תיק השקעות

כאן תמצאו את תיק השקעות הטוב ביותר. נקודה.

מה זה תיק השקעות?

מאות מיליארדי שקלים מנוהלים בתיקי השקעות שונים, כיצד ניתן להנות מהיתרונות הרבים ופוטנציאל התשואה של תיק השקעות? 

תיק השקעות הוא חשבון בנק אשר מיועד אך ורק לקנייה ומכירה של ניירות ערך בשוק ההון כגון קרנות נאמנות, אג"ח, מניות וכדומה. ניתן לנהל תיק השקעות באופן עצמאי באמצעות הבנק, בית השקעות או כל חבר בורסה המציע פלטפורמה למסחר עצמאי.

ניהול תיק השקעות מאפשר גמישות מלאה, ניתן לבצע פיזור סיכונים על פני מגוון רחב של מוצרי השקעה, סקטורים ושווקים. כל זאת תוך שמירה על זמן תגובה מהיר לתנודתיות והשינויים בשוק ההון.

תיק השקעות לרוב מנוהל על ידי איש מקצוע, מטעם בית השקעות או אפילו הבנק. יחד עם זאת, ישנם סוחרים אשר בוחרים לנהל את תיק ההשקעות באופן עצמאי. השאלה האם לנהל את תיק ההשקעות לבד, טמונה במספר רב של פרמטרים.

לכן, האם תיק השקעות צריך להיות מרכיב עיקרי בתיק נכסים שלכם? ייתכן שכן, אך יש חשיבות רבה לביצוע בדיקת התאמה חכמה בין היתרונות והחסרונות של תיק השקעות לשאר אפיקי השקעה בתיק הנכסים שלכם.

ניהול תיק השקעות

ניהול תיק השקעות מצריך יכולת ניתוח והערכות שווי וצפי עתידי של ניירות ערך בשווקים שונים. ביצוע פעולת קנייה ומכירה של נייר ערך הינה קלה ופשוטה דרך תוכנות המסחר השונות, אך קבלת החלטה איזה נייר ערך לרכוש ומתי למכור, זאת התורה כולה.

על מנת לנהל תיק השקעות באופן איכותי ויציב, עליכם לפעול במספר מישורים:

  • עלויות ניהול תיק השקעות – בבסיסו של כל תיק השקעות נמצאות עמלות ניהול השקעות, החל מעלויות ניהול חשבון הבנק, דמי משמרת, עלויות קנייה ומכירה ועוד. העמלות מתחלקות בין השווקים השונים וסוגי מוצרים השונים.
  • יעדים ומטרות – בעת פתיחת תיק השקעות, חשוב לקבוע יעדים לרווח, רמת חשיפה למניות, שווקים וכדומה. הפוטנציאל הטמון בניהול תיק השקעות הוא גדול מאוד לצד הסיכון ולכן סוחר אשר פועל לפי "אינטואיציה בלבד" עלול למצוא את עצמו חשוף במידה גבוהה לשווקים קורסים או להחזיק נייר ערך הרבה אחרי השיא.
  • מחקר ואנליזה – ניהול מוצלח של תיק השקעות מצריך יכולת ניתוח של ניירות ערך, ישנם מספר רב של דרכים לנתח נייר ערך, החל מניתוח טכני על כל צורותיו, ניתוח פרטי החברה, מאקרו כלכלה ועוד.
  • ניהול רגשי – האתגר הגדול ביותר של סוחר בשוק ההון הוא לנצח את עצמו, תנודתיות המניות יכול לגרום לרכבת הרים הרגשית לכל סוחר, זאת עלולה לעודד ביצוע פעולות נחפזות שלא בהכרח יטיבו עם תיק ההשקעות לטווח הארוך.

ניהול תיק השקעות כולל יתרונות רבים ומאפשר לכל סוחר לנצל את פוטנציאל התשואה האדיר הקיים בשוק ההון ומכשירי ההשקעה השונים. יחד עם זאת, תיק השקעות אינו "מוצר מדף", הוא דורש בדיקה והתאמה מרבית.

תיק השקעות בוחרים לפי מנהל השקעות

*הטבלה אינה מתעדכנת בזמן אמת וכפופה לשינויים של בתי השקעות וחברות הביטוח. אין לראות באמור הבטחה לסכום מינימלי של תיק השקעות או תנאים כלשהן. אנו נמליץ בחום לפנות אלינו על מנת לקבל את תנאי תיק ההשקעות העדכניים ביותר.

היתרונות של תיק השקעות

תיק השקעות מאפשר לכל חוסך להנות מפוטנציאל התשואה של שוק ההון בזכות היצא ניירות הערך, קרנות נאמנות, תעודות סל ושאר המכשירים הפיננסים שניתן לרכוש במסגרת חשבון תיק השקעות. כל זאת מהווה אלטרנטיבה עדיפה על פני השארת הכסף בחשבון עובר ושב, שם הוא יאבד מערכו הריאלי.

בנוסף, ישנן יתרונות רבים לשימוש בתיק השקעות כאפיק השקעה לטווח קצר וארוך.

שקיפות – מעל הכל, תיק השקעות מנוהל ישירות בחשבון הבנק שלכם וזמין עבורכם בכל דרך שתרצו, אפליקציה, מחשב, ביקור בסניף ואפילו טלפונית אל מול הסניף. תוכלו בכל דקה לקבל הערכה מלאה לסך הנכסים שלכם.

מקצועיות – תוכלו לנהל תיק השקעות בעצמכם או בעזרת איש מקצוע מטעם בית השקעות או בנק. כך או כך ניתן למצוא מידע רב על כל נייר ערך שתבחרו ובכמעט לא מדיה אפשרית, ניתוח טכני, פודקאסט, ייעוץ וכדומה.

אפשרויות רווח – תיק השקעות יכול להניב תשואה יוצאת דופן למעשה ללא הגבלה, כמובן שלצד זה קיימת אפשרות להפסד באותה מידה.

פיתוח וטכנולוגיה – פתרונות טכנולוגים מבוססי API וניתוח טכני מפעילים אלגוריתמים מתקדמים המספקים איתותי קנייה ומכירה בזמן אפס, כל זאת ללא מעורבות רגשית של הסוחר.

תיק השקעות הוא ללא ספק אפיק השקעה יוצא דופן, הוא בעל יתרונות רבים, גמישות רבה ויכול להניב פוטנציאל תשואה לא מוגבל. לצד זאת הוא דורש השקעה של זמן, סבלנות ומקצועיות ולכן חשוב להקדיש את תשומת הלב לפני פתיחת תיק ההשקעות.

השקעות אימפקט

השקעות אימפקט (Impact Investing) – תשואה עודפת בעלת ערך חברתי

השקעות אימפקט מאפשרות למשקיעים להשקיע את כספם בחברות בעלות ערך חברתי משמעותי הטמון במודל העסקי ובערכי החברה.
המשיכו לקרוא >>

מידע נוסף על תיק השקעות

תיק השקעות הוא אפיק חיסכון מצוין לטווחי זמן בינוני ומעלה, חשוב להכיר את המוצר לעומק על מנת להפיק את המירב ממנו. 

תיק השקעות מנוהל

האופציה הפופולארית ביותר היא לתת לאיש מקצוע לנהל עבורכם את תיק ההשקעות.

מס עיזבון בארה"ב

תיקי השקעות המתמקדים במניות זרות בארצות הברית חשופים למס עיזבון.

קיזוז הפסדים

תיק השקעות מאפשר לכם לקזז את הפסדי התיק אל מול רווחים עתידיים ולחסוך בתשלום המס.