פוליסת החיסכון שתגרום לכם לשכוח מתיק ההשקעות שלכם

תיקי השקעות תמיד היו המוצר הסקסי והנחשק ביותר בבנק. בשנים האחרונות פוליסות החיסכון מתחרות על המקום הראשון ואף מנצחות לא פעם את מנהלי ההשקעות הותיקים. אל תדלגו על המוצר הזה, בדקו האם הוא מתאים לתיק הנכסים שלכם.
פוליסת חיסכון
שתף בפייסבוק
שלח בוואטסאפ
העבר במייל
הדפס

זמן קריאה: 8 דקות

במידה ואתם מעל גיל 30, אתם בוודאי זוכרים את החלוקה הברורה שהייתה בין לקוחות הבנק אשר ניהלו את כספם בפק"ם בעל "תחנות יציאה" ידועות מראש ועם ריבית זעומה אך "מובטחת", לבין לקוחות הפרמיום אשר הוזמנו לחדר פרטי עם יועץ השקעות ממולח אשר הציע להם לנהל את כספם בשוק ההון בעזרת המוצר ה"סקסי" תיק השקעות. לימים המשפט "אני מנהל תיק השקעות בבנק" הפך לסמל סטטוס לאדם בעל הנכסים ויכולות פיננסיות, אך האם זהו באמת המוצר הפיננסי הנכון עבור הלקוח? האם תיק השקעות שימש במשך תקופה ארוכה כאופציית "ברירת מחדל" למשקיעים כשירים ?

פוליסת החיסכון מציעה אלטרנטיבה מצוינת לתיקי ההשקעות המיושנים, ובשנים האחרונות סוחפת אחריה לקוחות רבים אשר מגלים את כל היתרונות הגלומים בה. אומנם מרבית הכספים הנזילים של הציבור עדיין מנוהלים בתיקי ההשקעות המיושנים לצד העמלות הרבות, חוסר שקיפות התשואות ועוד. בו בזמן פוליסת החיסכון מתאימה את עצמה לדור החדש ומציעה עמלות נמוכות וקבועות, מגוון רחב של מסלולי השקעה, הטבות מס מרובות ועוד. אל תמהרו לפסול את פוליסת החיסכון מכיוון שהנתונים בהחלט מראים שהיא פה להישאר, קראו את היתרונות הבולטים של פוליסת החיסכון אל מול תיקי השקעות המנוהלים.

יתרון ראשון – שקיפות מלאה

נצלול ישר ליתרון הראשון והבולט ביותר של פוליסת החיסכון אל מול תיק ההשקעות, שקיפות מלאה בתשואות. במידה ויצא לכם להיפגש פעם אחת לפחות עם משווק תיקי השקעות או יועץ השקעות בנקאי, בוודאי נתקלתם בסירוב מנומס כאשר ביקשתם לראות את ביצועי התיק. זכרו! מנהלי תיקי השקעות אינם רשאים לחשוף את תשואות התיקים שלהם ללקוחות פוטנציאלים וכתוצאה מכך, שיטת המכירה של תיקי השקעות מתבססת בעיקר על עיקרון האמון ביועץ ההשקעות ולא בהכרח מתבססת על ביצועי עבר. מהעבר השני, פוליסת החיסכון משקפת תשואות ברמה היומית, כל לקוח פוטנציאלי או קיים, רשאי לבחון את תשואות העבר ולערוך השוואות בין מסלולי ההשקעה השונים על מנת לקבל החלטה נכונה ומושכלת.

יתרון שני – עלויות

פוליסות החיסכון המוצעות על ידי חברות הביטוח הן למעשה חוזה ביטוחי בין הלקוח לחברת הביטוח ולכן תוכלו לבצע משא ומתן על גובה דמי הניהול השנתיים. חברות הביטוח אינן גובות עלות נוספת מעבר לדמי הניהול הקבועים וידועים מראש, בשונה מתיקי ההשקעות אשר כוללים דמי משמרת, עלויות קנייה ומכירה, דמי נאמן או כל עמלה תמוהה שהבנקאי שלכם ישמח לגבות ממכם במידה ותבחרו לנהל אצלו את תיק ההשקעות. אלמנט העלויות הינו מהחשובים ביותר כאשר אנו מבצעים השוואה בין פוליסת חיסכון לתיק השקעות, בזמן שצד אחד מציע דמי ניהול קבועים והשני מציע עלויות משתנות ובכך אין דרך להעריך מה תהיה העלות של ניהול תיק ההשקעות בסוף השנה.

הפוליסה של אלטשולר שחם עשתה 19.75% תשואה, התיק שלכם עשה יותר?

הצטרפו ל- 25,913 אנשים אשר ביצעו מעבר לפוליסת חיסכון וחוסכים בדמי ניהול ומרוויחים בתשואה!

התשואה מתייחסת לשנת 2017 (קלנדרית)

יתרון שלישי – נכסים לא סחירים

דבר אחד בטוח, ברגעים ששוק ההון מעט לא יציב, כולם רצים לנכסים הלא סחירים בשביל היציבות. נכסים לא סחירים, אלו נכסי נדל"ן שונים (פרטי ומסחרי) שחברת הביטוח רוכשת בשם קרן האחזקות שלה, נתוני העבר מראים שרכישה נכונה של נכסי נדל"ן הצליחו לא פעם להציל את הקרן מתשואה שלילית בתנאי שוק לא יציבים.

יתרון רביעי – יתרונות מס

מדינת ישראל אינה ממהרת לסייע לנו לייצר תשואה עודפת על כספנו אך ברגע שהצלחנו בכוחות עצמנו, נאלץ לשלם מס רווחי הון בגובה של 25% מהרווח. גם כאן היתרון הוא מובהק לטובת פוליסת החיסכון אשר מאפשרת לכם הלקוחות להעביר את כספכם בין מסלולי ההשקעה המגוונים ללא "אירוע מס". כלומר, לא תצטרכו לשלם מס ברגע השינוי, אלה רק במידה ותבקשו לפדות את כספכם חזרה לחשבון הבנק שלכם. (סעיף 125 ד' מאפשר פטור ממס רווחי הון בפוליסת חיסכון לזכאים)

בתיק השקעות המצב שונה לחלוטין, בכל פעם שתבקשו למכור קרן נאמנות או תעודת סל, תתבקשו לשלם מס רווחי הון באופן מידי ובכך תקטינו את כוח הקנייה שלכם לנכס הבא. מה שמרגיש אומנם כמו סכום קטן, מצטבר די מהר לסכום משמעותי במידה ומנהל ההשקעות מבצע מס' רב של פעולות בתיק שלכם.

כאשר אלטשולר שחם עברה את רף ה20%.

אולי הסיבה שעוד לא הכרתם את פוליסות החיסכון היא מכיוון שעד לא מזמן הן נוהלו בחברות הביטוח: הפניקס, כלל, מגדל, פסגות וכו'. אלו חברות ביטוח מכובדות וחזקות בתחומם אך מנהלי ההשקעות שלהם לא הצליחו להציג תשואה אשר מהווה תחרות ראויה למנהלי ההשקעות הפרטיים.

ב-2012 הצטרפו לתחרות שני שחקנים חדשים, אלטשולר שחם וילין לפידות. אתם וודאי מכירים אותם ואנו בטוחים שאתם מנהלים אצלם מוצרים פיננסים שונים כגון ביטוח מנהלים, קופת גמל, קרן השתלמות או לצערנו תיק השקעות. למה לצערנו? כי ב-2012 אלטשולר שחם וילין לפידות חתמו על הסכם עם חברת הביטוח הכשרת הישוב במטרה להציע ללקוחותיהם פוליסות חיסכון המנוהלות על ידם. מהלך שהפך את תיקי ההשקעות המנוהלים על ידי אלטשולר שחם וילין לפידות למוצרים זניחים לצד פוליסות החיסכון שלהם. כל לקוח בר דעת העדיף לקבל את מנהלי ההשקעות המובילים במדינה יחד עם כל היתרונות הכלולים בפוליסת החיסכון.

אלטשולר שחם בסט אינוסט

נכון, נותרו לא מעט לקוחות ספקנים ששומרים חסד נעורים לאותו יועץ השקעות בבנק ששכנע אותם לפתוח תיק השקעות מנוהל, אך הכל השתנה ברגע שפוליסת החיסכון של אלטשולר שחם חצתה את קו ה-20% תשואה. זוהי תשואה יוצאת דופן למוצר שעד כה לא התקרב לביצועים האלו. ומאותו רגע, קצב הגיוס של הכשרה הכפיל את עצמו בקצב מסחרר שאף כמעט וגרם לקריסת מערכות במחלקת תפעול ושירות הלקוחות..

הפוליסה של אלטשולר שחם עשתה 19.75% תשואה, התיק שלכם עשה יותר?

הצטרפו ל- 25,913 אנשים אשר ביצעו מעבר לפוליסת חיסכון וחוסכים בדמי ניהול ומרוויחים בתשואה!

התשואה מתייחסת לשנת 2017 (קלנדרית)

שורה תחתונה – עדיף מתיק השקעות?

ניהול כספכם בתיק השקעות מנוהל זוהי הדרך הכי פחות מומלצת ללקוח פרטי, זהו משפט גדול אומנם ואנו בטוחים שיש לא מעט משקיעים שמרנים שמעט מחמיצים מהאמירה הזאת אך לאור כל ההטבות והיתרונות שציינו, קשה שלא להסכים שפוליסות החיסכון של אלטשולר שחם וילין לפידות מציעות אלטרנטיבה מצוינת למרבית תיקי ההשקעות.

על מנת לפתוח פוליסת חיסכון לא תדרשו להיפגש עם יועצי השקעות ומשווקים של בתי השקעות, אך אל תמהרו לפעול לבד. גם כאן, נדרשת חשיבה והתאמה של מסלול ההשקעה לשאר הנכסים הקיימים ברשותכם. נמליץ להתייעץ עם מומחים אשר במרבית המקרים יצליחו להשיג עבורכם דמי ניהול טובים יותר מאלו שתשיגו לבד. אנו נשמח לענות על כל שאלה ולספק כל עזרה שתצטרכו, צאו לדרך ובהצלחה!

 

מה דעתכם?

מי אנחנו?

אתר לירות המגזין הוקם במטרה לספר לקוראים שלו נקודת מבט אובייקטיבית על ניהול כספם בשוק ההון. רובנו לא בקיאים במונחים, בחובות ובזכויות שלנו ולכן אנו ממליצים בחום לא להיות ביישנים, לקרוא, ללמוד, לשאול ולהגיב.

הרשמו לניוזלטר שלנו

39,175

קוראים כבר נרשמו

אנחנו מבטיחים שלא להציק או לחפור

5 חברות שאתם חייבים בתיק הנכסים שלכם

אלטשולר שחם

הכשרה חברה לביטוח

אקסלנס נשואה

אקסלנס נשואה

ילין לפידות

הראל

בדיקת כפל ביטוח במתנה

הטבה לקהל הקוראים שלנו

תכנון פיננסי בחינם.

אנו שמחים להעניק לכם חוברת ניתוח תיק אישית המכילה את כל המידע אודות תיק הנכסים אשר ברשותכם. 

דילוג לתוכן