האם הכסף שלך מפסיד גם כשאתה רואה את אותו מספר בחשבון בנק?

האם מרוויחים כסף גם כשרואים את אותו מספר בעובר ושב
מדד המחירים לצרכן אחראי על הפסד אפקטיבי לכלל האזרחים במדינה הרבה יותר מכל מניה בשוק ההון. מכיוון שאי אפשר לא להיות חשוף אליו בכספים כאלו או אחרים שלנו.

תוכן עניינים

רבים מאתנו לא קוטפים את הכסף מהעץ השכונתי אלא עובדים קשה על מנת לחסוך לירה ללירה כדי לשפר את איכות החיים שלנו ולכן המחשבה להפסיד חלק מהכספים שעמלנו עבורם כל כך קשה היא בלתי נסבלת, התוצאה הישירה של הפחד ששולט בנו היא החלטה שלא לקבל החלטה .

המילים שמרני, סולידי, שונא סיכון הפכו לתירוץ שלנו לא לעבוד עם הכסף, מה שרבים לא יודעים זה שהכסף שלנו מפסיד בעודנו יושבים על הגדר.

במדינת ישראל קיים מדד המחירים לצרכן אשר משקף את סל המחיה הבסיסי לתא משפחתי בקיום חיים במדינה.

מדד המחירים לצרכן מכיל את הפרמטרים של פירות וירקות, חלב ולחם, דלק, שירותים בסיסיים ומחירי הנדל"ן. כך שבפועל ככל שמדד המחירים לצרכן עולה אנחנו מפסדים את ערכו המוחלט בכסף הפנוי שלנו בהנחה שאנו יושבים על הגדר והכסף לא עובד בשבילנו.

על מנת להבין בדוגמא מוחשית , נניח שיש לרשותנו מיליון ₪ שנמצאים בפק"מ או בעו"ש – כל בוקר שנבדוק את חשבון הבנק שלנו היתרה תהיה זהה, אך בפועל כל בוקר אנו יכולים לרכוש פריט אחד פחות מסל המוצרים.

בשנה האחרונה (נכון ל07/2018) מדד המחירים לצרכן עלה ב1.3% כלומר בדוגמא שלנו הפסדנו 13,000 אלף ₪ וזאת כאשר ברמה וירטואלית אנו רואים את אותה יתרה בדיוק!!

הדיסוננס הגדול שקיים היא ההבנה שכאשר אנו לא עושים דבר ומחליטים להשאיר את הכסף "בטוח" אנחנו בוודאות מכניסים אותו לסיכון. להבדיל מהחלטה לבצע השקעה בכסף, נסתכל על שוק ההון שידוע מראש כי הסיכוי להפסד קיים בדיוק כמו הסיכוי לרווח, והכלל ברור ככל שתסתכן יותר, יש סיכוי לרווח גדול יותר או הפסד גדול יותר. באופציה של חוסר עבודה עם הכספים אנחנו כמעט וחותמים על הפסד ברור, האם אני מוכן להפסיד את הכסף הפנוי שלי בגלל מחסום פסיכולוגי ?

כנראה שהתשובה היא לא ולכן אם יש ברשותכם ולו שקל אחד ללא עבודה אזי אתם בהפסד.

במקביל ניתן לראות כי שוק המניות באותה תקופה בתיקי מניות טהורים מציג תשואה של מעל 4% כלומר המשקיע הנבון שבחר לעבוד עם כספו הפנוי נמצא בפער של מעל 5% מתחילת השנה אל מול שונאי הסיכון שכנראה הולכים לישון יותר רגועים בלילות אבל בלי לשים לב הפסידו מעל 1% בשנה האחרונה.

כמובן אף אחד לא קופץ לתואר ראשון בלי תעודת בגרות, כאשר קיים החשש והפחד יש צורך בסיסי להתייעץ עם איש מקצוע שיתאים עבורכם את המוצר האטרקטיבי ביותר מבחינת מיסוי, ביצועי עבר, דמי ניהול, סטיות תקן ורמת חשיפה למניות שמגדירה את סוג המשקיע שאתם.

תיקי צמיחה במסלולים הכללים של פוליסות החיסכון או קופות הגמל ידעו להציג מתחילת שנת 2018 תשואה של מעל 2.5% כלומר רווח כ4% על אותם מיליון ₪.

כדי שנבין במספרים:

ב1.1.18 בעל ההון בחר להשקיע בתיק צמיחה בשוק ההון ועד כה נמצא בקרן של 1,025,000 ₪ ואילו המשקיע הזהיר שאינו נוטל סיכונים אמנם צופה דרך המסך בקרן העומדת על 1,000,0000 ₪ אבל בפועל כוח הקנייה שלו עומד על 987,000 אלף ₪.

נקודה מעניינית וחשובה עוד יותר, השאלה הנצחית הינה האם להשקיע בשוק ההון או בנדל"ן.

רבות הדעות והסיבות לכל כיוון, לרוב המשפט " לא שמים את כל הביצים בסל אחד "  – יענה גם פה במענה חד משמעי לפזר את הסיכונים של תיק הנכסים שלכם תמיד. לא הכל בשוק ההון ולא הכל בנדל"ן. כיום קיימות השקעות נוספות כמו קרנות גידור, השקעות אלטרנטיביות, הלוואות חברתיות, תיקון 190, תיקי השקעות ועוד מוצרים שונים .

שאלו את עצמכם שאלה , האם אני עתיד לרכוש נכס בכסף הפנוי שלי ?

אם התשובה שלכם היא כן, ייתכן שיצא לכם לטובה כי מדד מחירי הנדל"ן ירד בשנת 2018 , אם בגלל הסיבה הזאת הכסף שלכם לא עובד אז הוא מפסיד את כל הרווח שניתן לעשות בגלל ירידת המחירים בפועל צמצמתם בשל הפסד עליית מדד המחירים לצרכן.

אם התשובה שלכם היא לא, המחיר שלכם עוד כבד יותר, מאחר שלולא מדד מחירי הנדל"ן היה יורד אלה עולה, היה גורר עלייה גדולה יותר של מדד המחירים לצרכן ויחד עם זה, הפסד אפקטיבי לכסף שלכם הנמצא בעו"ש.

חשוב לדעת ליישם כללי ברזל, לבדוק את האופציות, לבחור איש מקצוע טוב ולהתחיל לתת לכסף שלכם לייצר כסף , לעבוד עבורכם וכמובן תמיד תהיו עם יד על הדופק, אבל אל תתנו לפחד להוביל אתכם, הוא עלול להוביל להפסד גדול ממה שידעתם שקיים.

כספים לא יושבים ללא מעש, הם חייבים תמיד להיות צמודים למדד, לנהל בשוק ההון או בעשייה כלשהי. אחרת אתם פשוט יכולים מראש לחתום על הפסד.

אז אולי זה הזמן לעשות בדיקה עבור תיק הנכסים שלכם ועל החלק בו שלא עובד אבל בהחלט גורם לנזק.

מערכת אתר לירות

צוות מגובש בעל עשרות שנות ניסיון בתחום הפנסיה, ביטוח והשקעות שכל מטרתו היא להנגיש לציבור הרחב כמה שיותר מידע רלוונטי שיכול לסייע לו בהצלחת ניהול החיסכון שלו לפנסיה.

מוכנים לפוליסת חיסכון מצויינת?
קבלו מאתנו את ההצעה הטובה ביותר. נקודה
כתבנו לא מעט על פוליסות חיסכון
פוליסת חיסכון הכשרה Best Invest

האם פוליסת החיסכון של הכשרה בסט אינווסט מספקת תוצאות?

חברת "הכשרה חברה לביטוח" מציעה ללקוחותיה מגוון מוצרים, בהתמקדות בביטוח אלמנטרי. בשנים אחרונות השיקה החברה פוליסות חיסכון אשר שוברות שיאים ומציגות תשואות פנטסטיות הרבה מעל לשאר השוק. אל תשארו אדישים למגמה ובדקו האם המוצר הזה טוב יותר מהדרך שבה אתם מנהלים את כספכם היום
כסף ישן בעובר ושב

מנערים את האבק מהכספים ששכחתם בעובר ושב ומתחילים להרוויח

לא תאמינו לסכום הכסף שחוסכים רבים שומרים בפקדונות בנקאיים ועובר ושב, מדובר בכסף שאינו מצייר תשואה ובמרבית המקרים אפילו מאבד מערכו וכך מציגה הפסד וודאי.
ווארן באפט ריבית דה ריבית

תוך כמה זמן כספכם יוכפל? חוק ריבית דריבית

סיפרו לכם על אפיק השקעה שמניב תאושה שנתית ? מעולה! השאלה הבאה צריכה להיות האם אפקט ריבית דריבית עובד באפיק השקעה שכזה?
פקדון שיקלי בבנק או בבית השקעות

פיקדון שקלי – בבנק או בבית השקעות?

פיקדון שקלי מתייחס לחיסכון אשר אינו חשוף לתנודתיות של שוק ההון והחוסך מרוויח אך ורק כתוצאה מריבית שמשולמת על ידי הגוף אשר מנהל את החיסכון.
מינוף פיננסי 50% פוטנציאל תשואה ללא הון עצמי

מינוף פיננסי – תשואה של 50% כמעט ללא הון עצמי

מינוף פיננסי נכון יכול להניב תשואה גבוהה מהשקעה יחסית קטנה. תחום המינוף תפס תאוצה לאחרונה בעיקר בתחום הנדל"ן אך גם בשוק ההון. מינוף השקעות היברידי…
פוליסת חיסכון הכשרה אלטשולר שחם

פוליסת החיסכון שתגרום לכם לשכוח מתיק ההשקעות שלכם

תיקי השקעות תמיד היו המוצר הסקסי והנחשק ביותר בבנק. בשנים האחרונות פוליסות החיסכון מתחרות על המקום הראשון ואף מנצחות לא פעם את מנהלי ההשקעות הותיקים. אל תדלגו על המוצר הזה, בדקו האם הוא מתאים לתיק הנכסים שלכם.
פוליסות חיסכון מעולות שכדאי לכם לשקול
3.07
אפריל 2022
23.6
יתרת נכסים
-1.57
12 חודשים
-6.13
36 חודשים
-2
60 חודשים
1.91
אפריל 2022
461.8
יתרת נכסים
-2.46
12 חודשים
0
36 חודשים
0
60 חודשים
1.38
אפריל 2022
20.9
יתרת נכסים
-3.07
12 חודשים
3.04
36 חודשים
8.87
60 חודשים
0.47
אפריל 2022
347.1
יתרת נכסים
0.33
12 חודשים
11.77
36 חודשים
25.93
60 חודשים
0.11
אפריל 2022
458.2
יתרת נכסים
1.73
12 חודשים
8.91
36 חודשים
13.5
60 חודשים
קופה גדולה
0.07
אפריל 2022
1794.8
יתרת נכסים
4.06
12 חודשים
32.55
36 חודשים
45.44
60 חודשים
זה לא מכובד להעתיק
ניוזלטר
הרשמו לניוזלטר וקבלו את התשואות החודשיות ישירות למייל שלכם
בהתאם למדיניות הפרטיות ותקנון האתר