קרן השתלמות

מגיע לך קרן השתלמות מצוינת.

קרן השתלמות היא אפיק חיסכון חשוב לטווח בינוני-ארוך ולכן עלינו למצוא את הקרן הטובה ביותר ולנהל את כספנו במסלולים המובילים.

איור טבלה קופות גמל מובילות

קרן השתלמות היא המוצר הפיננסי המשתלם ביותר לטווח הקצר ובינוני, אין עוד מוצר אשר נזיל לחלוטין ופטור ממס רווחי הון וזה רק חלק מהיתרונות של קרן ההשתלמות.

קרן השתלמות היא אפיק חיסכון אופטימלי לטווחי זמן קצרים עד בינוניים, מרגע פתיחת קרן השתלמות, האפשרות הראשונה למשיכה של החיסכון הצבור והרווחים הינה לאחר שש שנים. יחד עם זאת, אין חובה למשוך את הכסף שנצבר לאחר שש שנים כך שאפשר להמשיך לחסוך עד הפנסיה.

היעוד המקורי של קרן השתלמות התייחס לחסכון של שכירים ועצמאים לטובת השתלמויות תעסוקתיות, קורסים, לימודים וכדומה.

במשך שנים קרן השתלמות הייתה משויכת רק לתפקידים בכירים ומנהלים אך לאחרונה נראה שיותר ויותר עובדים גם בדרג ניהולי בינוני וכדומה מקבלים קרן השתלמות.

הטבות המס והיתרונות המצוינים החבויים בקרן השתלמות הפכו אותה להרבה יותר מאפיק חיסכון תעסוקתי, זאת אכן הטבה ענקית ביחס לכל אפיק חיסכון אחר בשוק הכוללת פוטנציאל תשואה, הטבת מס הכנסה בגין הפקדה לקרן השתלמות ופטור מתשלום מס רווחי הון.

קרנות השתלמות לפי מנהל השקעות

כיום ישנו מבחר גדול ועשיר של מנהלי השקעות אשר מקצוענים בתחומים, בחרו מנהל השקעות ובחנו את קרנות ההשתלמות אותם הוא מנהל.

11 מסלולים

12 מסלולים

8 מסלולים

14 מסלולים

9 מסלולים

13 מסלולים

15 מסלולים

14 מסלולים

12 מסלולים

10 מסלולים

14 מסלולים

82 מסלולים

2 מסלולים

היתרונות של קרן השתלמות

קרנות השתלמות נכללות תחת קטגוריה של מוצרי חיסכון פיננסי ופנסיוני אך היא נבדלת מהם במספר פרמטרים. קופת גמל אכן דומה לקרן השתלמות כך שגם היא פטורה לחלוטין ממס רווחי הון אך לעומת קרן השתלמות אשר נזילה בכל שלב (לאחר שש שנים ראשונות), קופת גמל מחייבת חיסכון לקצבה.

בנוסף, קרן השתלמות בניגוד לקרן פנסיה איננה כוללת רכיב ביטוח כלשהו, בנוסף, קרן הפנסיה פועלת כאפיק חיסכון קיבוצי כלומר העמיתים חולקים יחד בחיסכון הצבור (לפי תקנון הקופה) ואלו קרן השתלמות מתפקד כאפיק חיסכון טהור.

המוצר הפיננסי הקרוב לקרן השתלמות הוא דווקא קרן נאמנות או תיק השקעות, אלו מוצרים נזילים המושקעים בסביבת שוק ההון אך לקרן ההשתלמות יש יתרון בולט והוא פטור לחלוטין ממס רווחי הון.

קרן ההשתלמות אמנם פטורה לחלוטין מתשלום מס רווחי הון, אך היא אינה פטורה מעלויות ולכן בית ההשקעות או חברת הביטוח המנהלת את קרן ההשתלמות גובה דמי ניהול אחידים, גם כאן יש לקרן ההשתלמות יתרון שכן תקרת דמי הניהול עומדת על 2% בשנה.

בזכות התחרות והגופים המנהלים קרנות השתלמות, לא סביר לשלם את תקרת דמי הניהול, טווח דמי הניהול המעשי אותו תדרשו לשלם ינוע בין 0.5% ל-1%.

אפשרויות מינוף גמישות

קרן השתלמות מהווה פלטפורמה מצוינת להלוואה לטובת מינוף השקעה בזכות תנאי ההלוואה בנוסף לנזילות מלאה של הכסף במקרה הצורך.

הפקדה להשתלמות מוחרגת מהשכר

עובד שכיר נהנה מהפקדות מעסיק ישירות לקרן ההשתלמות שלו מבלי שהן עוברות דרך השכר שלו, כך למעשה הוא לא משלם מס הכנסה מיותר. בנוסף, הסכום הנ"ל מנוכה מהשכר ומקטין את גובה המס.

הצג עוד

קרנות השתלמות מובילות לפי התמחות

קרנות השתלמות אידיאליות לחיסכון לטווח בינוני ולכן חשוב להתאים את אופי ניהול ההשקעות ורמת הסיכון למשקיע ולא להיפך.

קרנות השתלמות שאלות נפוצות

קרן השתלמות היא אפיק חיסכון ורסטילי המשמש להשקעות, מינוף, חיסכון פנסיוני ועוד. אלו השאלות הנפוצות ביותר בנוגע לקרן השתלמות.

כיצד הטבת המס משפיעה על התשואה של קרן ההשתלמות?

הטבת מס בקרן השתלמות מתייחסת לפטור ממס רווחי הון בעת משיכת הכספים מהקרן. עד לרגע המשיכה, קרן ההשתלמות מתופעלת כמוצר צובר רווחים, כלומר ישנו אפקט דחיית מס וריבית דה-ריבית.

לכן התשואה מקרן ההשתלמות מושפעת הן מאפקט דחיית המס והן מפטור ממס רווחי הון ברגע משיכת הכספים.

בעיקרון כל אדם יכול להצטרף לקרן השתלמות ולהתחיל לחסוך, שכירים ועצמאים כאחד יכולים להיעזר בקרן ההשתלמות ולמשוך את הכספים לאחר שש שנות וותק.

כמובן. קרן ההשתלמות היא מכשיר פיננסי לכל דבר ונתון לשינויים, תוכלו לבצע ניוד מלא של הכסף בין בתי ההשקעות השונים או מסלולי ההשקעה של אותו בית השקעות תוך 5 ימי עסקים וללא אירוע מס.

שאלת מיליון הדולר, אין תשובה חד משמעית כי קרן השתלמות צריכה להיות נכונה עבורכם. לכל אחד יש אופי השקעה אחר וטווח השקעה שונה ולכן יש חשיבות רבה בהתאמה אישית של מסלול ההשקעה על פני שיקולים מוחלטים כגון דמי ניהול או תשואה.

קרן ההשתלמות הופכת להיות נזילה לאחר 6 שנים, יחד עם זאת ישנם סייגים שונים המאפשרים למשוך את הכסף לפני כן. במידה ויש צורך בהשתלמות בעבודה או שהחוסך הגיע לפרישה, ניתן יהיה לבקש משיכה גם לאחר 3 שנים.

המעסיק אינו חייב לתת לכם קרן השתלמות, יחד עם זאת, מומלץ לבקש ממנו בכל זאת לפתוח קרן השתלמות ולהפריש את מלוא הסכום על חשבונכם. כך תוכלו לשמר את הטבות המס ולהתחיל לצבור וותק בקרן ההשתלמות.

לא, לפי תקנון קרן ההשתלמות, מעסיק אינו רשאי לבצע הפקדה על יותר מ-7.5% משכר העובד ולכן לא יוכל להפקיד את מלוא ה-10% עבור העובד.

כתבות, חדשות וראיונות

  • קרן השתלמות
  • 3 דקות
קרן השתלמות הינה מכשיר חיסכון מצוין, אך כל נושא גובה ההפק...
מגיע לך קרן השתלמות מצוינת!

כלי חיסכון יוצא דופן בעל יכולת למנף את מצבכם הכלכלי. וודאו שאתם לא מפספסים מסלול השקעה אשר יכול לשרת אתכם טוב יותר.

כל הזכויות שמורות לאתר לירות
אלפי מבקרים כבר נרשמולניוזלטר המשובח שלנו

הרשו לנו לשלוח לכם מדי פעם עדכונים חשובים הנוגעים לכסף שלכם, בין אם בנושא פנסיה או השקעות מעבר לים.