיק חיסכון ארוך טווח לכספים השמורים לפנסיה, כל שכיר או עצמאי ראוי שידאג להפקדות חודשיות למוצר פנסיוני כגון קופת גמל וזאת על מנת להגדיל את החיסכון לפנסיה וכך גם את הקצבה החודשית העתידית.

חיסכון לפנסיה הוא חיוני לכל אדם, מבין המוצרים המתאימים לחיסכון כגון קרן פנסיה או ביטוח מנהלים, קופת גמל תופסת תאוצה כפופולארית וזאת בזכות הגמישות, הטבות המס וההנגשה לחוסכים השונים.

ישנן אפשרויות רבות לניהול קופת גמל, מגוון רחב של מנהלי השקעות, מסלולי התמחות ורמות סיכון שונות. מה שמגדיר את קופת גמל לאפיק חיסכון לטווחי השקעה שונים. 

קופות גמל לפי מנהל השקעות

כיום ישנו מבחר גדול ועשיר של מנהלי השקעות אשר מקצוענים בתחומים, בחרו מנהל השקעות ובחנו את קופות הגמל אותם הוא מנהל.

20 מסלולים

15 מסלולים

9 מסלולים

16 מסלולים

14 מסלולים

15 מסלולים

14 מסלולים

25 מסלולים

11 מסלולים

19 מסלולים

38 מסלולים

83 מסלולים

2 מסלולים

היתרונות של קופת גמל

קופות הגמל מציעות לכל חוסך יתרונות רבים על פני אפיקי חיסכון אחרים, בזכות הוורסטיליות של קופות הגמל ניתן לבחון את היתרונות שלה מול תיקי השקעות מחד ומאידך מול קרנות הפנסיה השונות.

יתרון ראשון מתייחס לעלויות ניהול ההשקעות, קופת גמל גובה דמי ניהול שנתיים באופן אחיד וקבוע, טווח דמי הניהול משתנה בין מנהלי ההשקעות השונים ונשאר תחרותי לאורך שנים.

לעומת קרנות הפנסיה ברירת מחדל, ייתכן שיהיו פערים מינוריים בדמי הניהול, אך מול תיקי השקעות אשר גובים עלויות ניהול השקעות גבוהות מאוד (לבית ההשקעות ולבנק), קופת גמל נחשבת למוצר זול משמעותית.

יתרון נוסף ובולט הוא נושא המיסוי, קופות גמל, בדומה לקרנות השתלמות וקרנות פנסיה, פטורות ממס רווחי הון במידה וכספי החיסכון ישמשו לקצבה חודשית בפרישה. יחד עם זאת, לקופת גמל יש הטבות מס משתנות כגון תיקון 190 המאפשרים משיכה של הכסף באופן חד פעמי ולא כקצבה בתשלום מס מופחת.

בהשוואה לתיק השקעות, קופת גמל בולטת בנושא המיסוי, שכן תיק השקעות מחייב את החוסך בתשלום מס בכל פעולה של מכירת נייר ערך. בקופת הגמל ישנה דחיית מס התורם לאפקט ריבית דה-ריבית והגדלת החיסכון.

בתחום ניהול ההשקעות, קופות גמל מציעות מגוון רחב מאוד של מנהלי השקעות וקופות ברמות סיכון משתנות. כל חוסך רשאי לבחור איזו קופת גמל לדעתו תניב לו את התשואה הטובה ביותר לאורך זמן, יחד עם זאת, לעיתים מבצעים השוואה בין קופת גמל לתיק השקעות וזאת מניבה תשואה טובה יותר.

הפקדה לקופת גמל מתאימה לשכירים ועצמאים יחדיו, במקרה של עצמאים ישנה אפשרות אף לזקוף את ההפקדה השנתית לטובת הטבת מס וזאת עד התקרה הנקובה באותה שנה. לעומת זאת שכירים נהנים מהפקדה אוטומטית דרך השכר החודשי.

תשואה אטרקטיבית ופטור ממס

משקיעים מתקדמים מנהלים את תיק ההשקעות שלהם בקופות גמל במסלולי מניות בסביבה פטורה ממס רווחי הון.

שליטה בביטוחים

קופת גמל היא כלי קיבול להפקדות ואינה כוללת ביטוחים נלווים כמו קרן פנסיה ולכן רשאי כל משקיע להתאים ביטוחים בהתאם לצרכים שלו.

הצג עוד

קופות גמל מובילות לפי התמחות

קופת הגמל האידיאלית עבורכם צריכה להתאים גם לרמת הסיכון שלכם, אלו הקופות המצטיינות לפי סוג התמחות, רמות סיכון וכדומה.

שאלות נפוצות קופת גמל

קופת גמל היא אולי אפיק החיסכון הפופולארי ביותר אחרי קרן פנסיה אבל עדיין ייתכן שיש לכם שאלות, ריכזנו עבורכם את השאלות הפופולאריות שקיבלנו.

מה זה קופת גמל?

קופת גמל היא אפיק חיסכון לטווח ארוך או קצר. קופת גמל מיועדת לכספי חיסכון בלבד ואינה מכילה רכיב ביטוח כפי שמוכר בקרן פנסיה.

קופות גמל מנוהלות בבתי השקעות או חברות הביטוח במסלולי השקעה שונים.

תיאורטית אפשר בכל שלב לבצע משיכה של הכספים והרווחים מקופת הגמל, אך משיכה לפני גיל פרישה נחשבת "משיכה שלא כדין" ותחויב ב-35% מס. (למעט קופות בעלות צבירה נמוכה מ-8,000 ₪)

בעת פרישה, ניתן למשוך את החיסכון מקופת הגמל בצורה של קצבה חודשית.

תהליך פתיחת קופת גמל קל ונוח היום, במרבית מבתי ההשקעות וחברות הביטוח התהליך דיגיטלי כמעט לחלוטין וניתן לביצוע מכל מקום.

קופות גמל עם צבירה גבוהה מ-8,000 ₪ יחויבו בתשלום מס בגובה 35%. מטרתו של המס הוא להרחיק שכירים ועצמאים ממשיכה של קופת הגמל טרום יציאה לפרישה. יחד עם זאת, ישנן החרגות בחוק מס הכנסה המאפשר משיכה חלקית או מלאה פטורה ממס.

בקלות, באמצעות המסלקה הפנסיונית תוכלו לקבל דוח מפורט האם והיכן יש ברשותכם קופת גמל. במקרה ותרצו ניתוח מעמיק אודות מצבכם הפנסיוני, ניתן תמיד לפנות אלינו.

תיאורטית אפשר בכל שלב לבצע משיכה של הכספים והרווחים מקופת הגמל, אך משיכה לפני גיל פרישה נחשבת "משיכה שלא כדין" ותחויב ב-35% מס. (למעט קופות בעלות צבירה נמוכה מ-8,000 ₪)

בעת פרישה, ניתן למשוך את החיסכון מקופת הגמל בצורה של קצבה חודשית.

כתבות, חדשות וראיונות

  • קופת גמל
  • 3 דקות
קופת גמל היא מכשיר חיסכון פנסיוני אך לעת פרישה, מעבירים א...
מגיע לך קופת גמל מצוינת!

קופת גמל מצוינת היא המפתח להגדלת הקצבה החודשית בעת הפנסיה. וודאו שאתם לא מפספסים מסלול השקעה אשר יכול לשרת אתכם טוב יותר.

כל הזכויות שמורות לאתר לירות
אלפי מבקרים כבר נרשמולניוזלטר המשובח שלנו

הרשו לנו לשלוח לכם מדי פעם עדכונים חשובים הנוגעים לכסף שלכם, בין אם בנושא פנסיה או השקעות מעבר לים.