חיסכון לכל ילד

מגיע לך חיסכון לכל ילד מצוין.

חיסכון לכל ילד הוא הבסיס הכלכלי של עתיד ילדינו ולכן עלינו למצוא את הקופה הטובה ביותר ולנהל את כספנו במסלולים המובילים.

איור טבלה קופות גמל מובילות

חיסכון לכל ילד הינה תכנית לאומית עבור ילדי ישראל אשר יצאה לדרך בראשית נובמבר 2017. כחלק מהתוכנית, המדינה תפקיד לחיסכון לכל ילד במקביל לקצבת ילדים.

משרד האוצר וביטוח לאומי השיקו תוכנית חיסכון לכל ילד הזכאי לקצבת ילדים. במסגרת התוכנית, יופקדו 51 ₪ מדי חודש עד גיל 18 לטובת חיסכון עתידי. במסגרת התוכנית, רשאים הורים להכפיל את הסכום עם 51 ₪ נוספים.

בשנת 2017 נפתחה תוכנית חיסכון לכל ילד, משרד האוצר וביטוח לאומי בוחרים לבצע צעד אקטיבי ולפתוח חיסכון ייעודי לילדי ישראל הזכאים לקצבת ילדים. 

את החיסכון ניתן לנהל בבנק במסלולים סולידים או בבתי השקעות השונים, שם ניתן לבחור מסלולים מוגברי סיכון אשר בחישוב אופטימי של ריבית דה ריבית, אותו חיסכון שנראה קטן (51 ש"ח), יכול לחולל שינוי מהותי בחיו של הילד בהמשך הדרך. 

הורים שיבחרו לעשות זאת, יוכלו להכפיל את סכום ההפקדה לחיסכון לכל ילד ולהסיט 51 ש"ח מקצבת הילדים הקיימת שלהם לטובת קופת גמל להשקעה של הילד. 

נפרט על עיקרי התוכנית, התשואות ודמי הניהול של בתי ההשקעות השונים וכיצד ניתן למשוך את הכסף במקרה הצורך.

חיסכון לכל ילד לפי מנהל השקעות

כיום ישנו מבחר גדול ועשיר של מנהלי השקעות אשר מקצוענים בתחומים, בחרו מנהל השקעות ובחנו את קופות הגמל להשקעה אותם הוא מנהל.

4 מסלולים

5 מסלולים

3 מסלולים

3 מסלולים

4 מסלולים

4 מסלולים

4 מסלולים

4 מסלולים

4 מסלולים

היתרונות של חיסכון לכל ילד

תוכנית חיסכון לכל ילד מכילה יתרונות רבים, כאלו שלא בהכרח נראים לעין במבט חטוף שכן מדובר ב51 ש"ח בחודש. יחד עם זאת, במקרה של הכפלה על ידי ההורים הסכום החודשי עומד על 102 ש"ח אשר נרשמים על שם הילד וממתינים לו עד גיל 18. 

יתרונות הקופה באים לידי ביטוי בחופש הפעולה שיש להורים על דרך ניהול הכסף, כלומר זהו לא חיסכון זהה לכל ילד שכן יהיו מי שיבחרו להשאיר את כספם בבנק במסלול נטול תשואה ויש אחרים אשר יבחרו דווקא במסלול עתיר סיכון עם פוטנציאל תשואהת גבוהה. 

בנוסף, ישנה אפשרות להשאיר את הכסף בקופה בגילאים שבין 18 ו-21 וכך נהנים מהמשך ניהול וריבית דה ריבית בנוסף למענק נוסף מביטוח לאומי.

ביטחון כלכלי להורים

ההפרדה של החיסכון מקצבת הילדים שומר על ההורים ו"מכריח" אותם לשים כסף בצד על שם הילד. חיסכון זה ישמש אותם בעתיד לסייע לילד בלימודים, טיול וכו'.

ניהול ללא עלות

ביטוח לאומי משלם את דמי הניהול והעלויות הנלוות לניהול חיסכון לכל ילד וזאת על מנת לאפשר פוטנציאל תשואה גבוהה יותר.

היתרונות של חיסכון לכל ילד בהחלט מורגשים ובולטים ברגע שצוללים פנימה אך מעל כולם ישנה כותרת והיא שהשליטה נמצאת אצל ההורים, מרבית ההחלטות צריכות להתקבל באופן אקטיבי מצד ההורים ולכן יש צורך להיעזר באיש מקצוע או במערכת לירות על מנת לוודא שההחלטות שלכם יניבו פירות בהמשך.

הצג עוד

קופות חיסכון לכל ילד מובילות לפי התמחות

חיסכון לכל ילד נועד לשמש אתכם לניהול חיסכון ארוך טווח. יחד עם זאת, מנהלי ההשקעות השונים מציעים רמות סיכון שונות.

חיסכון לכל ילד שאלות נפוצות

חושבים לפתוח חיסכון לכל ילד? מעולה. הגיוני שיש שאלות לפני, ריכזנו את השאלות הנפוצות ביותר שקיבלנו במערכת.

מהי תכנית חיסכון לכל ילד?

משרד האוצר וביטוח לאומי החל תוכנית חיסכון לכל ילד הזכאי לקצבת ילדים עד גיל 18. המדינה מצידה תפקיד 51 ₪ לקופת חיסכון לבחירת ההורים (בבנק או בבית השקעות). מצד ההורים, ישנה אפשרות להכפיל את הסכום ולהפקיד 51 ₪ נוספים.

כמובן. משרד האוצר מציג רשימה של אפשרויות לניהול החיסכון, ראשית יש לבחור בין בנק לבין קופת גמל להשקעה בבית השקעות. לאחר מכן יש לצלול פנימה ולקבוע מסלול השקעות ורמת סיכון. במקרה שההורים לא יבחרו בפרק זמן סביר, יבחר עבורם מסלול ברירת מחדל.

ניתן כמובן לשנות את מסלול ההשקעה ולהעביר את הכסף בין המסלולים השונים בבית ההשקעות שבחרתם, אך לא ניתן לפצל את החיסכון בין מספר מסלולי השקעה או בתי השקעות.

ישנם מספר כללים המשתנים בהתאם לשנת הלידה של ילדיכם, אך ככלל אצבע, ההורים יכולים לבקש למשוך את הסכום שהצטבר בחיסכון (בגין הפקדות ותשואה) ביום ההולדת 18 של ילדיהם. אך יש לקחת בחשבון ניכוי של מס רווחי הון בגובה של 25% על הרווח הריאלי.

מלבד זאת, משרד האוצר רוצה לעודד חיסכון לטווח ארוך ומעניק לכל ילד שיבחר להשאיר את כספו בחיסכון מגיל 18 ועד 21. כך שילד בגיל 21 רשאי לבצע משיכה עצמאית לחלוטין של כספו, שוב בניכוי מס רווחי הון.

בהחלט! זאת אחת הסיבות העיקריות שמשקיעים רבים בוחרים לנהל את החיסכון לכל ילד בקופות גמל להשקעה בבתי השקעה כך שתהיה להם את האפשרות להעביר את כספם לקצבה ללא תשלום מס.

מגיע לך חיסכון לכל ילד מצוין!

אפיק חיסכון בחסות הממשלה, אך זה לא אומר שאנחנו לא צריכים לבחור את מסלול ומנהל ההשקעות הטוב ביותר עבור ילדינו.

כל הזכויות שמורות לאתר לירות
אלפי מבקרים כבר נרשמולניוזלטר המשובח שלנו

הרשו לנו לשלוח לכם מדי פעם עדכונים חשובים הנוגעים לכסף שלכם, בין אם בנושא פנסיה או השקעות מעבר לים.