תוך כמה זמן כספכם יוכפל? חוק ריבית דריבית

ווארן באפט ריבית דה ריבית
סיפרו לכם על אפיק השקעה שמניב תאושה שנתית ? מעולה! השאלה הבאה צריכה להיות האם אפקט ריבית דריבית עובד באפיק השקעה שכזה?

תוכן עניינים

מאז פרוץ משבר הקורונה, לשיח הציבורי בישראל נכנסו מונחים חדשים רבים, חלקם בתחום הרפואה והאפידמיולוגיה, אבל גם כמה מונחים מתמטיים. בין היתר נחשפנו כולנו למושגים "משוואה מעריכית", "אקספוננציאלי", "מקדם" ועוד.

בהקשר קשה מאוד המשפיע על חיי כולנו, למדנו שיש דברים שלא רק גדלים מהר, אלא שקצב הגדילה שלהם גם הולך וגדל. נחמד לדעת שישנם דברים אקספוננציאליים שהם חיוביים – שקצב הגדילה שלהם הולך וגדל, מה שבא לטובתנו. אחד מהדברים הללו הוא הכסף שלנו כשהוא מושקע היטב, ועל הפוטנציאל האדיר הטמון בריבית דריבית  נרחיב בשורות הבאות.

מה זה ריבית דריבית?

"ריבית דריבית היא הפלא השמיני בתבל. מי שמבין זאת, מרוויח. מי שלא – משלם" כך אמר אלברט איינשטיין, שידע דבר או שניים על פלאי תבל, ולא בכדי. ריבית דריבית באופן הפשוט ביותר היא ריבית המתקבלת על הריבית, בנוסף לריבית המקורית שהיא על הקרן, מה שהופך את הערך הריאלי של הריבית לגבוה יותר ככל שעובר הזמן.

נצטרך דוגמה כדי להבהיר זאת : נניח שיש לכם סכום של מיליון שקלים, אותו אתם סוגרים בקרן השקעות שמניבה 5% ריבית בשנה. יש יחשבו אם כך שהרווח מהקרן יהיה 50 אלף ₪ בשנה, אבל מחשבה זו תהיה נכונה רק לשנה הראשונה. בשנה השנייה הריבית של ה5% לא תהיה על סכום של מיליון שקלים כמו בשנה הראשונה, אלא על סכום של מיליון ו-50 אלף שקלים, כולל הריבית שנצברה בשנה הראשונה.

לכן בשנה השנייה הריבית תהיה 52,500 ₪. בשנה השלישית, לאחר הצטברות שתי ריביות בשנים הראשונות, הריבית תחושב לפי 5% מ1,102,500 ותעמוד על 55,125 ₪. כך כל שנה הריבית תגדל, וכעת נדלג כמה שנים קדימה ונשאל, מה תהיה הריבית לאחר עשר שנים? לא 50 אלף ₪ כפי שאולי חשבנו בהתחלה, אלא על כ-81 אלף שקלים. הקרן עצמה תעמוד על כמיליון ו-628 אלף שקלים, כ-128 אלף ₪ יותר מאשר אם לא הייתה ריבית דריבית, אלא רק ריבית של 5% על הקרן.

איפה להשקיע כדי ליהנות מריבית דריבית?

בבואנו לבחור השקעה, עלינו לשאול את עצמנו שתי שאלות מרכזיות. שאלה אחת היא מה מידת הסיכון שאנו מוכנים לקחת בהשקעה, והשאלה השנייה היא עד כמה אנו צריכים את הכסף שלנו נזיל. המלצתנו היא שמהרגע שבו יש כסף נזיל לצרכים השוטפים ובנוסף חיסכון זמין שנועד למקרי חירום, כל סכום נוסף ניתן להשקיע בערוצים בעלי סיכון גבוה שאינם נזילים.

אחד הערוצים הללו הוא פוליסת חיסכון , אותו מוצר המנוהל בחברות הביטוח השונות על ידי מנהלי השקעות מובילים, מעניק למשקיעים דחיית תשלום מס בכל עת שהכסף מנוהל באופן אקטיבי ובכך מנצלת באופן מלא את אפקט ריבית דריבית. בצורה כזאת, כל הרווחים שהתקבלו מניהול הכספים בפוליסת חיסכון יושקעו חזרה על פי מדיניות ההשקעה במסלול אותו בחרתם.

גמלאים ופנסיונרים נהנים מיתרון טוב עוד יותר, הפקדת כספים נזילים לקופת גמל במעמד תיקון 190 מעניקה בנוסף לדחיית מס ואפקט ריבית דריבית כמו פוליסת חיסכון, הטבת מס משמעותית.

במקרה כזאת אותו משקיע אשר זכאי לתיקון 190, נהנה מפוטנציאל תשואה גבוהה בזמן ניהול הכספים, תודות לאפקט ריבית דריבית,  בנוסף לתשלום מס מופחת או פטור לחלוטין ברגע מימוש ההשקעה.

מחשבון ריבית דריבית

חישוב ריבית דריבית אינו מסובך במיוחד, אך כשמדובר בהשקעה בת שנים רבות זה יכול להיות חישוב ארוך וקצת מסורבל. למרבה השמחה הרשת מלאה במחשבונים ייעודיים עבור ריבית דריבית, בהם ניתן להכניס את סכום הקרן, את הריבית השנתית, ואת כמות השנים של ההשקעה, ולקבל את ערך הקרן בסוף תקופת ההשקעה ואת ערך הריבית באותה יחידת זמן.

כשאתם בוחרים ערוץ השקעה, כדאי מאוד לצד בדיקות אחרות לחפש בגוגל "מחשבון ריבית דריבית" ולהתחשב בתוצאות שהתקבלו על מנת לבחור את ההשקעה שהכי מתאימה לכם.

מערכת אתר לירות

צוות מגובש בעל עשרות שנות ניסיון בתחום הפנסיה, ביטוח והשקעות שכל מטרתו היא להנגיש לציבור הרחב כמה שיותר מידע רלוונטי שיכול לסייע לו בהצלחת ניהול החיסכון שלו לפנסיה.

מוכנים לפוליסת חיסכון מצויינת?
קבלו מאתנו את ההצעה הטובה ביותר. נקודה
כתבנו לא מעט על פוליסות חיסכון
פוליסת חיסכון הכשרה Best Invest

האם פוליסת החיסכון של הכשרה בסט אינווסט מספקת תוצאות?

חברת "הכשרה חברה לביטוח" מציעה ללקוחותיה מגוון מוצרים, בהתמקדות בביטוח אלמנטרי. בשנים אחרונות השיקה החברה פוליסות חיסכון אשר שוברות שיאים ומציגות תשואות פנטסטיות הרבה מעל לשאר השוק. אל תשארו אדישים למגמה ובדקו האם המוצר הזה טוב יותר מהדרך שבה אתם מנהלים את כספכם היום
כסף ישן בעובר ושב

מנערים את האבק מהכספים ששכחתם בעובר ושב ומתחילים להרוויח

לא תאמינו לסכום הכסף שחוסכים רבים שומרים בפקדונות בנקאיים ועובר ושב, מדובר בכסף שאינו מצייר תשואה ובמרבית המקרים אפילו מאבד מערכו וכך מציגה הפסד וודאי.
פקדון שיקלי בבנק או בבית השקעות

פיקדון שקלי – בבנק או בבית השקעות?

פיקדון שקלי מתייחס לחיסכון אשר אינו חשוף לתנודתיות של שוק ההון והחוסך מרוויח אך ורק כתוצאה מריבית שמשולמת על ידי הגוף אשר מנהל את החיסכון.
מינוף פיננסי 50% פוטנציאל תשואה ללא הון עצמי

מינוף פיננסי – תשואה של 50% כמעט ללא הון עצמי

מינוף פיננסי נכון יכול להניב תשואה גבוהה מהשקעה יחסית קטנה. תחום המינוף תפס תאוצה לאחרונה בעיקר בתחום הנדל"ן אך גם בשוק ההון. מינוף השקעות היברידי…
פוליסת חיסכון הכשרה אלטשולר שחם

פוליסת החיסכון שתגרום לכם לשכוח מתיק ההשקעות שלכם

תיקי השקעות תמיד היו המוצר הסקסי והנחשק ביותר בבנק. בשנים האחרונות פוליסות החיסכון מתחרות על המקום הראשון ואף מנצחות לא פעם את מנהלי ההשקעות הותיקים. אל תדלגו על המוצר הזה, בדקו האם הוא מתאים לתיק הנכסים שלכם.
מור בית השקעות הצטרף לפוליסת חיסכון של הכשרה

מור בית ההשקעות מצטרף להכשרה בסט אינווסט

מור בית ההשקעות מנהל ביד רמה תיקי השקעות כבר שנים, בתחילת השנה נחתם הסכם שיתוף פעולה עם הכשרה וכעת מור מציעים פוליסת חיסכון מנוהלת על ידם
פוליסות חיסכון מעולות שכדאי לכם לשקול
7.58
יולי 2022
131.5
יתרת נכסים
-9.78
12 חודשים
0
36 חודשים
0
60 חודשים
קופה גדולה
7.5
יולי 2022
621.6
יתרת נכסים
-8.92
12 חודשים
14.88
36 חודשים
39.95
60 חודשים
6.62
יולי 2022
87.4
יתרת נכסים
14.96
12 חודשים
0
36 חודשים
0
60 חודשים
קופה גדולה
6.16
יולי 2022
667.8
יתרת נכסים
1.94
12 חודשים
30.01
36 חודשים
54.08
60 חודשים
6.14
יולי 2022
108.7
יתרת נכסים
1.88
12 חודשים
33.79
36 חודשים
49.59
60 חודשים
6.14
יולי 2022
36.5
יתרת נכסים
0
12 חודשים
0
36 חודשים
0
60 חודשים
זה לא מכובד להעתיק
ניוזלטר
הרשמו לניוזלטר וקבלו את התשואות החודשיות ישירות למייל שלכם
בהתאם למדיניות הפרטיות ותקנון האתר