סעיף 125 ד' לפקודת מס הכנסה – פטור ממס רווחי הון לגמלאים

חסכתם כל חייכם כספים לפנסיה, צברתם הון קטן והתחלתם לנהל אותו בשוק ההון, האם זה צודק שתדרשו לשלם מס רווחי הון מלא? מס הכנסה מציג עוד הטבת מס לזכאים, גלו כמה תוכלו לחסוך על כספכם המנוהל בשוק ההון.
סעיף 125 ד'
שתף בפייסבוק
שלח בוואטסאפ
העבר במייל
הדפס

זמן קריאה: 6 דקות

בהתאם לחוזר מס הכנסה מס' 20/2002

בשנים האחרונות, ביצע מס הכנסה מספר שינויים לפקודות מס רווחי הון על מנת להקל על אוכלוסיית הגמלאים במדינה. אנו תומכים ומאמינים ביוזמה הזאת שכן יש לכבד ולהקל כמה שניתן על הדור שתרם למדינה עוד לפני קום המדינה. לצערנו מס הכנסה כגוף ממשלתי, מעולם לא היה מצטיין בשיווק ומיתוג עצמי וכנראה זכור לכל אחד מאתנו כגוף שמטרתו לגבות מאתנו קנסות. כאן אתר לירות נכנס לתמונה, אנו פועלים במאמץ רב להעלות את המודעות לזכויות שלכם ולסייע לכם לנצל את כל הטבות המס המגיעות לכם על פי חוק.

לפני שמתחילים, מי בכלל זכאי?

על מנת שנוכל לחסוך לקוראים שאינם זכאים להטבה את הדקות הקרובות, נפרוט בקצרה ועל קצה המזלג את התנאים להטבה.

לפי לשון הפקודה 125 ד' למס הכנסה נקבע:

כל אדם אשר הוא או בת זוגתו הגיעו לגיל פרישה ונולד לפני 1.1.1948, זכאי להטבת מס יחיד.

במידה ושני בני הזוג יחד הגיעו לגיל פרישה ונולדו לפני 1.1.1948, זכאים הזוג להטבת מס זוגי.

הבהרה: גיל פרישה לפי שנקבע בחוק הוא 67 שנה לגבר ואילו 62 שנה לאישה.

מעולה, אני מתאים! מה קיבלתי?

הטבת מס בהתאם לסעיף 125 ד' לפקודת מס הכנסה קובעת שזכאי להטבה, יחיד או זוגי, ייהנה מפטור ממס רווחי הון בגובה מרבי של 16,321 ₪ בשנה.

נפרט קצת יותר, כפי שנקבע במס הכנסה, כל אזרח אשר מנהל כספים בשוק ההון נאלץ להיפרד מ25% מהרווח הריאלי שהשיג על כספו. על הסכום הנ"ל תקבלו החזר ממדינת ישראל של עד 16,321 ₪ מדי שנה.

רגע לפני שאתם מתקשרים ליועץ ההשקעות שלכם בבנק, נחדד שההטבה תקפה אך ורק לפיקדונות בבנק ולפוליסות חיסכון, מכיוון שפיקדונות הבנק לא צפויות להניב תשואה גבוהה מספיק שתצדיק את הטרחה בניצול ההטבה, נתמקד בעיקר בכספים אשר מנוהלים בפוליסות חיסכון.

נולדת לפני 1948? ברכותינו! אתה כנראה זכאי להחזר ממס הכנסה

הצטרפו ל- 37,164 אנשים אשר ביצעו הפקדות לפוליסות חיסכון תוך ניצול הטבת סעיף 125 ד' ונהנים מהחזרי מס שנתיים ותשואות נהדרות!

מהי פוליסת חיסכון? איך לא שמעתי עליה?

ציינו בתחילת הכתבה שמס הכנסה כגוף, אינו מצטיין בשיווק ומיתוג ולכן אינו יוצא מגדרו לידע את כל הזכאים על ההטבה והחזר המס שמגיע להם. כך גם המקרה עם פוליסות החיסכון, מכיוון שהכספים אשר מנוהלים בפוליסת חיסכון מושקעים מחוץ לבנק כלומר אצל חברות הביטוח, אין לבנק שלכם אינטרס ליידע אתכם על ההטבה הזו מכיוון שזה מצריך מכם להוציא את כספכם מחשבון הבנק שלכם.

אז מה היא פוליסת חיסכון? למי שעוד לא מכיר, זוהי האלטרנטיבה הטובה ביותר לתיקי השקעות. פוליסות החיסכון מנוהלות בעלות קבוע של דמי ניהול ידועים מראש, שקיפות תשואות מלאה בשונה מתיקי השקעות החסויים. מעבר בין מסלולים ללא אירוע מס (דחיית מס), נזילות מלאה של הכסף (ללא צורך לבקש מיועץ ההשקעות למכור נכסים) ועוד.

קיימים יתרונות נוספים ורבים לפוליסות חיסכון על פני כל אפיק השקעה אחר אך בקצרה, פוליסות החיסכון כיום מציגות תשואות מאוד תחרותיות ואף גבוהות יותר ממרבית תיקי ההשקעות ובעלות נמוכה יותר (עוד לפני ניצול הטבת המס).

האם ההטבה היא כל שנה? או מצטברת?

ייתכן ועוד לא שמעתם על פוליסת חיסכון או על סעיף 125 ד' לפני הכתבה הזאת וזה הגיוני וסביר, אך על עיקרון מכירה רעיונית לפוליסת חיסכון, אנו די בטוחים שלא שמעתם, זהו עיקרון מתקדם שמעטים מהמתכננים הפיננסים אשר בקיאים בו. שימו לב לפסקה הבאה, היא תחסוך לכם הרבה מאוד כסף.

אדם אשר נמצא זכאי להטבת המס של סעיף 125 ד' לחוק, בין אם הוא יחיד (13,321 ₪) או כזוג (16,321 ₪ ) יכול לממש את הטבת המס מדי שנה, שכן מס הכנסה אינו מאפשר צבירה של מספר שנים ואם לא תנצלו את ההטבה בשנת מס קלנדרית אתם למעשה מוותרים עליה.

אז איך זה מתבצע בפועל?

ראשית פנו לסוכן הביטוח או המתכנן הפיננסי שלכם, ובקשו ממנו להיערך לביצוע מכירה רעיונית בסוף השנה. (בהנחה שהפוליסה פעלה לפחות יום אחד בשנת המס הנוכחית).

ביחד עם הסוכן תגישו לחברת הביטוח מסמכי פדיון בהם מצוין בראשית העמוד בקשה ל"מכירה רעיונית".

מאחורי הקלעים, חברת הביטוח תממש את הרווח שצברתם כפי שהייתה עושה בפדיון מלא ומנכה את גובה מס רווחי הון מאותו רווח שנצבר בפוליסה.

את שארית הכסף (קרן + רווח בניכוי מס) תחזיר חברת הביטוח לפוליסה שלכם באופן אוטומטי ותמשיך את הניהול מאותה נקודה ובאותו מסלול השקעה.

בסיום המכירה הרעיונית, תשלח חברת הביטוח אישור פעולה, אותו תאלצו להגיש לפקיד שומה בסניף מס הכנסה הקרוב לעירכם. מומלץ לבקש מסוכן הביטוח שלכם להצטרף.

סכום ההחזר שמגיע לכם יתקבל בחשבון הבנק שלכם מס' שבועות לאחר מכן, לקוחות רבים מדווחים שביצעו את המכירה הרעיונית בינואר וקיבלו את ההחזר לחשבון הבנק לא יאוחר מחודש מרץ.

נוסיף ונציין שביצעו מכירה רעיונית למעשה מבטל את אפקט דחיית המס האופייני לפוליסת החיסכון אך נסכים שכל אדם אשר זכאי לפטור מלא של 16,321 ₪ ישמח לקבלם בסוף שנה בנטו מאשר להשאירם בפוליסה כרווח ברוטו.

נולדת לפני 1948? ברכותינו! אתה כנראה זכאי להחזר ממס הכנסה

הצטרפו ל- 37,164 אנשים אשר ביצעו הפקדות לפוליסות חיסכון תוך ניצול הטבת סעיף 125 ד' ונהנים מהחזרי מס שנתיים ותשואות נהדרות!

סעיף 125 ד' – השורה התחתונה

אין ספק שמדובר באחד מההטבות מס הכנסה הטובות שמצאנו לגמלאים, עם דרישה מינימלית (להיוולד לפני 1.1.1948) תוכלו ליהנות מפטור ממס רווחי הון בגובה מרבי של 16,321 ₪. בנוסף החוק תקף לפוליסות חיסכון בלבד, שגם כאן זהו צעד מבורך, מדובר במוצר זול משמעותית מתיק השקעות אשר מניב תשואות תחרותיות מאוד לתיקי השקעות הפופולאריים.

נראה שזהו צעד WIN-WIN לגמלאים אם רק ייקחו את הצעד לעבר ההטבה, כי משהו אחד בטוח, מס הכנסה לא יעשו את זה עבורכם. אז התייעצו עם איש מקצוע, בחרו את פוליסת החיסכון הנכונה עבורכם וצאו לדרך!. אנו נשמח לשמוע מכם סיפורי הצלחה של חיסכון במס ותשואות גבוהות, בהצלחה!

 

מה דעתכם?

מי אנחנו?

אתר לירות המגזין הוקם במטרה לספר לקוראים שלו נקודת מבט אובייקטיבית על ניהול כספם בשוק ההון. רובנו לא בקיאים במונחים, בחובות ובזכויות שלנו ולכן אנו ממליצים בחום לא להיות ביישנים, לקרוא, ללמוד, לשאול ולהגיב.

הרשמו לניוזלטר שלנו

39,175

קוראים כבר נרשמו

אנחנו מבטיחים שלא להציק או לחפור

Iagree - השירות שמבטיח לכם שכירות רציפה מהנכס שלכם

Iagree – השירות שמבטיח לכם שכירות רציפה מהנכס שלכם

קבלת תשלום השכירות ללא צ'קים, ערבות לרצף השכירות, חוזה דיגיטלי.. אלו רק תמצית היתרונות של שירות ביטוח השכירות החדש מבית חברת Iagree. במידה ואתם משכירים נכס מכל סוג או גודל, הכתבה הזאת היא בשבילכם.

הכנסה ביתית ממסחר באיביי

מסחר בEBAY – על מה כולם מדברים שם?

קיים באז גדול סביב המסחר בEBAY, תיאורים של הכנסה פסיבית בקלי קלות, עבודה מהבית שמכניסה כמו מנכ"לים. רגע לפני שאתם משלמים על קורסים מפוקפקים, קראו על מה כולם מדברים בEBAY.

5 חברות שאתם חייבים בתיק הנכסים שלכם

אלטשולר שחם

הכשרה חברה לביטוח

אקסלנס נשואה

אקסלנס נשואה

ילין לפידות

הראל

בדיקת כפל ביטוח במתנה

הטבה לקהל הקוראים שלנו

תכנון פיננסי בחינם.

אנו שמחים להעניק לכם חוברת ניתוח תיק אישית המכילה את כל המידע אודות תיק הנכסים אשר ברשותכם. 

דילוג לתוכן